Щодо організації освітнього процесу в закладах професійної (професійно-технічної) освіти з 24 лютого 2021 року

Лист МОН № 1/9-89 від 19.02.21 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-89 від 19 лютого 2021 року

Керівникам департаментів (управлінь)
освіти і науки обласних, Київської
міської державних адміністрацій

Керівникам навчально-методичних
(науково-методичних) центрів
(кабінетів) професійно-технічної освіти

Керівникам закладів професійної
(професійно-технічної) освіти

Щодо організації освітнього
процесу в закладах професійної
(професійно-технічної) освіти
з 24 лютого 2021 року

Шановні колеги!

Інформуємо, що 17 лютого 2021 року Уряд прийняв постанову № 104 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», якою внесено зміни, у тому числі, і до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

З метою попередження та зменшення ризиків зараження респіраторною хворобою на території України продовжено дію карантину до 30 квітня 2021 р.

Залежно від епідемічної ситуації на території України в цілому або на території окремого регіону встановлюється «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення СОVID-19. «Зелений», «жовтий» та «помаранчевий» рівні епідемічної небезпеки визначаються керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов'язаної із поширенням на території України СОVID-19, за результатами щоденної оцінки відповідних ознак епідемічної небезпеки.

«Червоний» рівень епідемічної небезпеки встановлюється рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за ініціативою Міністра охорони здоров’я.

Звертаємо увагу, що з 24 лютого 2021 року на всій території України встановлюється «жовтий» рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється:

  • відвідування закладів освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком СОVID-19 перебуває більш як 50 відсотків здобувачів освіти та персоналу закладу освіти;
  • проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю здобувачів освіти з більше ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів).

Рекомендаційний алгоритм дій працівників закладів П(ПТ)О у разі виявлення ознак респіраторного захворювання у здобувача освіти або у педагогічного та іншого працівника надавався Міністерством освіти і науки листом від 03.09.2020 № 1/9-507.

У разі встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки відвідування закладів освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім здобувачів закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, заборонено.

З огляду на зазначене, рекомендуємо в закладах професійної (професійно-технічної) освіти, які розташовані на території регіону «червоного» рівня епідемічної небезпеки, у разі його запровадження, організувати освітній процес з використання технологій дистанційного навчання.

Також просимо провести додаткову роз’яснювальну роботу з колективами закладів професійної (професійно-технічної) та вжити невідкладні заходи, спрямовані на мінімізацію безпосередніх фізичних контактів між учасниками освітнього процесу.

З повагою
Заступник Міністра                                Ігор Гарбарук

Освіта.ua
19.02.2021

Популярні новини
В Україні змінено порядок присудження ступеня PhD Кабінет Міністрів затвердив новий порядок присудження ступеня доктора філософії
Уряд здійснив кілька призначень на освітні посади Кабінет Міністрів здійснив кілька призначень на посади у Міністерстві освіти, НАЗЯВО та ДСЯО
НАН долучиться до створення Президентського університету МОН та Національна академія наук домовилися об'єднати зусилля для розвитку проекту
Держава планує частково компенсувати здобуття ІТ-освіти В Україні планують запровадити програму співфінансування здобуття ІТ-освіти
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів