Підвищення якості освіти сприятиме позитивному іміджу України в світі, - М.Луцький

Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради з питань освіти і науки Максим Луцький висловив переконання, що принциповою позицією влади є підняття якості освіти в країні

Підвищення якості освіти сприятиме позитивному іміджу України в світі, - М.Луцький

"Реформування освіти – надзвичайно дискусійне питання. Ми маємо зважати на вимоги сьогодення. І тестування для випускників шкіл - це нормальна європейська практика. А до системи вступу треба підходити таким чином, щоб не порушити права абітурієнтів", - переконаний депутат.

За його словами, щоб дати об’єктивну оцінку знанням абітурієнтам, слід вводити збалансовану систему оцінювання.

"В системі української освіти, на жаль, все тримається на ентузіастах. Тому що ми маємо проблему недостатнього фінансування освіти", - заявив політик.

"У нової редакції закону про вищу освіту ми повертаємо авторитет вчителя і школи. Я глибоко переконаний, що при вступі до ВНЗ обов’язково слід враховувати бал шкільного атестату", - вважає Луцький.

На думку парламентаря, ще однією надзвичайною проблемою системи освіти є проблема єдиної тарифної сітки оплати праці вчителів загальноосвітніх шкіл.

"Коли людина навчається шість років в педагогічному університеті, і потім працевлаштовується на мізерну заробітну плату, це не нормально. Звичайно, це серйозне навантаження на державний бюджет. Але ми вже зобов’язані вирішити це питання", - зазначив політик.

"Ми живемо у фінансовому дефіциті, тобто коштів постійно не вистачає. І коли ми говоримо про конкретну спроможність нашої держави на європейському світовому ринку, ми маємо адекватно підходити до розуміння ситуації. Треба створювали позитивний імідж України як надійного стратегічного партнера. І вже можна говорити про розширення напрямків фінансування", - підкреслив Луцький.

"Цього року ми ввели нові можливості для абітурієнтів – це система електронного вступу. Особисто я оцінюю перебіг вступної кампанії надзвичайно позитивно. Ми проаналізували всі недоліки та позитиви попередньої вступної кампанії і видали проект вступної компанії 2012 року на публічне обговорення. Надійшло близько 3 тис. пропозицій, і ми чітко затвердили нові вступні правила", - підсумував депутат.

Освіта.ua
25.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
leox
Як ви підвищите якість освіти не підвищивши якості вчителя і викладача? Подивіться який середній бал ЗНО абітурієнта середнього педінституту. Нfбагато нижче 700.. то кого вони навчать якщо самі мають такий низький рівень? Зробіть так щоб на вчителя йшли діти з максимальним балом
xelon
Для leox: По твоєму 700 балів це мало? А скільки тобі треба? 799.5 балів?
xelon
Для leox: в принципі ти прав,що на вчителя потрібно брати з максимальними балами,але 700 балів це непоганий результат.Можна трішки і нижче.
Абітурієнт
Для leox: Повністю з тобою згоден
Коментувати
К-124
"Я глибоко переконаний, що при вступі до ВНЗ обов’язково слід враховувати бал шкільного атестату" - ----------------Цікаво, на чому грунтується таке глибоке переконання пана Луцького і як із ним узгоджуються широкодоступні дані системи "Конкурс", де кожен охочий може переконатися у кричущій, волаючій невідповідності середнього бала атестата й балів, отриманих на ЗНО. Кількість таких випадків занадто велика, щоб говорити про випадковість. Із цим щось треба робити, пане Луцький, самими заклинаннями про те, як усе прекрасно, не обійдешся! Чи, може, це у Вас від великої любові й шани до вчителів?:)
К-124
Доволі безграмотний текст від першого заступника Голови Комітету Верховної Ради з питань освіти і науки. Такі перли як "надзвичайно дискусійне", "У нової редакції закону про вищу освіту ми повертаємо...", "атестату", а також не надто чіткі логічні зв'язки між реченнями не можуть не впасти у вічі. Окрім того, пан депутат, як і завжди, видав банальні твердження: про брак фінансування, про систему оцінювання (ось у чому, виявляється, причина негараздів у освіті!), про вчителів-ентузіастів. Сто разів чули. Ви ж при владі, обіцяли гори звернути, ну і..? Гора породила мишку?
просто вчителька
Для К-124:Можно подумать, что заявление Луцкого продиктовано заинтересованностью в совершенствовании образования! Человек пиарится, обращаясь к довольно широким массам. А что касается погрешностей текста, ну так не те люди пришли к власти, кто отличается уровнем (достаточным) образования . Эх! Нового - то ничего!
Коментувати
НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ
Якась така стаття розмита. Наче й про проблеми поговорив, а наче й полив з пустого у порожнє. От же вміють! Цікаво, їх на якому курсі виша вчать брехати? Підняли вони престиж вчителя у редакції якогось там законопроекту. Ви у гаманці мій престиж підніміть! Освіта тримається, за його словами, на ентузіастах. А на чім їй ще триматися? Це ж ми ініціюємо ремонти кабінетів, щоб не сидіти у зовсім общарпаній забігайлівці. Це ми витрачаємо купи грошей на створення карток, таблиць та роздаткового й наочного матеріалу, щоб пітримати інноваційну освіту! Ми йдемо на суботники, щоб підтримати Прем'єра. Ми ухитряємося за ніч вигадати і втілити в життя мітинги, класні години на підтримку вигадок Президента.А хто і де підтримав нас?ПРОПОНУЮ у трудових писати не "вчитель",а "титан,який все тримає на собі"
учителғ информатики
Для НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ: Полностью с Вами согласна!!!
Коментувати