Азаров щороку обіцяє вирішити проблему з дитсадками

Прем’єр Микола Азаров вкотре запевнив суспільство, що його уряду вдасться остаточно вирішити проблему місць у дитячих садках. Для виконання мети прем’єр відвів підлеглим ще два роки

Азаров щороку обіцяє вирішити проблему з дитсадками

У 2012 році мережа дитячих садочків зросла на 449 і сьогодні складає майже 16,5 тисяч дитячих навчальних закладів різних типів та форм власності. Про це Микола Азаров повідомив на засіданні уряду у середу 6 березня.

За його словами дитячі садки відвідують 85 % всіх дітей віком від 3 до 6 років.

"Тобто, зовсім небагато залишилося до стовідсоткового забезпечення дітей місцями у дитсадках. Насправді це велике соціальне зрушення. Адже три роки тому майже у половині сімей один з батьків не міг працювати, тому що мав доглядати дитину вдома", - повідомив прем’єр.

Він також зазначив, що протягом двох років можна буде остаточно вирішити проблему нестачі дошкільних навчальних закладів. "Протягом двох років ми цілком можемо остаточно вирішити проблему місць у дитячих садках, причому навіть у регіонах, де ситуація досі достатньо напружена. А також забезпечити "запас" з огляду на перспективу збільшення народжуваності. Це завдання Президента України", - підкреслив Азаров.

"Що треба зробити в першу чергу? На виконання рішення засідання Кабінету Міністрів від 15 серпня 2012 року місцеві органи виконавчої влади повинні були розробити плани щодо повернення будівель дошкільних навчальних закладів, які використовуються не за призначенням", - повідомив прем’єр.

"Доручаю Міністерству освіти разом з Міністерством регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства проаналізувати виконання цього рішення. Якщо треба – з виїздом на місця. В підсумку нам треба отримати абсолютно чітке знання, скільки садочків буде повернено і мати графік їх введення в експлуатацію саме як садочків. Підкреслюю, що в місцевих бюджетах необхідно передбачити кошти на утримання садочків відповідно до графіку їх введення в експлуатацію", - підсумував Азаров.

Як відомо, у серпні 2011 року Микола Азаров вже заявляв, що проблема з дитсадками буде вирішена за два роки.

"Загалом по країні цього року введемо в експлуатацію 400 нових дитсадків. Думаю, що за 2 роки ми повністю закриємо по країні проблеми з дитячими садками", - переконував Азаров у серні 2011 року.

За планом прем'єр-міністра, нові дитячі садки мали будуватися за рік, а реконструкція діючих дитячих дошкільних установ мала тривати не більше півроку.

"Я ставлю таке завдання: новий дитячий садок будувати максимум за рік від початку виділення майданчика до введення в експлуатацію. Реконструювати дитячий садок – максимум за 6 місяців", - підкреслював Микола Азаров у 2011-му.

Освіта.ua
06.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів