Найкраща система освіти у Фінляндії

Системи освіти у Фінляндії та Південній Кореї визнані найкращими серед розвинених країн світу

Найкраща система освіти у Фінляндії

Про це повідомляє BBC з посиланням на спільне дослідження компанії "Pearson" і "The Economist Intelligence Unit", підрозділу журналу "The Economist", що займається складенням рейтингів.

На третьому місці у рейтингу Гонконг, на четвертому – Японія, на п’ятому – Сингапур. Британська система освіти посіла 6 місце, американська – лише 17-те.

До 20-ки країн з найкращою системи освіти увійшли також три країни Східної Європи. Так, Польща опинилася на 14 місці, Угорщина – на 18, Росія – на 20-му. Україна до цього рейтингу не потрапила.

При складанні рейтингу експерти врахували міжнародні результати випробувань і такі дані, як кількість випускників вузів в період між 2006 і 2010 роками.

Головний радник з освіти Pearson Майкл Барбер каже, що успішні країни надають високий статус вчителям, а також приділяють велику увагу "культурі" освіти.

У звіті також наголошується на важливості кваліфікованості учителів. Автори зазначають, що для підвищення якості освіти необхідно шукати способи, як наймати найкращий персонал.

Дослідження також показало, що немає прямого зв’язку між вищими зарплатами і кращим викладанням. Хоча є прямі економічні фактори, що впливають на добрі і погані показники систем освіти.

Однією з умов отримання кращих результатів є автономія школи, це демонструють приклади Китаю, Нідерландів, Великої Британії та Гонконгу.

Але, наприклад, у Фінляндії, де шкільна освіта найбільш успішна, рівень автономії шкіл порівняно низький.

ТОП-20 країн за показникам якості освіти (дані освітньої компанії Pearson)

Місце у рейтингу

Країна

1

Фінляндія

2

Південна Корея

3

Гонконг

4

Японія

5

Сінгапур

6

Велика Британія

7

Нідерланди

8

Нова Зеландія

9

Швейцарія

10

Канада

11

Ірландія

12

Данія

13

Австрія

14

Польща

15

Німеччина

16

Бельгія

17

США

18

Угорщина

19

Словаччина

20

Росія

 

Українська правда
27.11.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів