Щодо посади інструктора з плавання у дошкільному навчальному закладі

Лист МОНмолодьспорт № 1/9-89 від 07.02.13 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

№ 1/9-89 від 07 лютого 2013 року

Міністерству освіти і науки, молоді та спорту
Автономної Республіки Крим,
департаментам (управлінням) освіти і науки
(молоді та спорту)
обласних, Київської та Севастопольської
міських державних адміністрацій

Щодо посади інструктора з плавання
у дошкільному навчальному закладі

Міністерство на численні звернення з місць щодо посади інструктора з плавання у дошкільному навчальному закладі інформує.

До штатів дошкільних навчальних закладів, які мали басейни для плавання дітей, посада інструктора з фізкультури була введена наказом Міністерства освіти СРСР "Про доповнення штатів дитячих дошкільних установ, умови оплати праці та тривалість відпустки інструкторів з фізичної культури цих установ" від 31 серпня 1987 р. № 167. Зазначеним наказом передбачено введення посади інструктора з фізкультури в садках, яслах-садках, які мають такі басейни, з розрахунку 0,25 шт. од. на кожні дві групи дітей, з якими проводяться заняття з навчання плавання.

У типових штатних нормативах дошкільних навчальних закладів, розроблених на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 05.10.2009 № 1122 "Питання штатного розпису дошкільних навчальних закладів" та затверджених наказом МОН від 04.11.2010 № 1055 (зареєстровано Мін'юстом 23.11.2010 за № 1157/18452), з 1 січня 2011 року передбачено посаду інструктора з фізкультури з розрахунку 0,125 штатної одиниці на одну групу. Тобто така посада вводиться до штатного розпису дошкільного навчального закладу з урахуванням кількості усіх груп, у тому числі для дітей віком до одного року, від одного до трьох років, від трьох до шести (семи) років, а також різновікових. Також у пункті 15 штатних нормативів зазначено: "у дошкільних навчальних закладах, які мають криті стаціонарні басейни, вводяться посади: інструктора з фізичної культури з розрахунку 0,25 штатної одиниці на кожні 2 групи, з якими проводяться заняття з навчання плаванню".

При цьому пункт 2 наказу № 1055 передбачає збереження у штатних розписах ДНЗ посад, які були введені до затвердження Типових штатів. Тому якщо посади інструкторів з фізкультури (плавання) були введені індивідуально і їх кількість більша, ніж передбачено типовими штатами, то вони зберігаються.

На сьогодні в Україні у дошкільних навчальних закладах функціонує понад 500 стаціонарних басейнів. Зважаючи на це, з урахуванням нормативів, встановлених Типовим штатним розписом (2010 року), у кожному закладі, що має стаціонарний басейн, вводяться посади інструктора з фізичної культури, які за посадовими обов'язками забезпечують збереження і зміцнення здоров'я дітей, проводять заходи, що сприяють їх фізичному розвитку, навчають дітей плаванню тощо. Звертаємо увагу на те, що запис до трудової книжки працівника, що обіймає таку посаду, має відповідати назві посади, зазначеної у Типовому штатному розписі: "Прийнято на посаду інструктора з фізичної культури".

Додатково інформуємо, що відповідно до Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963 (із змінами), посаду інструктора з фізкультури визначено як педагогічну.

Заступник Міністра       Б. М. Жебровський

Освіта.ua
07.02.2013

Популярні новини
При ліцеях зможуть створювати структурні підрозділи В ліцеях зможуть організовувати роботу дитячі садки, початкова та базова школа
МОН може перенести дату проведення ЗНО з математики Міносвіти планує перенести тестування з математики з 28 на 27 травня
У Києві невдоволені графіком проведення ЗНО У столиці обурилися графіком проведення ЗНО, який заважає провести свято Останнього дзвоника
В Україні відбувся перший етап сертифікації вчителів Участь у ньому взяли 1622 вчителі з 1755 зареєстрованих на незалежне тестування
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів