8 вересня в світі відзначають Міжнародний день грамотності

Відповідно до даних Статистичного інституту ЮНЕСКО, у світі налічується 793 млн неграмотних дорослих

8 вересня в світі відзначають Міжнародний день грамотності

67 млн дітей шкільного віку не охоплені навіть початковою освітою, 72 мільйони підлітків у віці, який відповідає першому ступеню середньої освіти, також не мають можливості реалізувати своє право на освіту.

В одинадцяти країнах понад 50% дорослих є неграмотними. Серед них - Бенін, Буркіна-Фасо, Гамбія, Гвінея, Гаїті, Малі, Нігер, Сенегал, Сьєрра-Леоне, Чад та Ефіопія.

У Південній Азії проживає більше половини (51,8%) неграмотних дорослих усього світу. "Усі разом ми повинні ще енергійніше підтримувати справу розповсюдження грамотності. Це має виражатися в мобілізації ресурсів, необхідних для розширення програм, що довели свою ефективність", - заявила генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова.

Також, вона закликала уряди, міжнародні організації, громадянське суспільство та приватний сектор зробити справу розповсюдження грамотності своїм політичним пріоритетом.

"Це надасть можливість кожній людині розвивати свій потенціал і брати активну участь в процесі формування стійких, справедливих і мирних громад", - вважає Ірина Бокова.

8 вересня в Нью-Делі (Індія) відбудеться вручення міжнародних премій ЮНЕСКО за поширення грамотності. Їх отримають проекти Бурунді, США, Мексики і Демократичної Республіки Конго.

Представники міжнародних установ, громадянського суспільства та приватного сектора, а також фахівці в галузі освіти дорослих поділяться практичним досвідом і презентують проекти ліквідації неграмотності, що вже довели свою ефективність.

Освіта.ua
08.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів