МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
№1/9-522 від 08 липня 2011 року
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту
Автономної Республіки Крим,
управління освіти і науки обласних,
Київської та Севастопольської
міських державних адміністрацій
Щодо відзначення 20-ї річниці
незалежності України у дитячих
закладах оздоровлення та відпочинку
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 р. №99-р "Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення у 2011 році 20-ї річниці незалежності України", наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 02.03.2011 р. №210 "Про затвердження Плану заходів з відзначення 20-ї річниці незалежності України" Міністерство надсилає для використання в роботі методичні рекомендації щодо відзначення 20-ї річниці незалежності України у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. Просимо довести до відома керівників оздоровчих закладів.
Рекомендації розміщені на сайті МОНмолодьспорту www.mon.gov.ua, інтернет-порталі та на сайті Інституту інноваційних технологій і змісту освіти www.iitzo.gov.ua.
Заступник Міністра Б.М. Жебровський
Додаток
до листа МОНмолодьспорту
від 08.07.11 № 1/9-522
На виконання Указу Президента України від 01.10.2010 №990/2010 "Про відзначення 20-ї річниці незалежності України", розпорядження Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 р. №99-р "Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення у 2011 році 20-ї річниці незалежності України", наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 02.03.2011 №210 "Про затвердження плану заходів з відзначення 20-ї річниці незалежності України" та з метою формування національної свідомості, патріотизму, відчуття гордості і відповідальності за долю своєї держави, прищеплення поваги до державних символів, прав і свобод громадянина України рекомендуємо в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку різних форм власності провести урочисті заходи, посвячені цій визначній події.
При підготовці заходів до Дня незалежності України необхідно передбачити і забезпечити комплекс дій, спрямованих на вивчення дітьми історії, традицій, обрядів рідного краю, коріння свого роду як складової українського народу; усвідомлення підростаючим поколінням розуміння краси в природі, мистецтві. Особливу увагу слід приділити проблемам розвитку культури міжетнічного спілкування, подолання проявів ксенофобії, усунення причин, що їх породжують. Необхідно звернути увагу дітей на те, що свідомий громадянин України є, насамперед, морально стійкою людиною, яка веде здоровий спосіб життя, є скромною, совісною, працьовитою, милосердною.
Доречно буде прикрасити територію та приміщення гірляндами, повітряними кульками, квітами жовтого та блакитного кольорів, організувати тематичні експозиції, виставки з використанням ілюстративно-документальних матеріалів щодо здобуття й утвердження незалежності України, виставки творчих робіт вихованців закладів оздоровлення та відпочинку, у загонах оформити куточки державної символіки тощо.
Звертаємо увагу керівників закладів та організаторів урочистостей на правила використання державних символів, що затверджені наказом Міністерства освіти і науки від 07.09.2000 № 439 "Про затвердження Рекомендацій щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах України", а саме:
Розпочинаються заходи щодо відзначення 20-ї річниці незалежності України 23 серпня в День Державного Прапора України, коли кращі вихованці закладу урочисто піднімуть Державний Прапор України. На святкову лінійку варто запросити представників місцевої влади, депутатів, діячів культури і науки, активістів громадських організацій. В цей день можна провести бесіди, присвячені державним символам України: прапору, гербу, гімну; вікторини з історії їх розвитку, метою яких буде роз'яснення ідейної суті державних символів і правил їх використання, ритуалів, традицій, виховання почуття поваги до них, формування стійких навичок свідомого дотримання правил поведінки щодо державних символів в повсякденному житті, під час урочистих і офіційних заходів. Слід звернути увагу дітей на те, що національні символи - це свідчення високого духу народу, його історичних прагнень, унікальності, своєрідний генетичний код нації. Вони покликані послужити надійною основою формування громадянських рис особистості, її патріотизму, національної свідомості, активної життєвої позиції.
Всі заходи, що будуть проходити 24 серпня, мають бути проникнуті атмосферою урочистості, історичної значимості та важливості події. Цей день доречно почати з урочистої лінійки, на яку запрошені гості з числа депутатів місцевих рад, представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, політичних партій, діячів науки та культури, ветеранів та учасників Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років; де, враховуючи закінчення табірної зміни, варто відзначити кращих вихованців закладу оздоровлення та відпочинку. Під час лінійки можуть звучати вірші та пісні українських авторів, виконуватися українські народні танцювальні композиції, для підкреслення урочистості події пропонуємо від кожного загону випустити в небо по 20 жовтих та блакитних повітряних кульок.
Протягом дня можна провести ряд заходів, що будуть направлені на формування у дітей патріотизму, бажання віддавати свої інтелектуальні та творчі таланти на благо Батьківщини, а саме:
Під час заходів можуть звучати музичні композиції українських авторів:
Закінчити день можна святковим феєрверком або вогнищем за умов додержання правил протипожежної безпеки та забезпечення збереження життя і здоров’я дітей.
Рекомендована література:
Освіта.ua
08.07.2011
Facebook |
Twitter |