Про недопущення відчуження та передачі в оренду земель дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів

Лист МОН №1/9-180 від 16.03.11 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№1/9-180 від 16 березня 2011 року

Міністерство освіти і науки
Автономної Республіки Крим,
управління освіти і науки обласних,
Київської та Севастопольської
міських державних адміністрацій

Про недопущення відчуження та
передачі в оренду земель дошкільних
і загальноосвітніх навчальних закладів

Міністерство вкрай стурбоване ситуацією, що склалася навколо питань, пов’язаних з відчуженням та передачею в оренду будівель, земель та майна дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів.

Перевірками встановлено, що протягом 2007-2009 років лише у місті Києві для суб’єктів господарювання, що не провадять освітню діяльність, рішеннями органів місцевого самоврядування були відчужені землі цілого ряду навчальних закладів. Прокуратурою міста Києва за результатами перевірки законності таких дій порушено 9 кримінальних справ та попереджено протиправне вилучення 326 га земель, на яких розташовані заклади освіти.

Виявлено також численні порушення в діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування при передачі в оренду приміщень навчальних закладів. Зокрема, всупереч вимогам Закону України "Про оренду державного та комунального майна" угоди про страхування орендованих приміщень, як правило, не укладаються. Приміщення навчальних закладів надаються в оренду без позитивного висновку санітарно-епідеміологічної експертизи, без дозволу органів державного пожежного нагляду.

Подібні випадки мають місце в інших регіонах України. Особливої актуальності ця проблема набула у великих містах, де школи та дитячі садки, засновані понад 50 років тому, мають багаті історичне минуле та традиції, а також розташовані у будівлях пам’яток історії та культури або містобудування і архітектури.

Неприпустимо, коли на земельні ділянки, що тривалий час перебувають у користуванні навчальних закладів та дитячих садків, відповідальними посадовими особами не оформлюються державні акти на право постійного користування цими земельними ділянками. Зазначена бездіяльність сприяє незаконному вилученню та відчуженню таких земельних ділянок.

На жаль, відсутність оформлених державних актів на право постійного користування земельними ділянками, на яких розташовані навчальні заклади, є додатковою підставою для їх рейдерського захвату. Звертаємо вашу увагу на те, що, згідно з частиною п’ятою статті 16 Закону України "Про дошкільну освіту", вивільнені приміщення ліквідованих комунальних дошкільних навчальних закладів використовуються виключно для роботи з дітьми, а майно, яке є державною або комунальною власністю (земельні ділянки, будівлі, споруди, обладнання тощо), придбання чи відокремлення якого призначене для здобуття дітьми дошкільної освіти, використовується виключно із зазначеною метою.

Зважаючи на викладене, Міністерство звертає увагу Міністра освіти і науки Автономної Республіки Крим, начальників управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівників навчальних закладів на персональну відповідальність за безумовне дотримання вимог законодавства та недопущення відчуження майна і земельних ділянок закладів освіти.

Вимагаємо невідкладно вжити заходів щодо оформлення дошкільними і загальноосвітніми навчальними закладами державних актів на право постійного користування земельними ділянками. У випадку виявлення фактів їх незаконного відчуження, передачі в оренду та отримання інформації про такі дії у найкоротший строк просимо повідомляти Міністерство.

Довести цей лист до кожного керівника дошкільного та загальноосвітнього навчального закладу, звернути їх увагу на особисту відповідальність за несвоєчасне оформлення земельних актів.

Міністр       Д.В. Табачник

Освіта.ua
16.03.2011

Популярні новини
Більшість українців повідомили про зниження якості освіти Українці наголошують на зниженні якості освіти або неможливості отримати освітні послуги
Підсумки тижня в освіті: головні події Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулися в українській освіті
Директором УЦОЯО призначено Тетяну Вакуленко Кабінет Міністрів призначив директора Українського центру оцінювання якості освіти
У МОН і ВР оголосили ініціативу з перевірки дисертацій Міністр та голова комітету ВР відмовляться від наукових ступенів у разі плагіату
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів