У МВС прозвітували про профілактичні заходи "Літо-2012"

Начальник Управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України Олексій Лазаренко розповів про роботу міліції щодо профілактики правопорушень під час літнього періоду

У МВС прозвітували про профілактичні заходи "Літо-2012"

На заході, насамперед, йшлося про нові підходи у роботі міліції щодо профілактики правопорушень, вчинених дітьми та стосовно них.

"З 25 травня по 31 серпня 2012 року в Україні проводяться загальнодержавні профілактичні заходи "Літо-2012", до яких залучалися представники служб у справах дітей, органів освіти і науки, а також громадськість, - сказав Олексій Лазаренко. - Протягом червня-липня цього року дітьми та за їх участю скоєно майже 2858 злочинів, до яких причетні 2188 дітей у віці від 14 до 18 років. Майже 8% злочинів із загального числа (225) скоєно дітьми у стані алкогольного сп'яніння. 70% злочинів, скоєних дітьми - це крадіжки особистого майна".

Олексій Лазаренко також акцентував увагу представників мас-медіа на вчиненні адміністративних правопорушень дітьми. На цей момент до відповідальності притягнуто 2551 неповнолітнього. У той же час за ст.184 Кодексу України про адміністративну відповідальність (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей) правоохоронці склали 5327 адміністративних протоколів.

За словами Лазаренка, працівники міліції приділяють значну увагу вивченню причин та умов, що спричиняють алкоголізацію дітей. З цією метою правоохоронці постійно проводять перевірки торгівельних закладів, де найімовірніше або за оперативною інформацією дітям продавали спиртне або тютюнові вироби.  До адміністративної відповідальності притягнуто понад 1000 недобросовісних продавців. 212 суб'єктів підприємницької діяльності позбавлені ліцензій на право в подальшому реалізовувати алкогольні напої та тютюнові вироби.

"Загалом утягнення неповнолітніх у пияцтво, згідно з чинним законодавством, на сьогодні вважається злочином проти дитини. За ст. 304 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність. Лише з початку року міліціонери порушили понад 120 кримінальних справ, з них 45 порушені впродовж червня-липня цього року", - наголосив Олексій Лазаренко і додав, що "проведені заходи в цілому позитивно вплинули на оперативну обстановку, однак навіть незважаючи на досягнуті успіхи з попередження пияцтва у підлітковому середовищі, робота в цьому напрямку потребує покращання. Доказом цьому може слугувати невтішні результати у м. Києві, де впродовж червня-липня дітьми скоєно 18 злочинів в стані алкогольного сп’яніння".

Насамкінець він зазначив, що взагалі від скоєних злочинів протягом червня-липня поточного року постраждало понад 2075 дітей, з яких 553 малолітні. Поширеними злочинами, від яких страждають неповнолітні, залишаються майнові: крадіжки, грабежі, шахрайства та розбої. "Від даної категорії злочинів постраждало понад 50% дітей. Близько 10% дітей постраждали в результаті дорожньо-транспортних пригод. Також в органи внутрішніх справ надійшло 1526 заяв і повідомлень про зникнення дітей, з них 83 - вихованці інтернатних закладів, 66 - особи жіночої статі. Станом на 6 серпня з початку року не знайденими залишилися 33 дитини", - підсумував Лазаренко.

Освіта.ua
30.08.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів