МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
№ 1/9-211 від 23 квітня 2015 року
Департаменти (управління) освіти і науки обласних,
Київської міської державних адміністрацій
Про відзначення Дня пам’яті та примирення
і Дня Перемоги над нацизмом у Європі
Указом Президента України від 24.03.2015 № 169 "Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни" з метою консолідації суспільства навколо ідеї захисту України, налагодження громадянського взаєморозуміння і примирення у питаннях національної історії періоду Другої світової війни встановлюється День пам’яті та примирення, який відзначатиметься щороку 8 травня.
Міністерство освіти і науки України рекомендує 8 травня 2015 року у всіх навчальних закладах провести заходи з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Європі.
У контексті підготовчої роботи 5-7 травня ц. р. доручаємо передбачити такі заходи:
Методичні рекомендації щодо використання символу червоного маку, розроблені Українським інститутом національної пам’яті, розміщені за покликанням: http://www.memory.gov.ua/news/metodichni-materiali-ukrainskogo-institutu-natsionalnoi-pam-yati-do-70-i-richnitsi-vignannya-na.
8 травня у всіх навчальних закладах країни доручаємо провести урочисті лінійки "1939 – 1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!" із вшанування пам'яті загиблих воїнів Другої світової війни, учасників АТО хвилиною мовчання. Лінійки пам’яті доцільно провести або на загальношкільній лінійці, або на початку першого уроку в кожному класі, запросивши ветеранів Другої світової війни, учасників АТО, представників громадських організацій, творчих спілок.
Рекомендуємо також провести виховні години "Мужність і відвага крізь покоління", "Про минуле серце пам’ять зберігає"; уроки патріотизму "Наша вулиця носить ім’я героя війни", "Війна у спогадах учасників бойових дій", "Імена фронтовиків на обеліску братської могили у моєму населеному пункті"; бесіди "Волю не дають, а здобувають"; засідання круглих столів "Порозуміння заради майбутнього України", "Збережемо пам’ять про подвиг" із переглядом історичного кіно.
Пропонуємо переглянути документальний фільм про "кіборгів" Донецького аеропорту, які 242 дні боронили летовище: "Добровольці Божої Чоти" режисерів Івана Яснія та Леоніда Кантера.
Доречно проводити виховні заходи на базі історичних музеїв, кімнат бойової слави, де сама атмосфера та тематичне наповнення сприятимуть кращому сприйняттю інформації. Неодмінним атрибутом заходів мають бути державні символи, патріотичні пісні (методичні матеріали Українського інституту національної пам’яті розміщені за покликанням: http://www.memory.gov.ua/page/8-9-travnya-materiali-dlya-zavantazhennya).
9 травня - покладання квітів до меморіалів Слави, невідомих солдатських та братських поховань захисників України у роки Другої світової війни та під час антитерористичної операції, пам’ятників, обелісків, пам’ятних знаків, дошок пошани та Вічного вогню; урочисті заходи за участю представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та громадськості.
Проведення цих та інших заходів не передбачає збору звітної інформації.
Заступник Міністра Павло Полянський
Освіта.ua
23.04.2015
Facebook |
Twitter |