Рейтинговий відбір вступників у коледж у 2021 році

Відбір вступників до коледжу проходить за конкурсним балом і згідно з місцем у рейтинговому списку

Рейтинговий відбір вступників у коледж у 2021 році

Вступ у заклади фахової передвищої освіти регламентується чинними Умовами прийому до закладів фахової передвищої освіти в 2021 році

Під час вступної кампанії 2021 року вступ абітурієнтів до закладів фахової передвищої освіти України для здобуття ступеня фахового молодшого бакалавра відбуватиметься відповідно до їхнього місця в рейтинговому списку. 

Рейтинговий список вступників – це список абітурієнтів за черговістю зарахування на навчання на конкурсну пропозицію, який формують відповідно до Умов прийому та правил прийому закладів фахової передвищої освіти.

Правила формування рейтингового списку

Рейтинговий список вступників формують за категоріями в такій послідовності:

 • вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди;
 • вступники, які мають право на зарахування за квотами;
 • вступники, які мають право на першочергове зарахування;
 • вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах.

Список вступників, які мають право на зарахування за результатами співбесіди, упорядковують за алфавітом.

Щодо інших категорій рейтинговий список вступників упорядковують:

 • за конкурсним балом від більшого до меншого;
 • за середнім балом (від більшого до меншого) додатка до документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, ступінь вищої освіти;
 • за оцінкою (від більшої до меншої) зовнішнього незалежного оцінювання або вступних іспитів із першого конкурсного предмета для абітурієнтів, що вступають на основі повної загальної середньої освіти.

Якщо ці критерії не дають змоги визначити послідовність абітурієнтів у рейтинговому списку, то приймальна комісія ухвалює відповідне рішення самостійно на підставі аналізу поданих вступниками документів та вносить його до ЄДЕБО.

Дані, що вказують у рейтинговому списку

У рейтинговому списку вступників зазначають:

 • прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) абітурієнта;
 • конкурсний бал вступника (крім зарахованих за співбесідою);
 • ознаку підстав для зарахування за результатами співбесіди, за квотою-1, квотою-2, квотою-4, квотою для іноземців;
 • освітньо-професійний ступінь, спеціальність, назву конкурсної пропозиції, форму здобуття освіти;
 • середній бал додатка до документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, ступінь вищої освіти.

Прізвища абітурієнтів, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія окремих районів Донецької та Луганської областей, територія населених пунктів на лінії зіткнення, тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим і міста Севастополя (які не зареєстровані як внутрішньо переміщені особи), або прізвища вступників, котрі переселилися з них після 01 січня 2021 року, підлягають шифруванню у всіх інформаційних системах.

Публікація рейтингового списку та зарахування на навчання

Рейтингові списки формує приймальна комісія з ЄДЕБО, їх оприлюднюють у повному обсязі на сайті закладу освіти. Рейтингові списки за кожною спеціальністю розміщують також на сайті Вступ.ОСВІТА.UA.  

Для абітурієнтів на основі базової загальної середньої освіти (після 9 класу) за денною формою навчання, які вступають на основі вступних випробувань (зокрема за співбесідою, творчими конкурсами, квотами-1 та квотами-2), рейтинговий список вступників із зазначенням рекомендованих до зарахування формують на основі конкурсного бала за кожною конкурсною пропозицією з повідомленням про отримання чи неотримання ними права на здобуття фахової передвищої освіти за державним або регіональним замовленням та оприлюднюють не пізніше 12:00 27 липня.

Вступники, які отримали рекомендації до зарахування, мають виконати вимоги для зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 12:00 29 липня.

Зарахування вступників відбувається:

 • за державним або регіональним замовленням – не пізніше 18:00 31 липня;
 • за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше 03 серпня, додаткове зарахування – не пізніше 31 серпня.

Для абітурієнтів на основі повної загальної середньої освіти (денна форма навчання), які вступають на основі сертифікатів ЗНО, творчих конкурсів і вступних іспитів (зокрема за квотами-1), рейтинговий список вступників із зазначенням рекомендованих до зарахування формують на основі конкурсного бала за кожною конкурсною пропозицією з повідомленням про отримання чи неотримання ними права на здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра за державним або регіональним замовленням та оприлюднюють не пізніше 12:00 05 серпня.

Абітурієнти, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного (регіонального) замовлення до 12:00 09 серпня.

Зарахування вступників відбувається:

 • за державним (регіональним) замовленням – не пізніше 12:00 14 серпня;
 • за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше 12:00 20 серпня (додаткове зарахування на вільні місця за кошти фізичних та юридичних осіб – не пізніше 30 вересня).

Списки вступників, рекомендованих до зарахування за кошти державного або регіонального бюджету (за державним або регіональним замовленням) за кожною конкурсною пропозицією, формує приймальна комісія за даними ЄДЕБО, їх затверджують рішенням приймальної комісії, оприлюднюють шляхом розміщення на інформаційних стендах приймальних комісій та сайті коледжу.

Оновлюють їх після виконання або невиконання абітурієнтами вимог для зарахування на навчання з урахуванням черговості вступників у рейтинговому списку.

Вступ.ОСВІТА.UA

Для отримання оперативної інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
10.06.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Добрий день!Скажіть, чи може дитина претендувати на бюджетне місце в університеті, якщо воно вже навчається заочно у коледжі також на бюджеті?Дякую.
Влад
Для Оксана: може
Галина
Для Оксана: одночасно на 2 бюджетах навчатись не можна. треба або перевестись в коледжі на контракт або спершу закінчити коледж, а потім вступати в універ
Коментувати