Рейтинговий відбір вступників у коледж у 2022 році

Відбір вступників до коледжу проходить за конкурсним балом і згідно з місцем у рейтинговому списку

Рейтинговий відбір вступників у коледж у 2022 році

Вступ у заклади фахової передвищої освіти регламентується Умовами прийому

Під час вступної кампанії 2022 року вступ до закладів фахової передвищої освіти України для здобуття ступеня фахового молодшого бакалавра відбуватиметься відповідно до їхнього місця в рейтинговому списку.

Рейтинговий список вступників – це список абітурієнтів за черговістю зарахування на навчання на конкурсну пропозицію.

Правила формування рейтингового списку

Рейтинговий список вступників формують за категоріями в такій послідовності:

 • вступники, які мають право на зарахування за результатами позитивної оцінки співбесіди або творчого конкурсу на місця державного або регіонального замовлення;
 • вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах.

Список вступників упорядковують у межах кожної зазначеної категорії:

 • за конкурсним балом (від більшого до меншого) в разі відбору за результатами творчого конкурсу чи співбесіди;
 • за результатами розгляду мотиваційних листів – в інших випадках.

Дані, що вказують у рейтинговому списку

У рейтинговому списку вступників зазначають:

 • прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) вступника;
 • конкурсний бал вступника;
 • ознака підстав для зарахування за результатами позитивної оцінки співбесіди або творчого конкурсу на місця державного або регіонального замовлення;
 • освітньо-професійний ступінь, спеціальність, назва конкурсної пропозиції, форма здобуття освіти.

Прізвища вступників, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, територія населених пунктів на лінії зіткнення (які не зареєстровані як внутрішньо переміщені особи) або переселилися з неї після 01 січня 2022 року, підлягають шифруванню в усіх інформаційних системах.

Публікація рейтингового списку та зарахування на навчання

Рейтингові списки формує приймальна комісія з ЄДЕБО, їх оприлюднюють у повному обсязі на сайті закладу освіти. 

Рейтингові списки за кожною спеціальністю розміщують також на сайті Вступ.ОСВІТА.UA.

Списки абітурієнтів на основі базової загальної середньої освіти (після 9 класу), які вступають на основі вступних випробувань, із зазначенням рекомендованих до зарахування формують на основі конкурсного бала за кожною конкурсною пропозицією з повідомленням про отримання чи неотримання ними права на навчання за державним або регіональним замовленням і оприлюднюють не пізніше 12:00 год 26 липня.

Вступники, які отримали рекомендації до зарахування, мають виконати вимоги для зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 12:00 28 липня.

Зарахування вступників відбувається:

 • на бюджет – не пізніше 18:00 30 липня;
 • на контракт – не пізніше 03 серпня, додаткове зарахування – не пізніше 31 жовтня.

Списки абітурієнтів на основі повної загальної середньої освіти (після 11 класу, денна форма навчання), які вступають на основі творчих конкурсів або індивідуальних усних співбесід, із зазначенням рекомендованих до зарахування формують на основі конкурсного бала за кожною конкурсною пропозицією з повідомленням про отримання чи неотримання ними права на навчання за державним або регіональним замовленням та оприлюднюють не пізніше 12:00 год 01 вересня;

Вступники, які отримали рекомендації, повинні виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 12:00 год 06 вересня.

Зарахування вступників відбувається:

 • на бюджет – не пізніше 12:00 год 08 вересня;
 • на контракт – не пізніше 12:00 год 16 вересня (додаткове зарахування на вільні місця виключно на контракт – не пізніше 30 листопада);

Списки вступників, рекомендованих до зарахування на бюджет за кожною конкурсною пропозицією, формуються приймальною комісією за даними ЄДЕБО та затверджуються рішенням приймальної комісії, оприлюднюються на інформаційних стендах приймальних комісій і на сайті закладу.

Списки рекомендованих до зарахування оновлюють після виконання / невиконання вступниками вимог для зарахування на навчання з урахуванням їх черговості в рейтинговому списку.

Рішення приймальної комісії про рекомендування до зарахування розміщується на сайті закладу освіти, а також відображається у кабінеті вступника в ЄДЕБО (за наявності).

Рекомендованим до зарахування вступникам надсилають повідомлення електронною поштою чи мобільним звʼязком.

ВСТУП.ОСВІТА.UA

Для отримання оперативної інформації про проведення вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
19.05.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Добрий день!Скажіть, чи може дитина претендувати на бюджетне місце в університеті, якщо воно вже навчається заочно у коледжі також на бюджеті?Дякую.
Влад
Для Оксана: може
Галина
Для Оксана: одночасно на 2 бюджетах навчатись не можна. треба або перевестись в коледжі на контракт або спершу закінчити коледж, а потім вступати в універ
Коментувати