Конкурсний бал при вступі до коледжу

Як приймальні комісії закладів фахової передвищої освіти обчислюють конкурсний бал вступників

Конкурсний бал при вступі до коледжу

Конкурсний бал – комплексна оцінка досягнень вступника, яку обраховують за результатами вступних випробувань та іншими конкурсними показниками з точністю до 0,001 відповідно до Умов прийому та правил прийому відповідного закладу освіти. На основі конкурсного бала проводять конкурсний відбір до закладів фахової передвищої освіти.

Формула розрахунку конкурсного бала залежить від рівня освіти абітурієнта, на основі якого він вступає: базової загальної середньої освіти, повної загальної (профільної) середньої освіти чи на основі освітньо-кваліфікаційного рівня кваліфікованого робітника.

Конкурсний бал вступників на основі базової загальної середньої освіти

Для абітурієнтів, які вступають до закладів фахової передвищої освіти на основі базової загальної середньої освіти, конкурсний бал обчислюють за формулою

КБ = П1 + П2 + А + ОУ, де

П1 – оцінка вступного іспиту з української мови;

П2 – оцінка вступного іспиту або творчого конкурсу (чи сумарна оцінка двох турів творчого конкурсу за умови їхнього проведення) із другого предмета;

А – середній бал документа про базову загальну середню освіту, переведений у шкалу від 100 до 200 балів відповідно до Таблиці переведення середнього бала документа про середню освіту, обрахованого за 12-бальною шкалою, у шкалу 100–200 (додаток 2 до Умов прийому);

ОУ – бал за успішне закінчення підготовчих курсів закладу освіти для вступу до нього за шкалою від 0 до 50 балів. 

Оцінки вступних іспитів виставляють за шкалою 100–200.

Призерам (особам, нагородженим дипломами I–III ступенів) IV етапу всеукраїнських учнівських олімпіад 2021 року з базових предметів (за умови проведення їх) останній доданок встановлюють рівним 50. Інформацію про них приймальні комісії отримують з ЄДЕБО.

Остаточно конкурсний бал множать на коефіцієнт 1,05 для осіб, які мають право на першочергове зарахування до медичних, педагогічних і мистецьких закладів освіти. Якщо після цього конкурсний бал перевищує 650, його встановлюють таким, що дорівнює 650 (у разі проведення творчих конкурсів у два тури – 850).

Для осіб, котрі зареєстровані в селах та які здобули в рік вступу базову середню освіту в закладах освіти, що знаходяться на території сіл, конкурсний бал множать на сільський (СК) коефіцієнт. СК дорівнює 1,05.

Для абітурієнтів, що є внутрішньо переміщеними особами та проживають у селі без реєстрації, цей коефіцієнт не застосовують.

Конкурсний бал вступників на основі повної загальної (профільної) середньої освіти

Конкурсний бал для абітурієнтів, які вступають до закладів фахової передвищої освіти на основі повної загальної (профільної) середньої освіти, обчислюють за формулою

КБ = П1 + П2 + А + ОУ, де

П1 – оцінка зовнішнього незалежного оцінювання або вступного іспиту з української мови. Замість результатів з української мови можуть бути використані результати з української мови і літератури. У 2021 році приймають сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2018, 2019, 2020 та 2021 років; 

П2 – оцінка вступного іспиту або творчого конкурсу (чи сумарна оцінка двох турів творчого конкурсу за умови їхнього проведення) із другого предмета;

А – середній бал документа про повну загальну (профільну) середню освіту, переведений у шкалу від 100 до 200 балів відповідно до Таблиці переведення середнього бала документа про середню освіту, обрахованого за 12-бальною шкалою, у шкалу 100–200 (додаток 2); 

ОУ – бал за успішне закінчення підготовчих курсів закладу освіти для вступу до нього за шкалою від 0 до 50 балів. 

У разі подання результатів зовнішнього незалежного оцінювання бал вступника за відповідне вступне випробування підвищується на 25 %.

Результати вступних іспитів і творчих конкурсів для вступників на основі повної загальної середньої освіти оцінюють за шкалою від 100 до 200 балів.

Особам, які є членами збірних команд України та брали участь у міжнародних олімпіадах (відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України), Олімпійських, Параолімпійських і Дефлімпійських іграх (за поданням Міністерства молоді та спорту України), зараховують оцінку 200 балів із другого вступного випробування.

Якщо конкурсний бал вступника при цьому перевищує 650, його встановлюють таким, що дорівнює 650 (у разі проведення творчих конкурсів у два тури – 850).

Для осіб, котрі зареєстровані в селах та які здобули в рік вступу повну загальну середню освіту в закладах освіти, що знаходяться на території сіл, конкурсний бал множать на сільський коефіцієнт (СК), який дорівнює 1,05. Сільський коефіцієнт не застосовують для абітурієнтів, що є внутрішньо переміщеними особами та проживають у селі без реєстрації.

Приймальна комісія перевіряє відповідність поданої в паперовій формі довідки додатку 13 до Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру, затверджує своїм рішенням і вносить інформацію до ЄДЕБО. У разі подання вступником заяви в електронній формі приймальна комісія перевіряє відповідну довідку на підставі сканованої копії (фотокопії).

Остаточно конкурсний бал множать на коефіцієнт 1,05 для осіб, які мають право на першочергове зарахування до медичних, педагогічних і мистецьких закладів освіти. Якщо після цього конкурсний бал перевищує 650, його встановлюють таким, що дорівнює 650 (у разі проведення творчих конкурсів у два тури – 850).

Конкурсний бал для кваліфікованого робітника

Конкурсний бал для абітурієнтів, які вступають на основі освітньо-кваліфікаційного рівня кваліфікованого робітника, обчислюють за формулою

КБ = П1 + П2 + ОУ, де

П1 – оцінка зовнішнього незалежного оцінювання або вступного іспиту з української мови. Замість результатів з української мови можуть бути використані результати з української мови і літератури. У разі подання результатів зовнішнього незалежного оцінювання бал вступника за відповідне вступне випробування підвищується на 25 %. У 2021 році приймають сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2018, 2019, 2020 та 2021 років;

П2 – оцінка фахового вступного випробування;

ОУ – бал призерам III етапу всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професій. Оцінки вступних іспитів виставляють за шкалою 100–200.

Призерам (особам, нагородженим дипломами I–III ступенів) III етапу всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професій 2021 року (за умови проведення їх) останній доданок встановлюють рівним 100.

Розрахунок конкурсного бала щодо інших категорій вступників

Щодо інших категорій вступників конкурсний бал розраховують як суму балів за вступні випробування та інші показники конкурсного відбору відповідно до Правил прийому з урахуванням права на першочергове зарахування (шляхом множення конкурсного бала на коефіцієнт 1,05) до медичних, педагогічних і мистецьких  закладів освіти.

Оцінки за 5-бальною шкалою

Оцінки з документа про базову або повну загальну середню освіту, які виставлено за 5-бальною шкалою, враховують так: «3» відповідає «6», «4» відповідає «9», «5» відповідає «12». У разі відсутності з об'єктивних причин додатка до документа про базову або повну загальну (профільну) середню освіту його середній бал за 12-бальною шкалою вважають таким, що дорівнює 2.

У разі відсутності з об'єктивних причин додатка до документа про здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень) вищої освіти його середній бал вважають таким, що відповідає мінімальному можливому значенню.

Складено відповідно до Умов прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти в 2021 році.

Освіта.ua
14.07.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ілона
Дуже здивувало в правилах "за закінчення підготовчих курсів від 1-50 балів",це дуже багато, За 1,2,3 місце в Олімпіаді по предмету дають тільки мах 20. Хто таке придумав, напевно тут є корупційна складова. Курсі коштують не дешево, не всі можуть собі дозволити, та і не всі батьки та діти , які поступають не освідомлюють, що це пастка. Наприклад бал атестата 10,3, переводим в бали 183, здається це багато. Але не поспішайте радіти за дитину, ті хто заплатив за курси все рівно будуть вище по рейтингу, навіть з балом 8. Дуже прикро, що ті що придумав це, не вміє рахувати, або спеціально це зроблено, щоб була шпарка для коррупціі.
Влад
Для Ілона: а в колледжах всегда была эта корупцийна складова, особенно после 9 класса, когда экзамены сдают. И особенно в педагогических, медицинских, музыкальных и т.д. В колледже очень выгодно работать в приемной комиссии. Сначала этот ребенок к тебе год типа заниматься ходит, а потом еще и денег за экзамен заносит, потому что ты ему говоришь, что там комиссия, и у каждого свой протеже, и ты одна ничего не решаешь, всей комиссии дожно быть интересно слушать и сытно кушать. Вот так.
Ілона
Хорошо написано, но как с єтим бороться?
Влад
Для Ілона: никак. Сдать ЗНО хорошо и идти сразу в ВУЗ
Коментувати
Наталя
Доброго дня. У вас прочитала таку фразу"У разі подання результатів зовнішнього незалежного оцінювання бал вступника за відповідне вступне випробування підвищується на 25 %." Це означає що як є здані зно то більша ймовірність вступити? Тобто сумарну кількість балів множать ще на 25%.? Поясніть детальніше.
Влад
Для Наталя: ипанашка ты, надо не у вас читать, а в правилах приема. Если после 11 по результатам ЗНО, то 1,25, а если по єкзаменам, то 1,00. Дикая ты женщина.
Коментувати
Будівельник
Читаю відгуки про навчання в коледжаж і дивуюся- звідки такий цинізм і ненависть? Мова ж про наших діток, як правило , з бідних сімей! Студенти - будівельники в мене вчаться гарно, стараються. З них буде толк. Чому ж так нас принижують? Бо є завдання «великих світу «цього Украіну інтелектуально зачистити... Керує директор департаменту Мон Шаров , а координують пани Фініков , Стадний... Де Сбу? Чого вдає , що нічого не відбувається новий міністр, якого ми підтримували.
Сенатор
Який там конкурсний бал? Про що ви говорите? Ви в який час і в якій країні живете? Зараз у коледж беруть всіх. Навіть тих, яких і в Україні немає (на заробітках за кордоном). Аби тільки родичі документи дали. Самі викладачі навіть вступні іспити напишуть і семестрові оцінки виставлять. Якщо такий "студент" виявиться сиротою або з багатодітної сімї, то всі роки "навчання" він ще й стипендію буде отримувати. Виставляти "незадовільно" всім студентам і тим хто є в коледжі, і тим хто тільки рахується дирекція категорично забороняє. І "пронавчається" такий студент в коледжі до його закінчення жодного дня не побувавши в своєму навчальному закладі. Перед закінченням навчання куратор групи звязується з своїм підопічним і повідомляє його, що потрібна дипломна робота. Після цього на імя куратора висилається певна сума. За ці гроші купляється дипломна робота. На захист можна і не їхати. Є способи обійти цю проблему. Залишилось у вільний час приїхати і забрати диплом. ВСЕ! Ось так і живемо.
Ольга
Якщо до вузів беруть зі 140 балами, то до коледжу братимуть усіх, хто до нього може дійти своїм ходом. А інклюзія дозволить і лежачих зарахувати. Право на навчання мають усі дітки.
Ирина Игоревна
Для Ольга: не надо умничать!!! В прошлом году в медколледж пошли дети, у которых была биология 199, украинский 199 и СБА - 199, а математика -149. Да, половина из них в этом году переписали математику и поступают в университет, а кому-то понравилось,и они продолжают учиться, а потом поступят, ЗНО все равно действительны будут через 3 года. Так что не надо про тупых. Это государство ебанутое, что со 150 баллов ты на бюджете в мед, а со 199 по всему и 140 по математике - в медучилище. Так что где еще умнее дети????
Коментувати
Адмін
Вступ за медичними спеціальностями за ЗНО або іспитами: https://www.facebook.com/pbmk.poltava/