Мін‘юст рекомендує усунути статеву дискримінацію з закону "Про освіту"

Міністерство юстиції виявило ознаки статевої дискримінації в окремих положеннях закону «Про освіту». Висновок було зроблено за результатами гендерно-правової експертизи

Мін‘юст рекомендує усунути статеву дискримінацію з закону "Про освіту"

Про це повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович. Міністр нагадав, що проведення гендерної експертизи, яке покладено на Мін’юст, здійснюється з метою наближення вітчизняного законодавства до міжнародних стандартів життя.

У 2012 році Міністерство розпочало гендерно-правову експертизу 6 базових законів України, що регулюють сферу освіти.

Зокрема, наразі здійснено гендерну експертизу законів "Про дошкільну освіту" та "Про освіту". При цьому, аналіз статей закону "Про дошкільну освіту" довів, що даний законодавчий акт не містить дискримінаційних норм за ознакою статі. Водночас, в законі "Про освіту" виявлено ґендерно-дисбалансовані положення.

Так, статтею 56 закону передбачено, що педагогічні та науково-педагогічні працівники зобов'язані виховувати у дітей та молоді повагу до батьків, жінки, старших за віком, народних традицій та звичаїв, національних, історичних, культурних цінностей України, її державного і соціального устрою, дбайливе ставлення до історико-культурного та природного середовища країни.

Міністерство юстиції вважає, що дана стаття закону потребує внесення відповідних змін, а саме, з абзацу п’ятого статті 56 Закону слово "жінки" необхідно виключити. Висновок Мін’юсту щодо наявності у законі "Про освіту" дискримінаційних норм буде направлений на ознайомлення до ВР України як органу, що ухвалив указаний законодавчий акт.

Освіта.ua
06.11.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана
Вірно! Для чого нам нові меблі, оснащення кабінетів, введення нового штатного розпису....... Головне - викреслити слово жінка. Можливо тоді до школи прийдуть працювати чоловіки на нашу зарплатню?
Кирило
Чем-то мне это напоминает языковой закон - главное отвлечь от основных проблем!
leyzif
Это основная и главная проблема образования в Украине.
Светлана
ПРАВИЛЬНО!!! Зачем нам уважение к женщине! Долой дискриминацию!!!