Про проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу за темою: "Популярні енциклопедії робітничих професій в регіонах України"

Наказ ІІТЗО №327 від 04.11.11 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ІНСТИТУТ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗМІСТУ ОСВІТИ

НАКАЗ

№327 від 04 листопада 2011 року

Про проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу
за темою: "Популярні енциклопедії робітничих
професій в регіонах України"

На виконання Державної цільової програми розвитку професійно-технічної освіти на 2011-2015 роки, з метою підвищення якості профорієнтаційної роботи серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів, створення умов для свідомого вибору конкретної робітничої професії, підняття престижу суспільно значимих робітничих професій наказую:

1. Провести Всеукраїнський огляд-конкурс за темою: "Популярні енциклопедії робітничих професій в регіонах України" (далі – Конкурс) з 1 листопада 2011 р. до 1 серпня 2012 р.

2. Затвердити умови проведення Конкурсу (додаток 1) та склад оргкомітету і журі (додаток 2).

3. Навчально(науково)-методичним центрам (кабінетам) професійно-технічної освіти в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та м. Севастополі у співпраці з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управліннями освіти і науки, молоді та спорту в областях, м. Києві та м. Севастополі забезпечити надходження конкурсних матеріалів до журі Всеукраїнського Конкурсу до 1 червня 2012 р.

4. Відділенню науково-методичного забезпечення змісту професійно-технічної освіти (Паржницький В.В.):

4.1.Забезпечити організаційно-інформаційний та науково-методичний супровід проведення Конкурсу.

4.2.Підвести підсумки Конкурсу до 1 серпня 2012 р.

4.3.Опублікувати матеріали Конкурсу у фахових та періодичних виданнях.

5. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора Терещука Б.М.

Директор       О.А. Удод

Начальник відділення науково-методичного забезпечення змісту
професійно-технічної освіти       Паржницький В.В.

Додаток 1
до наказу Інституту інноваційних технологій і змісту освіти
МОНмолодьспорту України

04.11. 2011 р. №327

Умови проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу
"Популярні енциклопедії робітничих професій в регіонах України"

1. Загальні положення

Всеукраїнський огляд-конкурс за темою: "Популярні енциклопедії робітничих професій в регіонах України" (далі – Конкурс) здійснюється з метою:

 • підвищення якості профорієнтаційної роботи серед учнівської молоді загальноосвітніх навчальних закладів, створення умов для свідомого вибору конкретної робітничої професії, підняття престижу суспільно значимих робітничих професій;
 • виявлення кращих ідей та відповідно творчих колективів методичних служб професійно-технічної освіти в регіонах;
 • створення "Популярної енциклопедії робітничих професій в Україні".

Завдання Конкурсу полягає у:

 • оновленні змісту, форм і методів профорієнтаційної роботи керівниками та педагогічними колективами професійно-технічних навчальних закладів;
 • створенні умов для творчого самовдосконалення, виявлення і підтримки творчих педагогічних працівників, керівників, методистів професійно-технічних навчальних закладів, навчально(науково)-методичних центрів(кабінетів) професійно-технічної освіти у регіонах.

Конкурс є відкритим. Організація проведення конкурсу здійснюється:

 • на І-му етапі - навчально(науково)-методичними центрами (кабінетами) професійно-технічної освіти у співпраці з Міністерством  освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управліннями освіти і науки, молоді та спорту в областях, м. Києві та м. Севастополі;
 • на ІІ-му етапі – відділенням науково-методичного забезпечення змісту професійно-технічної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

2. Організація Конкурсу

2.1. У Конкурсі беруть участь педагогічні колективи професійно-технічних навчальних закладів і навчально(наукових)-методичних центрів(кабінетів) професійно-технічної освіти у регіонах за номінаціями:

 • Популярна енциклопедія робітничих професій для дошкільного віку;
 • Популярна енциклопедія робітничих професій для початкових та середніх класів загальноосвітньої школи;
 • Популярна енциклопедія робітничих професій для старших класів загальноосвітньої школи.

2.2. Для організації та проведення Конкурсу на всіх його етапах створюються організаційні комітети та журі, склад яких затверджується керівниками навчально(науково)-методичних центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та м. Севастополі.

2.3. Конкурс проводиться з 1 листопада 2011 р. у два етапи:

 • І-й етап – з 1 листопада 2011 р. до 1 червня 2012 р. – республіканський (АР Крим), обласні, міські (м. Київ та м. Севастополь); на І-му етапі регіональними навчально(науково)-методичними центрами(кабінетами) професійно-технічної освіти формуються популярні енциклопедії робітничих професій за трьома номінаціями;
 • ІІ-й етап – з 1 червня 2012 р. до 1 серпня 2012 р. – Всеукраїнський.

2.4. До журі Всеукраїнського етапу Конкурсу подаються від навчально(науково)-методичних центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та м. Севастополі на участь у ІІ етапі Конкурсу сформовані популярні енциклопедії робітничих професій за трьома номінаціями даного регіону. Перелік робітничих професій в кожній номінації має відповідати тільки тим робітничим професіям, які можна отримати у професійно-технічних навчальних закладах даного регіону.

2.5. Організатори Конкурсу після Всеукраїнського етапу залишають за собою право розміщувати кращі конкурсні роботи у фахових та періодичних освітніх виданнях; збірнику матеріалів Конкурсу; на веб-порталі професійно-технічної освіти із посиланням на автора (колектив авторів, творчий колектив).

3. Конкурсні роботи кожної номінації мають бути систематизовані у алфавітному порядку професій за такими алгоритмами:

3.1. Популярна енциклопедія робітничих професій для дошкільного віку (загальні поняття у віршах, малюнках, світлинах):

 • характер роботи;
 • умови роботи;
 • зовнішній вигляд.

3.2. Популярна енциклопедія робітничих професій для початкових та середніх класів загальноосвітньої школи (загальні поняття, вірші, малюнки, світлини):

 • характер роботи;
 • умови роботи;
 • освітня підготовка;
 • перспективи;
 • споріднені професії.

3.3. Популярна енциклопедія робітничих професій для старших класів загальноосвітньої школи (загальні поняття, коротка історія професії, малюнки та світлини навчально-виробничого процесу):

 • характер роботи;
 • умови роботи;
 • ринок праці;
 • освітня підготовка (перелік відповідних професійно-технічних навчальних закладів у регіоні);
 • медичні обмеження;
 • вимоги до індивідуально-психологічних особливостей;
 • перспективи;
 • споріднені професії.

4. Конкурсні роботи на Всеукраїнський етап Конкурсу надсилаються в 1-му примірнику на паперовому та електронному носіях українською мовою у текстовому редакторі Word.

У супроводжуючих документах зазначається: назва роботи, ПІБ автора (авторів) та його фото (електронна версія), повна поштова адреса (навчального закладу або установи), контактні телефони.

Роботи на Всеукраїнський етап Конкурсу надсилаються з приміткою "На Всеукраїнський огляд-конкурс "Популярні енциклопедії робітничих професій в регіонах України" не пізніше 1 червня 2012 р. за адресою: 03035, м. Київ, вул. Урицького, 36, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОНмолодьспорту України, відділення науково-методичного забезпечення змісту професійно-технічної освіти.

5. Нагородження авторів кращих конкурсних робіт

Регіональні навчально(науково)-методичні центри(кабінети) професійно-технічної освіти та автори (авторські колективи) кращих конкурсних робіт Всеукраїнського етапу Конкурсу нагороджуються відзнаками Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОНмолодьспорту України.

Учасникам Всеукраїнського етапу Конкурсу присвоюється звання "Лауреат Всеукраїнського огляду-конкурсу "Популярні енциклопедії робітничих професій в регіонах України".

Матеріали конкурсних робіт Всеукраїнського етапу Конкурсу у подальшому будуть вміщені у "Популярну енциклопедію робітничих професій України" та опубліковані у фахових і періодичних освітніх виданнях, збірнику матеріалів Конкурсу та розміщені на веб-порталі професійно-технічної освіти із посиланням на автора (колектив авторів, творчий колектив).

Освіта.ua
04.11.2011

Популярні новини
Після локдауну виші визначать форму навчання самостійно Заклади вищої освіти мають самостійно вирішити, коли та в якій формі організовувати навчання
Виші можуть видавати дипломи з відзнакою Заклади можуть видавати дипломи з відомостями про відмінні досягнення випускників
В Україні затверджені нові форми дипломів про вищу освіту Міністерством освіти затверджені нові форми документів про вищу освіту та наукові ступені
Спогади під ялинкою: два роки НАЗЯВО в офіційному статусі Національне агентство сформувало спільноту людей, причетних до тектонічних зсувів у вищій школі
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів