Квітковий протест: громадянська позиція чи "свідома" незрілість

Думки представників студентства та політикуму щодо інциденту, що стався під час відкриття Форуму міністрів освіти європейських країн, розділилися

Квітковий протест: громадянська позиція чи "свідома" незрілість

Під час відкриття Форуму міністрів освіти країн – членів Ради Європи в Києві стався інцидент за участі студентки Національного університету "Києво-Могилянська академія".

Після виступу міністра освіти Дмитра Табачника до нього підійшла 17-річна студентка Дарина Степаненко й дала йому ляпаса букетом квітів. Свої дії вона пояснила незгодою з діяльністю Табачника на посаді міністра української освіти.

Сам міністр освіти вважає, що інциденту як такого не було. "Ніякого інциденту в нас не сталося. Спочатку вона чарівно посміхалась і казала, як вона прагне подарувати квіти, а потім спересердя почала тицяти цими квітами. Я ставлюсь до цього абсолютно спокійно, абсолютно нормально", - сказав Дмитро Табачник коментуючи вчинок студентки.

У свою чергу представники опозиційних політичних сил уважають дії студентки проявом її громадянської позиції.

Зокрема, депутат ВР Андрій Парубій, назвав цей учинок формою протесту проти політики, що проводить міністр освіти.

Народний депутат В’ячеслав Кириленко зазначив, що ляпас Табачнику був не лише ляпасом від студентки-патріотки Дарії Степаненко, а "це був ляпас від імені всього українського народу".

"Півтора роки Табачник знущається над українським народом, півтора роки він провокує суспільну напругу й півтора року Азаров і Янукович його нібито знімають із посади, але ми бачимо, що це все гра", - підкреслив політик.

Проте народний депутат, голова "Молодих регіонів" Андрій Пінчук, коментуючи подію зазначив, що кожна молода людина має право на висловлювання своєї позиції до органу влади або посадової особи, але такі дії мають бути у визнаних рамках культури та взаємоповаги.

"Переконаний, що в будь-якому разі необхідно шукати аргументи, а не вдаватися до таких проявів безкультур’я, як сьогодні", - зазначив Пінчук.

Не остались осторонь і представники деяких студентських організацій.

"Могилянка завжди позиціонувала себе як елітарний виш. Сьогодні вона яскраво продемонструвала свою "інтелігентність". Про яке європейське майбутнє України та високу якість освіти ми можемо говорити, якщо в нас деякі виші схожі на зоопарк або цирк?", - зазначила Анастасія Сабова, представник Всеукраїнської студентської ради, що є консультативно-дорадчим колегіальним органом при Міносвіти.

"Я знаю багатьох хороших студентів НаУКМА, які успішні в навчанні, талановиті, мають перспективи. Знаю багатьох успішних, і в бізнесі, і в політиці випускників цього вишу. Однак невеличка зграйка не зовсім адекватних осіб своїми безглуздими вчинками просто ганьблять честь університету", - наголосила вона.

У самому ж університеті коментують ситуацію дуже стримано. "Я б сказав, що це була емоційна нестриманість", - прокоментував вчинок студентки президент Національного університету "Києво-Могилянська академія" Сергій Квіт.

"Я ще з нею не розмовляв, тому більше нічого сказати не можу", - сказав Сергій Квіт.

Сама учасниця інциденту, коментуючи свій вчинок для представників ЗМІ зазначила: "Це моє особисте рішення, моя особиста позиція. Сьогодні весь світ побачив рівень неповаги до міністра освіти. Його зневажають всі, абсолютно всі студенти. Ми неодноразово вимагали відставки цього ката українського освіти. Тепер про це знає світ", - підкреслила вона.

Про реакцію міністрів освіти країн-членів Ради Європи, на вчинок української студентки поки невідомо.

За повідомленням ГУМВС України в м.Києві, відносно 17-річної дівчини складений адміністративний протокол за ст.173 КУпАП, дрібне хуліганство.

Освіта.ua
22.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
я
тупая уродина,подставная идиотка эта "девочка"
ВЧИТЕЛЬ
Пояснити можна різні моменти,тільки ні в які рамки не входить неповага до старших, Гріх тій людині яка спровокувала дитину.Я у 2004 БАЧИЛА ЯК ДІТИ РОЗМАХУВЛИ ПОМАРАНЧЕВИМИ ПРАПОРАМИ ,А ДОРОСЛІ ХОВАЮЧИСЬ ЗА ЇХ СПИНАМИ ПІДКАЗУВАЛИ ЯК ДІЯТИ.МЕНІ БУЛО Б СТИДНО,ЯК БИ ЦЕ БУЛА Б МОЯ УЧЕНИЦЯ.А ВЗАГАЛІ НА ТАКИХ ФОРУМАХ, ДЕ ПРИСУТНІ ЗАКОРДОННІ ГОСТІ ЗАВЖДИ ІСНУЄ ТАКЕ ПОНЯТТЯ ЯК ПРОПУСКНА СИСТЕМА.НАШОМУ МІНІСТРУ ПОТРІБНО РОЗІГНАТИ СВОЇХ ПОМІЧНИКІВ,ЯКІ ПОГАНО СПРАЦЮВАЛИ.
irra
http://www.segodnya.ua/news/14291708.html Ну и вот ответ ректора. Девочка-марионетка, жаль ее. Удивляют записи учителей в поддержуку. Вас устраивает, что дети идут на баррикады? чего ж вы молчите, что-то ваших выступлений не видно и не слышно. Радуйтесь, что у вас министр 16 месяцув. Я врач, так нам уже четвертого планитуют за год...
Преп
Тут один Учитель восхищается и говорит "Умничка". Так пусть все недовольные вами ученики бьют вам морду, то есть "...выразят свою гражданскую позицию". Интересно, о чём тогда запоёте, если конечно же ещё сможете петь!?
Читатель
Для Преп: А кой хрен делать в школе учителю. если им недовольны ученики. Но Табачник сидит на стуле уже олее 16 месяцев, хотя ним недовольны не только учителя. их родители, но и Президент и премьер-министр страны.
Елена
Как правило, учеников, способных ударить учителя, не устраивает его требовательность и желание научить. И из школы выгонять должны таких "деток", а не тех, кто пытается сделать их людьми.Для Читатель:
Коментувати
Учитель
Умничка! Милые учителя, а что чего мы добились своим молчанием и воспитанностью? Низких зарплат, безукоризненного выполнения директив и распоряжений, тупого молчания перед начальством...
irra
Для Учитель: А теперь представьте, Вы поставили ученику плохую оценку, а он не согласен и пнул Вам в лицо. вчера было что-то подобное. И при чем тут зарплата( ее , кстати, не Табачник начисляет) к поступку студентки?
Не быдло
Для irra: Не табачник начисляет, просто этот дебил говорит, что учителя мало получают, ибо мало уроков читают, вот если б читали по полторы ставки, то больше было б.
Коментувати
marrymarry
Неприлично ,значит?А они там в Раде все приличные такие сидят??В открытую нас травят,твари!За что их уважать!?Живем в говне!Как рабы,пашем на них за копейки и те у нас отбирают!!Да сколько уже можно?Уважение надо заслужить а не просто сесть жопой своей в кресло министра!!Живем одним днем,скоро закончу учиться и вообще не знаю найду я хоть где то работу,потому что нету связей и папы депутата,и что я жрать буду и где я окажусь через 2 года!!Не жизнь а борьба за выживание!Зато вы тут сидите все такие образованные,потому мы и живем в таком говне,потому что то и дело что сдерживаем свои эмоции!
ВЕРА
А как эта студентка попала на столь представительное собрание? Видно это подстава ,она потом будет жалеть о своем поступке,Быть марионеткой в чужих руках всегда стыдно.
Сергей
Очередная Фанни Каплан....
DR
Депутат ПР Колесніченко: "…Так починався фашизм, так убивали державних діячів!"...
stranger
Пропиарилась девонька круто. Показала себя,как мало образованный, безкультурный,не воспитанный, и не умеющий сдерживать эмоций человек. А может министр симпатичен ей как мужчина? А то эта "акция" со стороны больше походила на кокетство чем на удар.
Володимир
Ох как министерский сайт раскудахкался))) Министр пострадал ... не яйцо конечно но такой инцендент. Бедный Табачник лейте слезы...он вас презирает.
nik
Анастасия Сабова назвала Могилянку зоопарком. а Верховна Рада за парканом, то не зоопарк ?
макс
Молодець, дівчинка! Думаю все тільки починається
Саам
Як співробітник Міністерства освіти і науки, молоді та спорту повністю підтримую протест Дарини. Студентський радикалізм був і буде, а колоніальну губернську малоросійську адміністрацію, сформовану Табачніком, треба нищити.
Максим
Для irra: Для Саам: Відпишіться мені на мило, будь-ласка, будемо дружити:) Максим Опанасенко, бюро журналістських розслідувань "Свідомо". m.opanasenko@gmail.com
Коментувати
irra
Что-то мне подсказывает, что господин Квит былне в курсе, и Навеное, эта деовчка уже не студентка. так опозорить свой вухз! Это по меньшей ере просто непорядочно, свое неудовольствие можно вразить и другими методами. Ее просто использовали.Жальродителей, теперь придется куда-то трудоустраивать. Но сейчас БЮТ будет активно защищать. Откуда Парубий был в курсе, будучи в парламенте? использвать ребенка- низко...
жанна
Не вихована ,глупа,безглузда людинаця "студентка".Її підкупили, а своєї голови в не\ немає... Краще б сво\м батькам так врізала,вони,судячи з вчинку своєї доньки,цього достойні! ІДІОТКА вона!
Микола
Коментарі, як кажуть, зайві.....
fa-20
Дарина Степаненко делает карьеру!!! она уже перепрыгнула сразу несколько ступенек. молодец, нестандартный, но оправданный ход!!!
Евгений
Ужасно и грустно. Культура нашей нации стремительно, но главное ещё и стабильно скатывается в пропасть. P.S. Молодой учитель, которому не нравится политика в образовании последних лет, но такое считаю недопустимым позором для нации и уж никак не геройством.
Светлана
Я учитель, к Табачнику большой любовью не пылаю, но не поддерживаю и не одобряю поступок этой "студентки". Опозорила перед Европой свой ВУЗ, своих учителей, которые ее 10 лет учители только хорошему. Этот поступок - не гражданская позиция, а обыкновенная невоспитанность, так на рынке позволительно выражать свое мнение! Мне стыдно! А из этой девочки оппозиционеры сделают национальную героиню, очередная баба Параска. Печально