Про організацію діяльності психолого-медико-педагогічних консультацій

Наказ МОН № 680 від 04.06.13 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 680 від 04 червня 2013 року

Про організацію діяльності
психолого-медико-педагогічних консультацій

На виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, Національної академії педагогічних наук України від 23.06.2011 № 623/61 "Про внесення змін до Положення про центральну та республіканську (Автономна Республіка Крим), обласні, Київську та Севастопольську міські, районні (міські) психолого-медико-педагогічні консультації" (далі - Положення), з метою забезпечення належних  умов та поліпшення змісту роботи психолого-медико-педагогічних консультацій наказую:

1.Міністру освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, директорам департаментів (управлінь) освіти і науки (молоді та спорту) обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:

1.1. Забезпечити створення належних умов для функціонування республіканської (Автономна Республіка Крим), обласних, Київської та Севастопольської міських, районних (міських) психолого-медико-педагогічних консультацій до 20 серпня 2013 року.

1.2. Розробити перспективні плани розвитку мережі постійно діючих районних (міських) психолого-медико-педагогічних консультацій у всіх регіонах на період 2013-2014 років, до 10 вересня 2013 року.

1.3. Укомплектувати склад психолого-медико-педагогічних консультацій спеціалістами  відповідно до Положення до 15 серпня 2013 року.

1.4. Скласти перспективні плани проведення атестації та курсів підвищення кваліфікації завідувачів та консультантів психолого-медико-педагогічних консультацій до 1 вересня 2013 року.

1.5. Не допускати суміщення посад завідувачів обласних та районних (міських) психолого-медико-педагогічних консультацій з іншими посадами.

1.6. Провести моніторинг діяльності психолого-медико-педагогічних консультацій та результати розглянути на колегіях до 30 грудня 2013 року.

1.7. Посилити контроль за веденням та збереженням документації психолого-медико-педагогічних консультацій.

1.8. Забезпечити направлення дітей з особливими освітніми потребами до навчальних закладів виключно органами управління освіти і науки обласних, районних (міських) державних адміністрацій з урахування висновків та рекомендацій психолого-педагогічних консультацій.

1.9. Надати інформацію щодо діяльності психолого-медико-педагогічних консультацій департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Єресько О. В.) до 1 жовтня 2013 року.

2. Українському науково-методичному центру практичної психології і соціальної роботи (Панок В.Г.), центральній психолого-медико-педагогічній консультації (Обухівська А.Г.):

2.1. Укомплектувати фаховий склад консультантів центральної психолого-педагогічної  консультації за спеціальностями відповідно до штатного розпису строком до 1 вересня 2013 року.

2.2. Постійно здійснювати науково-методичний та організаційний супровід за діяльністю республіканської (Автономна Республіка Крим), обласних, Київської та Севастопольської міських, районних (міських) психолого-медико-педагогічних консультацій відповідно до Положення.

2.2. Надавати Міністерству освіти і науки аналітичну інформацію про діяльність психолого-медико-педагогічних консультацій щороку до 1 серпня.

2.3. Скласти перспективні плани проведення атестації та курсів підвищення кваліфікації завідувачів республіканської (Автономна Республіка Крим) обласних, Київської та Севастопольської міських психолого-медико-педагогічних консультацій до 1 вересня 2013 року.

2.4. Провести атестацію завідувачів республіканської (Автономна Республіка Крим) обласних, Київської та Севастопольської міських психолого-медико-педагогічних консультацій протягом 2013 - 2014 навчального року.

2.5. Розробити методичні рекомендації щодо організації діяльності психолого-медико-педагогічних консультацій до 1 серпня 2013 року.

2.6. Розробити нове положення про шкільну психолого-медико-педагогічну комісію з урахуванням вимог щодо організації інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами до 1 січня 2014 року.

3. Республіканській (Автономна Республіка Крим), обласним, Київській та Севастопольській міським психолого-медико-педагогічним консультаціям:

3.1.Здійснювати науково-методичний та організаційний супровід діяльності районних (міських) консультацій та шкільних комісій.

3.2. Надавати інформаційно-аналітичні звіти центральній психолого-медико-педагогічній консультації щорічно до 1 червня.

3.3. Унести зміни і доповнення до статутів психолого-медико-педагогічних консультацій  відповідно до Положення.

3.4. Поновити банк даних дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі дітей-інвалідів, у регіонах до 1 жовтня 2013 року.

3.5. Забезпечити взаємодію психолого-медико-педагогічних консультацій з органами охорони здоров’я, соціального захисту населення, службами у справах дітей, громадськими організаціями з питань раннього виявлення, надання освітніх послуг та консультативної допомоги дітям з особливими освітніми потребами та їх батькам, або особам, які їх замінюють.

3.6. Забезпечити системний кваліфікований психолого-медико-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах з інклюзивними класами/групами.

3.7. Постійно здійснювати організаційно-методичну допомогу навчальним закладам з інклюзивним та інтегрованим навчанням в організації навчально-виховного та корекційно-реабілітаційного процесів.

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Заступник Міністра       Б.М. Жебровський

Освіта.ua
04.06.2013

Популярні новини
В Україні запровадять додаткові платні тести ЗНО Учасники ЗНО наступного року отримають право додатково скласти тести за власні кошти
Регіони перевірять стан пожежної безпеки шкіл МОН та обласним адміністраціям доручено створити безпечні та нешкідливі умови освітнього процесу
У МОН не вважають поганими результати дистанційного навчання У МОН кажуть, що результати дистанційного навчання не такі погані, як представляють ЗМІ
Результати аудитів шкіл показали позитивні тенденції У Державній службі якості освіти виділяють позитивні тенденції у діяльності шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів