У найближчі роки стабільності в сфері освіти не буде, - експерт

Доки не встановиться порозуміння між громадськістю та політиками, не слід очікувати стабільності в сфері освіти

У найближчі роки стабільності в сфері освіти не буде, - експерт

Так директор Українського інституту публічної політики Віктор Чумак прокоментував заяву глави Адміністрації Президента Сергія Льовочкіна про можливу відставку міністра освіти і науки Дмитра Табачника.

Також, Чумак висловив думку, що під кадровими реорганізаціями, про які говорив Льовочкін, він мав на увазі не такі вже серйозні структурні зміни.

"Кадрові реорганізації ймовірні. Підуть у відставку всі, включаючи Табачника. А потім людей будуть призначати знову. Можливо, деякі установи підкорятимуться кому-небудь іншому або, наприклад, буде створено посаду гуманітарного віце-прем'єра, який виконуватиме також функції міністра освіти і науки", - сказав експерт.

Він не виключає, що Табачника звільнять, а потім призначать на цю ж посаду. У такому разі слова Льовочкіна про відставку Табачника будуть правдивими.

Якщо навіть і буде призначена інша людина на посаду міністра освіти і науки, Чумак не зміг назвати можливого кандидата.

"Чи буде призначена така ж одіозна фігура? Не знаю, чи існує вона. Не пам'ятаю, яка ще одіозна фігура може викликати таке роздратування. Хіба що міністром освіти і науки буде призначений Вадим Колесніченко", - сказав Чумак.

Він зазначив, що гуманітарна галузь в Україні дуже динамічна та вразлива. За його словами, це може бути пов'язано з тим, що Україна - молода держава. Вона ще створює гуманітарне поле, поле своїх ціннісних орієнтирів, на якому будуватиметься духовність держави.

"Доки не з'явиться консенсус серед громадськості, громадян, еліт і політиків, не можна не очікувати змін у гуманітарній сфері. Зміни відбуватимуться. Світоглядні орієнтири та цінності міністрів освіти будуть впливати на формування державної політики. Я впевнений, що найближчі 5-6 років ця сфера хитатиметься зі сторони в сторону. Ніякої стабільності в ній не буде", - вважає Чумак.

Gazeta.ua
01.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів