Про проведення громадського обговорення деяких вимог до протиепідемічних заходів при послабленні карантину

Розпорядження МОЗ № 32 від 18.05.2020 року

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

№ 32 від 18 травня 2020 року

Про проведення громадського обговорення
деяких вимог до протиепідемічних заходів
при послабленні карантину

З метою обговорення профілактичних та протиепідемічних заходів, які будуть впроваджуватись для запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби СОVID-19 при поетапному відновленні діяльності деяких сфер господарської діяльності, Директорату громадського здоров'я МОЗ України:

1. Забезпечити публікацію проектів тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в період карантину в зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19):

 • при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування;
 • у закладах дошкільної освіти;
 • при роботі готелів;
 • при перевезенні пасажирів автомобільним транспортом;
 • у деяких закладах фізичної культури та спорту.

2. Забезпечити збір та узагальнення зауважень та пропозицій у строк до 18:00 19 травня 2020 року на електронну адресу [email protected]

Заступник Міністра охорони здоров'я -
Головний державний санітарний лікар України                    Віктор Ляшко

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Головного державного
санітарного лікаря України
від 18.05.2020 № 32

Проект тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в період карантину в зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19) при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування (далі - тестування) суб'єкти відповідальні за організацію тестування зобов'язані дотримуватись затверджених протиепідемічних заходів.

При проведенні тестування слід дотримуватись наступних протиепідемічних заходів:

1. Під час організації тестування необхідно:

1) забезпечити інформування учасників про:

 • ознаки респіраторних захворювань, які можуть бути підставою для недопущення до проведення тестування;
 • можливість участі в додатковому тестуванні, для осіб які не будуть допущенні до тестування за станом здоров'я;
 • протиепідемічні заходи, яких слід дотримуватись при участі в тестуванні;

2) забезпечити проведення підготовчих протиепідемічних заходів, визначених цією постановою, зокрема:

 • визначити маршрути учасників, з метою забезпечення найменшого контакту між групами учасників;
 • скласти графік за яким відбувається допуск учасників в будівлю, де буде проводитись тестування. Графік допуску повинен враховувати час необхідний для проведення термометрії та запобігати утворенню скупчення учасників;
 • визначити місця розсадки учасників, з дотриманням їх дистанціювання не менш ніж 1,5 метри один від одного та передбачити розсадку таким чином, щоб поруч, спереду та ззаду учасника місця не були зайняті іншими учасниками.

2. Особи, які залучені до проведення тестування перед початком роботи мають проходити термометрію. Особи, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань не допускаються до виконання службових обов'язків.

3. Допуск учасників до будівлі в якій організовано тестування здійснюється після проведення термометрії, опитування щодо стану здоров'я та за умови одягнення захисної маски, так, щоб були покриті ніс та рот.

4. Забороняється допуск до будівлі, в якій організовано тестування супроводжуючих осіб, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю.

5. На вході до будівлі, в якій організовано тестування та на вході до аудиторій/класів організовуються місця для обробки рук антисептиками спиртовмісними з концентрацією активно діючої речовини понад 6090 для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів. Місця для обробки рук позначаються яскравим вказівником про необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка тощо).

6. У санітарних кімнатах потрібно забезпечити постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників у санвузлах. Використання багаторазових рушників заборонено;

7. В аудиторіях за годину до початку тестування та після проведення тестування повинно проводиться прибирання, разом із дезінфекцією поверхонь, місць для сидіння.

8. Аудиторії, в яких проводиться тестування, перед і після його проведенням повинні провітрюватися не менше 30 хв., вхідні двері повинні бути відчинені на увесь період тестування.

9. У місцях проведення тестування забезпечується чергування медичних працівників закладів освіти або закладів охорони здоров'я.

10. На виході із закладу необхідно розмістити 2 контейнери для використаних з масок та рукавичок з чіткими яскравими відмітками «ВИКОРИСТАНІ МАСКИ» «ВИКОРИСТАНІ РУКАВИЧКИ».

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Головного державного
санітарного лікаря України
від 18.05.2020 № 32

Проект тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням
коронавірусної хвороби (СО
VID-19)

Організація протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти здійснюється відповідно до вимог наказу Міністерства охорони здоров'я України від 24 березня 2016 року № 234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», наказу Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України від 17 квітня 2006 року № 298/227 «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» та з урахуванням цих тимчасових рекомендацій, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19).

1. Перед початком зміни проводиться температурний скринінг усім працівникам закладу дошкільної освіти.

Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань не допускаються до виконання обов'язків.

2. Температурний скринінг дітей проводять при вході (початковий) у заклад та кожні 4 години (поточний) з занесенням показників у відповідний журнал.

Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань:

 • при проведенні початкового температурного скринінгу - не допускаються до відвідування;
 • при поточному скринінгу - ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків. При ізоляції важливо не допустити тривожних відчуттів у дитини та враховувати її психологічний стан.

3. Ранкове приймання дитини до дошкільного навчального закладу проводить вихователь групи на території закладу за межами його будівлі. Батьки та супроводжуючі особи повинні одягати респіратор або захисну маску (у тому числі саморобну), так, щоб були покриті ніс та рот. Очікування на території повинно бути обмежено.

4. На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів. Доцільно розмістити яскравий вказівник про необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка тощо).

5. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, обробка рук антисептиком, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо) проводяться в ігровій формі та за особистим прикладом працівників закладу.

6. На період карантину забороняється:

 • використання багаторазових (тканинних) рушників;
 • використання м'яких іграшок;
 • використання килимів з довгим ворсом;
 • перебування у вуличному взутті всередині приміщень;
 • проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш, ніж однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів).

7. На період карантину рекомендується:

 • проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;
 • надавати пріоритет активностям, що проводяться на відкритому повітрі;
 • переформатувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимальне фізичне дистанціювання;
 • обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;
 • обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентаря;
 • обмежити сенсорні заняття та ігри (наприклад ліпка);
 • забезпечити адаптивне харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, що харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.

8. Суб'єкт господарської діяльності повинен забезпечити:

 • працівників п'ятиденним запасом засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів і організувати контроль за їх використанням;
 • навчання серед працівників щодо правил використання засобів індивідуального захисту, їх утилізації та контроль над дотриманням цих правил;
 • постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в санвузлах;
 • інформування щодо встановлених обмежень та умов обслуговування при вході до закладу, при проведенні телефонних записів та на офіційних сторінках в мережі Інтернет та соціальних мережах;
 • дезінфекцію поверхонь не рідше, ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять;
 • вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів не рідше, ніж кожні 2 години та після закінчення робочого дня/зміни;
 • провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня;
 • централізований збір використаних ЗІЗ, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;
 • недоступність контейнерів (урн) для використаних ЗІЗ, запасів дезінфікуючих засобів та засобів для прибирання для дітей;
 • тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику (особи, які досягли 60-річного віку, особи, які мають хронічні захворювання, що пригнічують імунітет).

9. Працівники повинні:

 • регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 2 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;
 • утримуватись від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань - кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;
 • самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Головного державного
санітарного лікаря України
від 18.05.2020 № 32

Проект тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів
при роботі готелів на період карантину у зв'язку
з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)

Робота готельних закладів повинна здійснюватися з урахуванням цих рекомендацій, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19).

1. Керівники готелів визначають відповідальну особу, яка проводить температурний скринінг усім працівникам перед початком робочої зміни.

Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,20 °С або ознаки респіраторних захворювань не допускаються до виконання обов'язків.

При проведенні вимірювань температури тіла контактним методом, необхідно забезпечити обов'язкову дезінфекцію виробу, яким здійснюється термометрія, після кожного його використання згідно з інструкцією виробника дезінфекційного засобу.

2. На вході в готель та в коридорах (вестибюлях) необхідно:

 • розмістити інформаційні матеріали щодо профілактики коронавірусної хвороби СОVID-19;
 • організувати місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілового спирту та понад 70% для етилового спирту. Доцільно розмістити яскравий вказівник про необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка, вказівник тощо).

3. При появі симптомів респіраторного захворювання та/або підвищення температури у особи, що проживає в готелі, така особа підлягає ізоляції в номері до прибуття карети швидкої медичної допомоги, яку викликає персонал готелю.

4. Дозволяється одночасне перебування відвідувачів у вестибюлі закладу з розрахунку не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі зали обслуговування. Допуск відвідувачів та перебування у готелі (поза номером) дозволяється лише у респіраторі або захисній масці (у тому числі саморобній), так, щоб були покриті ніс та рот.

5. Адміністрація готелю забезпечує та контролює виконання умов недопущення черг в місцях можливого скупчення відвідувачів (рецепція, вестибюлі, ліфтові холи тощо). В місцях потенційного скупчення відвідувачів повинно бути нанесене відповідне тимчасове маркування для забезпечення дотримання дистанції не менше 1,5 метри.

6. Для уникнення черг при реєстрації поселення в готель забезпечується можливість попередньої онлайн-реєстрації відвідувачів в готель.

На рецепції готелю встановлюється захисний екран між персоналом та відвідувачами.

7. У готельних закладах забороняється робота конференц-залів, фітнес- та спа-центрів готелів.

8. Харчування в готелях може бути організоване шляхом доставки їжі в номери за попереднім замовленням відвідувачів або в ресторанах (кафе) готелів лише на відкритих (літніх) майданчиках на відкритому повітрі, у тому числі під тентами, на верандах, за умови дотримання відстані не менш як 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами та розміщення не більш як чотирьох клієнтів за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років).

9. Адміністрація готелю повинна забезпечити:

 • наявність щонайменше п'ятиденного запасу засобів індивідуального захисту та їх використання працівниками (респіратори або медичні маски, в тому числі саморобні, захисні рукавички);
 • постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в санвузлах номерів та санвузлах загального користування. Використання багаторазових рушників заборонено;
 • щогодинне вологе прибирання місць найбільшого скупчення відвідувачів;
 • дезінфекцію поверхонь з якими контактують відвідувачі, у всіх громадських та службових зонах (стійка реєстрації, столи, стільці, ручки дверей, кнопки ліфтів, роздягальні, сходи тощо) кожні 3-4 години, повторювати процедуру у будь-який час при забрудненні;
 • безперебійну роботу систем вентиляції;
 • централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією, обмеження масових зборів працівників в закритих приміщеннях, тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику (особи, які досягли 60-річного віку, особи, які мають хронічні захворювання, що пригнічують імунітет, та хронічні захворювання легень).

10. Працівники готелю зобов'язані:

 • регулярно мити руки з милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше одного разу за 3 години, та після відвідування утримуватися від контакту з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань, самоізолюватися у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Головного державного
санітарного лікаря України
від 18.05.2020 № 32

Проект тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при перевезенні
пасажирів автомобільним транспортом на період карантину у зв'язку
з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)

Перевезення пасажирів громадським міським, приміським та міжміським автомобільним транспортом повинно здійснюватися з урахуванням цих рекомендацій, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19).

1. Автоперевізники визначають відповідальну особу, яка проводить температурний скринінг усім працівникам перед початком робочої зміни.

Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань не допускаються до виконання обов'язків.

При проведенні вимірювань температури тіла контактним методом, необхідно забезпечити обов'язкову дезінфекцію виробу, яким здійснюється термометрія, після кожного його використання згідно з інструкцією виробника дезінфекційного засобу.

2. Водій, кондуктори та інші члени екіпажу впродовж усього рейсу в транспортному засобі повинні знаходитись в респіраторах або медичних масках, в тому числі виготовлених самостійно.

3. Забороняється перевезення пасажирів, які не використовують респіратор або захисну маску, у тому числі виготовлену самостійно.

4. Перевезення пасажирів здійснюється в межах кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на транспортний засіб, якщо інше не встановлено правилами карантину.

У випадку здійснення міжобласного пасажирського перевезення до області в якій не діють послаблення протиепідемічних заходів, таке перевезення дозволяється в межах 50 відсотків від кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного 0 засобу м або - визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, за умови розсадки пасажирів з вільним місцем поруч, спереду та позаду.

5. У кожному транспортному засобі повинно бути забезпечено інформування пасажирів про заходи профілактики коронавірусної хвороби СОVID-19 доступним способом, зокрема оголошення в салоні, наочна інформація тощо.

6. Транспортний засіб підлягає вологому прибиранню з використанням миючих та дезінфікуючих засобів, в тому числі обробці місць контакту рук пасажирів (поручні, місця сидіння тощо) перед кожним рейсом. За можливості, біля вхідних дверей транспортного засобу доцільно розмістити спиртовмісні антисептики з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілового спирту та понад 70% для етилового спирту.

7. На кожному вході в приміщення автостанцій необхідно:

 • розмістити інформаційні матеріали щодо профілактики коронавірусної хвороби СОVID-19;
 • організувати місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілового спирту та понад 70% для етилового спирту.

8. Дозволяється одночасне перебування в приміщенні автостанції не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі зали обслуговування пасажирів. Обмеження контакту між працівниками та пасажирами повинно здійснюватися шляхом організації екранів в касах продажу квитків (з плівки, скла, прозорого пластику тощо) та дотримання принципу соціального дистанціювання ( 1,5 метри) в чергах.

Робота залів очікування рейсу не дозволяється.

Допуск пасажирів та перебування в приміщенні автостанції дозволяється лише у респіраторі або у захисній масці (у тому числі саморобній).

9. Адміністрація автостанції забезпечує та контролює виконання умов недопущення черг біля кас. Біля місць потенційного скупчення пасажирів повинно бути нанесене відповідне маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції не менше 1,5 метри.

10. Продаж квитків забезпечується в межах кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на транспортний засіб.

Забезпечується можливість придбання квитків через мережу Інтернет та інформування пасажирів про таку можливість.

11. Адміністрація автостанції повинна забезпечити:

 • наявність засобів індивідуального захисту та їх використання працівниками (респіратори або медичні маски, в тому числі саморобні, захисні рукавички)
 • постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в санвузлах. Використання багаторазових рушників заборонено.
 • вологе прибирання приміщень автостанції, місць контакту рук працівників та пасажирів (ручки дверей, місця сидіння тощо) з використанням миючих та дезінфікуючих засобів не рідше ніж кожні 5 годин, перед відкриттям та після закінчення робочого дня автостанції;
 • регулярне провітрювання (кожні 2 години) робочих приміщень;
 • централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;
 • обмеження масових зборів працівників у закритих приміщеннях;
 • тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику (особи, які досягли 60-річного віку, особи, які мають хронічні захворювання, що пригнічують імунітет, та хронічні захворювання легень).

12. Працівники автостанції зобов'язані:

 • регулярно мити руки з милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше одного разу за 3 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання тощо, утримуватися від контакту з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань.

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Головного державного
санітарного лікаря України
від 18.05.2020 № 32

Проект тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних
заходів в деяких закладах фізичної культури та спорту на період карантину
у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)

Обслуговування в спортивних (тренажерних) залах, фітнес-клубах та спортивних майданчиках для командних (парних) занять (окрім занять національних збірних) здійснюється з урахуванням цих тимчасових рекомендацій, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19).

1. Перед початком зміни проводиться температурний скринінг усім працівникам закладів.

Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань не допускаються до виконання обов'язків.

2. Усім відвідувачам проводиться температурний скринінг при вході до закладу.

Особам, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань відвідування заборонено.

3. Дозволяється одночасне перебування клієнтів у закладі з розрахунку не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі зали для індивідуальних занять та однієї особи на 5 квадратних метрів площі зали для групових/командних занять (не більше 10 осіб у групі).

Проведення  групових/командних занять проводиться виключно за попереднім записом.

4. На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів. Доцільно розмістити яскравий вказівник про необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка тощо).

В зонах проведення занять розміщуються додаткові антисептики в невеликій тарі, паперові рушники, а також контейнери (урни) для їх утилізації та нагадування для клієнтів щодо необхідності дотримання гігієни, дезінфекції рук та спортивного інвентарю після використання. Заходи індивідуальної профілактики та протиепідемічні заходи, шо впроваджені в закладі доцільно періодично транслювати на екранах/оголошувати в місцях проведення занять.

6. На період карантину забороняється:

 • використання багаторазових (тканинних) рушників;
 • розміщення в доступі клієнтів рекламних брошур, журналів та інші поліграфічних матеріалів;
 • функціонування басейнів;
 • функціонування спа-зон та надання послуг масажу;
 • функціонування фітнес-барів;
 • функціонування дитячих кімнат;
 • одночасне використання багатофункціональних тренажерів кількома відвідувачами;
 • проведення групових занять для понад 10 осіб та інших групових занять, що передбачають безпосередній фізичний контакт;
 • проведення групових занять для дітей віком до 14 років;
 • видача багаторазових рушників клієнтам.

7. Необхідно обмежити одночасне використання роздягалень та душових кабін на рівні не більше 50%, не відкриваючи для використання клієнтами кожну другу шафу для роздягання/душову кабіну та нанести відповідні позначки.

Кількість клієнтів, що одночасно перебувають у закладі повинна враховувати та не допускати потенційне скупчення в зонах роздягалень, санітарних та адміністративних зонах.

8. Тренажери для кардіо-занять, що передбачають тривалий цикл використання одним клієнтом повинні бути розміщені з інтервалом не менше 2,5 метри один від одного.

9. Працівники закладів повинні бути одягнені в медичну маску або респіратор (без клапану) та одноразові рукавички (ЗІЗ).

Після кожного зняття ЗІЗ та одяганням чистої маски/респіратора, одноразових рукавичок працівник повинен ретельно помити руки з милом або обробити антисептичним засобом.

Адміністрація закладу повинна провести навчання серед працівників щодо правил використання ЗІЗ, їх утилізації та забезпечити контроль над дотриманням цих правил.

10. Суб'єкт господарської діяльності повинен забезпечити:

 • працівників п'ятиденним запасом засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів і організувати контроль за їх використанням;
 • навчання серед працівників щодо правил використання ЗІЗ, їх утилізації та контроль над дотриманням цих правил;
 • постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в санвузлах;
 • інформування щодо встановлених обмежень та умов обслуговування при вході до закладу, при проведенні телефонних записів та на офіційних сторінках в мережі Інтернет та соціальних мережах;
 • дезінфекцію поверхонь не рідше, ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять;
 • вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів не рідше, ніж кожні 2 години та після закінчення робочого дня/зміни;
 • провітрювання/кондиціонування приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та кожні дві години протягом дня;
 • централізований збір використаних 3ІЗ, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;
 • тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику (особи, які досягли 60-річного віку, особи, які мають хронічні захворювання, що пригнічують імунітет).

11. Працівники повинні:

 • регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 2 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;
 • утримуватись від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань - кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;
 • самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

Освіта.ua
18.05.2020

Популярні новини
Для учасників НМТ створили відеоінструкцію Відеоінструкція допоможе ознайомитися з інтерфейсом онлайнової тестової платформи
Лісовий і Бабак синхронно визнали себе ненауковцями Міністр освіти і науки та голова освітнього комітету ВР очікувано відмовилися від «наукових ступенів»
НМТ за кордоном проведуть за київським часом Учасникам НМТ за кордоном варто звернути увагу на час початку і проведення іспитів
Завершується реєстрація на вступні іспити до магістратури Приймальні комісії закладів вищої освіти вже зареєстрували майже 70 тисяч вступників
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
тетяна
А що робити з прийомом нових дітей до дошкільного закладу? Якщо весь час буде карантин, то коли почнуть приймати?
liketaurus
Хто проводить прибирання та дезинфекцію перед і після ЗНО? Щось я не бачу тут фрази про допуск до пункту тестування технічного персоналу...
Світлана
Зауважень багато, але одне запитання, чому саме зараз , у період карантину, дітей наказано приймати без будь-яких медичних довідок, навіть без дослідження на гельмінти?...ЗА ЗАРПЛАТУ У 4000 грн.вихователі наражаються себе на небезпеку, альтернатива- лише звільнення.
марія
Хто буде працювати .наказ.та рекомендації видані необгрунтовані . А як що директору здо 60 як бути , та не тільки ці працівники групи ризику можуть бути носіями та інші . Не знущайтеся над працівниками ЗДО. Це люди які віддають серце і душу своій роботі працюють за копійки . Як директор , вихователь повинен визначити скільки дітей прийняти і кого це що за вибором. Та нас батьки розірвуть . Ящо в групі списочний склад 30 дітей , та ще малокомплектний ЗДО в сільській місцевості і один на село кого приймати . Просимо цінувати та поважати нашу працю.
Валя
Хто буде робити температурний скринінг дитини перед прийомом у садочок? Пропоную, щоб це робила медсестра. У груп з другого поверху є тільки окремий пожарний вихід на вулицю (пожарная лестница). Ходить цим виходом з дітьми та свідомо наражати їх на небезпеку ніхто з вихователів не буде.
Євгенія
Це якесь знущання з працівників дитячих садків! Ці люди, що писали ці вказівки, вони взагалі відвідували садки перш, ніж писати! Майже нічого з цих вказівок неможливо виконати фізично, я вже не кажу про морально та фінансово! Тобто можновладцям плювати на вихователів! Мало того, що ми працюємо за копійки, виконуючи багато зайвої роботи, так тепер ми повинні наражати на небезпеку себе, свої родини! Хто буде забезпечувати садки масками, антисептиками, термометрами?! Як і хто буде утилізувати використані маски та рукавички?! Знов все це повисне тягарем на вихователя?! Ми навіть на туалетной папір у батьків просимо! Самі виконуємо ремонтні роботи! За час роботи у дитсадку я стала і кравчинею, і маляром, і двірником, і сантехніки, і електриком, а зарплатня, як у жебрачки! СКІЛЬКИ ЩЕ ВИ БУДЕТЕ ЗНУЩАТИСЯ З ВИХОВАТЕЛІВ???!!!
Ірина
Дані рекомендації втілити в реальність в комунальному закладі просто неможливо! Якщо і дозволяти приймати дітей, то треба обмежити кількість. А як пояснити батькам, що зтось потрапляє до садочку. а хтось ні: які мають бути критерії? До того ж незрозуміло, хто буде працювати замість праціаників 60+ та групи підвищеного ризику зараження? Як дотримуватись вимог законодавства при відсутності фінансування? Педагоги будуть піддаватись ризику зараження, бо діти можуть бути безсимптомними носіями хвороби. При тому їм ніхто не видасть захисних костюмів і нп підвищить заробітну плату. Чому педагоги мають ризикувати здоров’ям за мінімальну зарплатню?
Рвсм
поясніть дитині 4 років про заборону на фізичний контакт на протязі кількох годин, вже не взавши до уваги, що діти можуть перебувати в д/с 10-12 годин ПИТАННЯ - як це реалізувати? Хто буде нести відповідальність якщо дитина захворіє на той самій ковід? що робити з людьми які перебували в контакті із захворілим? чому це не прописано?
ковід
безглузддя. маски, тим більше САМОРОБНІ на них хто встановив стандарт? Де гарантії я "захисту" від вірусу? І взагалі маска вбереже від проникнення вірусу так само як відчинене вікно навстіж від проникнення мух! І до чого та маска, як немоє окулярів захисних? Адже вірус може потрапити і через очі...Усі ці заходи протирічать самій вірусології Просидівши дома 2 місяця діти прийдуть ВЖЕ з ослабленим імунітетом...
Надія
Звичайно, на час карантину, наповнюваність груп повинна не перебільшувати 10 дітей,щоб виконати всі пропозиції Проекту. А як бути з батьками, діти яких не ввійшли в цю десятку? Мало хто уявляє стан вихователя, який відмовляє11,12... В рекомендаціях написано, що потрібно обмежити безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом. Це ж маленькі діти! Зранку багато з них плачуть. Вихователь приголубить дитину, візьме на руки. Тож як бути під час карантину? І, взагалі,той хто розробляв рекомендації мало уявляє, що таке робота з дітьми раннього та дошкільного віку. Я вважаю, що на літній оздоровчий період не бажанно відкривати заклади дошкільної освіти.
Тетяна
Щодо закладів дошкільної освіти. Теоретично, всі заходи зрозумілі. Але практично..В садках дуже багато працює людей з "групи ризику".Черги на їх заміщення не спостерігається вже багато років. І це не тільки педагоги, чи помічники вихователя 60 років, це люди з хронічними захворюваннями. Вони допущені до дітей висновком медкомісій.Вони дуже добросовісні, в більшості, й досвічені люди. Під їхньою опікою діти будуть доглянуті. Як бути з цими людьми? Куди їх діти? Це проблема. Далі, заходи, визначені в проекті вимагають термінового фінансування( рушники, засоби захисту, бачки, деззасоби...їх і раніше було недостатньо, бо це дорого. Не говорячи про сьогодняшню ситуацію, а зараз треба з запасом)На місцях це досить велика проблема. І останнє, з огляду на заходи я фактично не бачу освітнього процесу,як такого. Бо це, перш за все, контакт з педагогами, техпрацівниками і між самими дітьми. Згадайте, що і здорові люди можуть бути носіями вірусу . . Ми посадимо дітей в їдальні і покладемо спати на відстані. А що робити на прогулянці? Діти дуже тісно контактують під час ігор рухливих, в пісочниці, на гойдалці. Облизують руки, іграшки, туляться одне до одного. До кого бігти виховательці, щоб встигнути завадити такому контакту?.Який сенс тоді вікривати сьогодні дошкільні заклади?.Треба довго і грунтовно думати. 19.05.2020 в 12:10 Коментувати
Світлана
Зараз на зарплати людям коштів немає, а за що купувати паперові рушники,дезенфікатори і все інше. Щоб відкрити ДНЗ треба виконати всі рекомендації які прописані, а на це піде немало часу. А як дітей кормить (сидять за столами по 4 чол. як спать класти (сплять один біля одного) ? Можливості розсаджувати і ложить на відстані немає. Та і взагалі хто не працює у цій сфері, важко зрозуміти всю серйозність ситуації. А не дай Боже хтось захворіє, кого будуть звинувачувати, директора чи вихователя? Я вважаю що ще дуже зарано відкривати садочки. Треба ще над цим працювати.
Надія
Для Світлана: а что делать родителям которые работают вы никто не думаете , ходить по кафе магазинам по пляжам вы не заразитесь а садик рано открывать
Світлана
Хотілося б щоб батьки розуміли усі можливі ризики та наслідки і самі відмовилися від таких походеньок по кафе, базарам, пляжам і подібним місцям масового скупчення людей.
Коментувати
Олена
Відкривати ще зарано. В наших садочках створити такі умови, з великою кількістю дітей, не можливо. Треба ще починати.
Леся Курчик
теоретично-можливо, а практично-втілити в реалність дані рекомендації в умовах обмеженого бюджету-ні
Олена Данилевич
а ще додайте до 2- 7 годин дороги + літня спека з температурою 40 і вище ... А якщо дитина приїхала на тестування, у неї відсутні ознаки захворювання, але через перегрів у неї температура 37,5. Тоді що робити???
Олена Данилевич
Щодо підвозу дітей до пунктів тестування ДПА(ЗНО) Враховуючи, що ДПА в 11 класі у формі ЗНО , вимога держави, то де розпорядження алгоритм підвозу дітей? Хто думав про те що нашим дітям до пунктів тестування 70 км(а до фізики 220км) Як дитина витримає 2- 5 годин дороги та 2-3 години тестування. Люди ВИ ЧИМ ДУМАЄТЕ
Вчитель
А чому головний сан. лікар і МОН не думають про те, яка велика кількість дітей у класах? В наш час потрібно переглянути кількість дітей у класах. 35- 40 учнів.Це нормально? Скорочують класи, набивають приміщення дітьми.МОН не дозволяє відкривати класи менш,ніж 30 дітей.Раніше були класи і по 15 дітей.Може, вже пора якісь путній закон видати? А то МОН придумує всякі дурниці, щоб тільки навантажити єрундою вчителів.Ви краще класи зменьшіть.Зробіть хоть щось добре для людей
Софія
Як можна обмежити контакти дітей у садку, а також проводити дизінфекцію кожні 2 години? Коли вихователь буде кожну дитину приймати на вулиці, інші 20 будуть у групі чим зайняті і хто буде відповідати за їх безпеку? У садку тісна взаємодія дітей і їх контакти обмежити не вдасться. Враховуючи абсурдність даних положень, думаю , потрібно зачекати до першого вересня і відкрити садки, так як і школи.
АНАСТАСІЯ
Для Софія: Полностью с вами согласна. Нельзя 20 -25 деток рассадить по группе и не контактировать с ними и избегать тесного общения между детьми. Прнимать няня будет, а воспитатель в группе или наоборот- с этим проще. Но как подумаю, что каждые 2 часа детей химией травить!!! И сомневаюсь, что будут чем то кроме дешевой хлорки мыть группы. Я за 1 сентября!!!!
Тетяна
Щодо закладів дошкільної освіти. Теоретично, всі заходи зрозумілі. Але практично..В садках дуже багато працює людей з "групи ризику".Черги на їх заміщення не спостерігається вже багато років. І це не тільки педагоги, чи помічники вихователя 60 років, це люди з хронічними захворюваннями. Вони допущені до дітей висновком медкомісій.Вони дуже добросовісні, в більшості, й досвічені люди. Під їхньою опікою діти будуть доглянуті. Як бути з цими людьми? Куди їх діти? Це проблема. Далі, заходи, визначені в проекті вимагають термінового фінансування( рушники, засоби захисту, бачки, деззасоби...їх і раніше було недостатньо, бо це дорого. Не говорячи про сьогодняшню ситуацію, а зараз треба з запасом)На місцях це досить велика проблема. І останнє, з огляду на заходи я фактично не бачу освітнього процесу,як такого. Бо це, перш за все, контакт з педагогами, техпрацівниками і між самими дітьми. Згадайте, що і здорові люди можуть бути носіями вірусу . . Ми посадимо дітей в їдальні і покладемо спати на відстані. А що робити на прогулянці? Діти дуже тісно контактують під час ігор рухливих, в пісочниці, на гойдалці. Облизують руки, іграшки, туляться одне до одного. До кого бігти виховательці, щоб встигнути завадити такому контакту?.Який сенс тоді вікривати сьогодні дошкільні заклади?.Треба довго і грунтовно думати.
Людмила
Пропоную п.8 про тимчасове відсторонення працівників (за 60р) у ДНЗ замінити на "ознайомити під підпис про ризики..." І наразі є проблема з кадрами у дитсадках. А як тимчасово знайти кухаря, медсестру, вихователя...?(у період карантину на ВЕЛИКУ зарплату).
Коментувати