Щодо організації освітнього процесу в закладах професійної (професійно-технічної) освіти з 24 лютого 2021 року

Лист МОН № 1/9-89 від 19.02.21 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-89 від 19 лютого 2021 року

Керівникам департаментів (управлінь)
освіти і науки обласних, Київської
міської державних адміністрацій

Керівникам навчально-методичних
(науково-методичних) центрів
(кабінетів) професійно-технічної освіти

Керівникам закладів професійної
(професійно-технічної) освіти

Щодо організації освітнього
процесу в закладах професійної
(професійно-технічної) освіти
з 24 лютого 2021 року

Шановні колеги!

Інформуємо, що 17 лютого 2021 року Уряд прийняв постанову № 104 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», якою внесено зміни, у тому числі, і до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

З метою попередження та зменшення ризиків зараження респіраторною хворобою на території України продовжено дію карантину до 30 квітня 2021 р.

Залежно від епідемічної ситуації на території України в цілому або на території окремого регіону встановлюється «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення СОVID-19. «Зелений», «жовтий» та «помаранчевий» рівні епідемічної небезпеки визначаються керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов'язаної із поширенням на території України СОVID-19, за результатами щоденної оцінки відповідних ознак епідемічної небезпеки.

«Червоний» рівень епідемічної небезпеки встановлюється рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за ініціативою Міністра охорони здоров’я.

Звертаємо увагу, що з 24 лютого 2021 року на всій території України встановлюється «жовтий» рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється:

  • відвідування закладів освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком СОVID-19 перебуває більш як 50 відсотків здобувачів освіти та персоналу закладу освіти;
  • проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю здобувачів освіти з більше ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів).

Рекомендаційний алгоритм дій працівників закладів П(ПТ)О у разі виявлення ознак респіраторного захворювання у здобувача освіти або у педагогічного та іншого працівника надавався Міністерством освіти і науки листом від 03.09.2020 № 1/9-507.

У разі встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки відвідування закладів освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім здобувачів закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, заборонено.

З огляду на зазначене, рекомендуємо в закладах професійної (професійно-технічної) освіти, які розташовані на території регіону «червоного» рівня епідемічної небезпеки, у разі його запровадження, організувати освітній процес з використання технологій дистанційного навчання.

Також просимо провести додаткову роз’яснювальну роботу з колективами закладів професійної (професійно-технічної) та вжити невідкладні заходи, спрямовані на мінімізацію безпосередніх фізичних контактів між учасниками освітнього процесу.

З повагою
Заступник Міністра                                Ігор Гарбарук

Освіта.ua
19.02.2021

Популярні новини
Оприлюднений рейтинг вишів «ТОП-200 Україна 2021» Презентовано п’ятнадцятий академічний рейтинг українських закладів вищої освіти
Вісім українських вишів – у рейтингу QS World University Rankings Українські університети переважно зберегли свої місця у світовому рейтингу вишів
В Україні відкриють Президентський університет В Україні створять університет, що має забезпечити підготовку лідерів для стратегічних галузей
Виші зможуть заробляти на комерціалізації досліджень Уряд підтримав ідею вдосконалення механізму державної підтримки інноваційної діяльності
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів