Між Міносвіти та профспілкою освітян підписана галузева угода

У Міністерстві освіти зазначають, що буде вирішено питання підвищення розмірів посадових окладів педагогічних працівників, та встановлено перший тарифний розряд на значно більш високому рівні

Між Міносвіти та профспілкою освітян підписана галузева угода

Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник підписав Галузеву угоду з Центральним комітетом Профспілки працівників освіти і науки України на 2011-2015 роки.

Необхідно зазначити, що актуальність документа полягає у тому, що саме через реалізацію Галузевої угоди здійснюється регулювання соціально-трудових відносин, захист прав та інтересів працівників освіти та студентства.

Вперше за останні 10 років відповідна угода регламентуватиме та розширюватиме сферу урядової співпраці з найбільшою профспілкою України протягом 5 років, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Нова Галузева угода передбачає продовження та поглиблення спільної роботи Кабінету Міністрів України та профспілок.

Серед планів та пріоритетів – розроблення кваліфікаційних характеристик працівників галузі і типових нормативів таких закладів та установ освіти, як позашкільні, вищі навчальні заклади, дитячі будинки та вечірні школи.

У міністерстві освіти повідомили, що в рамках угоди відомство буде відстоювати ухвалення рішення стосовно поширення дії постанови Кабінету Міністрів України про встановлення 20% надбавки за престижність праці на всіх педагогічних працівників; розгляне можливість матеріального заохочення кращих педагогів та молодих спеціалістів, упорядкує розміри стипендіального забезпечення, а також буде вирішено питання підвищення розмірів посадових окладів педагогічних працівників, як це передбачено ст. 57 Закону України "Про освіту", та встановлено перший тарифний розряд на значно більш високому рівні.

Незважаючи на підписання угоди, члени профспілки вкотре висловили глибоке занепокоєння соціально-економічним становищем освітян та відсутністю реальних кроків уряду щодо належного фінансування галузі.

Як відомо, ЦК Профспілки працівників освіти неодноразово звертався до представників уряду та Прем'єр-міністра з приводу соціального захисту працівників освіти.

15 лютого, у своєму зверненні до М.Азарова, у ЦК Профспілки працівників освіти і науки заявили про те, що уряд не виконав домовленості щодо підвищення рівня соціально-економічного становища працівників галузі освіти.

У ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, зазначили, що наприкінці жовтня минулого року між Кабінетом Міністрів та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України були досягнуті домовленості, відповідно до яких уряд взяв на себе зобов'язання вжити заходів для врегулювання питань соціальних гарантій працівників освітньої сфери та виділення асигнувань на ці потреби.

Зокрема йдеться про поетапне підвищення розмірів оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників з метою приведення їх у відповідність до вимог ст. 57 Закону України "Про освіту", забезпечення диференціації заробітної плати та поширення виплати 20-відсоткової надбавки з метою підвищення престижності педагогічної праці на всі категорії педагогічних працівників.

У ЦК Профспілки заявили, що зазначені вище домовленості залишилися нереалізованими та виразили занепокоєння змістом листа, що надійшов на адресу профспілок від Міністерства фінансів України.

У листі-відповіді Міністерства фінансів зазначається, що встановлення в 2011 році середніх посадових окладів науково-педагогічним працівникам на рівні подвійної середньої заробітної плати працівників промисловості, середніх посадових окладів педагогічним працівникам на рівні не нижчому від середньої заробітної плати працівників промисловості та встановлення доплат спеціалістам, які працюють в системі освіти, до рівня середньомісячної заробітної плати працівників у цілому по народному господарству потребуватиме понад 45 млрд гривень на рік.

У мінфіні також повідомили, що поширення виплати 20-відсоткової надбавки на всі категорії педагогічних працівників призведе до необхідності вишукування додатково 2 млрд гривень.

У листі Міністерства фінансів зазначається, що Урядом здійснюються поступові кроки щодо підвищення оплати праці науково-педагогічних та педагогічних працівників. Це вирішується, насамперед, поетапним збільшенням розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС, а у зв’язку із цим і відповідним збільшенням посадових окладів, йдеться в листі.

В Міністерстві фінансів підкреслили, що у 2011 році посадові оклади розраховуються виходячи з розміру тарифної ставки працівника І тарифного розряду, що з 1 січня складає 613 гривень, а підвищення посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС буде здійснюватися державою з урахуванням прогнозного індексу споживчих цін 2011 року.

У мінфіні нагадали, що науково-педагогічним та педагогічним працівникам додатково виплачуються надбавка за вислугу років, допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки, а педагогічним працівникам – щорічна грошова винагорода за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків.

Для працівників навчальних закладів встановлений ряд доплат за класне керівництво, перевірку зошитів, письмових робіт, завідування тощо, а за окремі види педагогічної діяльності встановлено додаткову оплату, зазначають в мінфіні.

У Міністерстві фінансів України підкреслили, що поліпшення соціального захисту працівників освіти здійснюється виходячи з фінансових можливостей державного бюджету.

За статистичними даними Державного комітету статистики України середньомісячна заробітна плата в освітній галузі, в розрахунку на одного штатного працівника, в січні 2011 року становила 1820 гривень.

Освіта.ua
02.03.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина
Стыдно, что не ценят у нас наше учительство. Позор правительству.
добросовісна вчителька
шановні колеги! 24 роки працюю на освітянській ниві, але мої заробітки дуже "смішать" мене. Так , пишуть, що середня зарплата працівника в січні 2011 р =1820 грн, але кожен вчитель намагається працювати більше, ніж на ставку, а чому не нарахувати середній оклад, ну нехай ще + завідування кабінетом, перевірка зошитів. До речі, покажіть мені сталевара чи нардепа, який працює на 1,5-2 ставки. Це може бути або медик, або педагог. Я, вчитель-методист, маю оплату за 1 урок 19, 85 грн. Але щоб провести цей один урок мені треба до нього ще підготуватися, якщо це робити добросовісно, щоб було цікаво для учня, це ще 1-1,5 години, тобто виходить, що година моєї роботи коштує близько 7 грн. Ось як держава цінує своїх педагогів. А чому ми не маємо статуса держслужбовців? Кому ж ми служимо, якщо не державі?! Та ще й помикають нами всі, кому не лінь. І...
елена
"Для працівників навчальних закладів встановлений ряд доплат за класне керівництво, перевірку зошитів, письмових робіт, завідування тощо, а за окремі види педагогічної діяльності встановлено додаткову оплату," доплата за ТРУД,а звучит как ПОДАРОК!
111
я бы принимала во внимание и понимала все сложности если бы зарплата народного депутата не отличалась от моей в 15 раз. Я бы была согласна с размером моей "допомоги на оздоровлення", про которую мне напомнили, если бы "допомога" депутату не превышала мою годовую зарплату. Хотелось бы чтобы для всех людей в Украине поліпшення соціального захисту працівників освіти здійснювалось виходячи з фінансових можливостей державного бюджету.
?!!!
Для 111: Абсолютно згодна!
Людмила
Для 111: Совершенно с Вами согласна и поддерживаю !!!!!
Наталя
Для 111: Вы не добавили, что допомога превосходит годовую зарплату в 10 раз :)))
Коментувати
Бєлий Володимир
Сучасна Норвегія зробила так, що «нафтогазові ресурси реально належать усім – живим і ще ненародженим. Прибутки з продажу розподіляються на кожного громадянина держави і частково ідуть у Глобальний урядовий пенсійний фонд (GPF Global). І королівська сім'я, і уряд з парламентом, і кожен норвежець таку модель люблять і всіляко оберігають від змін та криз.». http://tsn.ua/analitika/norvezkiy-dosvid-i-doslidi-nad-norvezhcyami.html - Роман Чайка. УВАГА!!! Ось, у такому використані природних ресурсів України й лежать власні, а не запозичені кошти як для гідної зарплати вчителям, так і пенсійного забезпечення усіх громадян.
Лана
Короче говоря, на голодный желудок легче будет работать да и идей новых побольше будет у учителей... Как говорят " ГОЛЬ НА ВЫДУМКУ ХИТРА"... =(( Обидно ! Очень тяжёлый и ответственный труд педагога, а не ценится никем : ни государством, ни родителями, ни детьми... К чему придём?.............