Табачник продовжить виконувати програму Януковича

Міністр освіти розповів про пріоритети освітньої політики у 2013 році, зазначивши, що його міністерство продовжуватиме роботу над реалізацією Програми економічних реформ Президента

Табачник продовжить виконувати програму Януковича

У понеділок відбулася прес-конференція Дмитра Табачника присвячена темі основних пріоритетів освітньої політики у 2013 році.

Як повідомив міністр, у 2013 році його міністерство продовжуватиме роботу над реалізацією заходів, визначених Програмою економічних реформ Президента на 2010-2014 роки.

За словами міністра розвиток дошкільної освіти буде зосереджено навколо розширення мережі дошкільних навчальних закладів шляхом повернення приміщень закладів, що використовуються не за призначенням, введення в експлуатацію новобудов та відкриття дитсадків у пристосованих приміщеннях.

Наближення до параметрів ЄС за кількістю місць у дитячих садках Табачник назвав одним із головних завдань у сфері дошкілля.

Середня освіта на думку міністра розвиватиметься шляхом підвищення якості освіти у сільській школі, дієвим засобом виконання якого має стати оптимізація мережі сільських шкіл та створення освітніх округів. Також Табачник розповів про заплановане повне виконання програми "Шкільний автобус" у 2013 році, адже за його словами, динаміка її виконання за 2010-2012 роки продемонструвала чудові результати.

"1 вересня 2012 року розпочався старт нової української школи, і першокласники країни розпочали навчання за новим Державним стандартом", - нагадав Дмитро Табачник. За його словами, 1 вересня 2013 року на навчання за новими стандартами переходять учні 2-х та 5-х класів, а в червні 2013 року буде проведено другу Всеукраїнську акцію "Нові стандарти – нова школа".

Окрім того, він повідомив, що з 2013 року буде запроваджено загальнодержавний "Урок плавання". "Ця ініціатива МОНмолодьспорту зумовлена тим, що кількість дітей, які щороку втрачають життя через необережне поводження у воді, є сумною статистикою", - констатував міністр.

Найголовнішими завданнями на 2013 рік у напрямку розвитку вищої освіти стануть розроблення законопроекту "Про післядипломну освіту" та здійснення заходів щодо подальшої оптимізації мережі вищих навчальних закладів з урахуванням необхідності підвищення її якості та доступності.

Також, за словами Дмитра Табачника, Міносвіти запроваджуватиме конкурсний порядок розміщення державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою, розширюватиме бюджетну програму з навчання студентів у провідних закордонних вищих навчальних закладах, розширюватиме участь провідних українських університетів у міжнародних рейтингах тощо.

Важливим пріоритетом міністр освіти назвав створення умов для збільшення кількості іноземних студентів, які здобувають освіту в Україні. За його даними, на сьогодні таких студентів є близько 60 тисяч.

Освіта.ua
25.02.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів