Сьогодні відзначають Європейський день мов

Щорічно, починаючи з 2001 року, 26 вересня відзначається Європейський день мов (European Day of Languages) з метою підтримки мовного різноманіття, двомовності кожного європейця та розвитку викладання мов у світі

Сьогодні відзначають Європейський день мов

Найпоширенішою мовою Європи (за кількістю носіїв як рідної) є російська мова як географічно, так і територіально (понад 105 млн проживають в європейській частині Росії).

Від 15 до 40 млн носіїв російської, включаючи двомовних, налічується в Україні (30% населення назвали її рідною за даними перепису 2001 року), від 6 до 10 млн в Білорусії (58% населення назвали її основною мовою за даними перепису 2001 року). В цілому російську вважають рідною близько 150 млн європейців.

Далі з великим відривом слідує німецька мова – близько 95 млн, французька мова близько 66 млн, англійська мова 63 млн, італійська мова – 60 млн, іспанська, польська мова та українська мова (близько 40 млн європейців вважають їх рідними).

Всі рішення, що приймаються офіційними органами ЄС, перекладаються на всі офіційні мови, і громадяни ЄС мають право звертатися до органів ЄС та отримувати відповідь на свої запити на будь-якій з офіційних мов.

ЗІК
26.09.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів