Щодо 7-го видання проекту U-Multirank

Лист МОН № 1/9-314 від 10.06.20 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-314 від 10 червня 2020 року

Керівникам закладів вищої освіти

Щодо 7-го видання проекту U-Multirank

Міністерство освіти і науки України інформує щодо публікації 7-го щорічного рейтингу закладів вищої освіти U-Multirank, яке містить інформацію про діяльність 1800 закладів вищої освіти з 92 країн світу.

U-Multirank - інтерактивний інструмент забезпечення прозорості вищої освіти, що пропонує альтернативний підхід до порівняння діяльності закладів вищої освіти. На противагу традиційним рейтингам U-Multirank демонструє діяльність закладів у багатовимірних показниках та забезпечує цілісну систему перевірки надійності інституційних даних. Інформація закладів вищої освіти представлена за п’ятьма категоріями: навчання і викладання, дослідження, трансфер знань, міжнародна орієнтація та регіональна співпраця. Абітурієнти, дослідники, менеджери вищої освіти, науково-педагогічні працівники, інші стейкхолдери системи вищої освіти мають змогу порівняти діяльність закладів вищої освіти як в цілому, так і їх окремих освітніх програм, за декількома десятками показників, обравши з-поміж них важливі для кожного індивідуального користувача. Зібрані дані слугують для представлення результатів діяльності закладів вищої освіти на порталі U-Multirank, що дозволяє отримати повну інформацію щодо їх конкурентних переваг та зон розвитку.

У 2020 році в проекті взяли участь 69 закладів вищої освіти України. 5 українських закладів вищої освіти ввійшли до топ-25 університетів світу у категоріях «Зв’язок з професійним середовищем», «Міжнародні спільні публікації» та «Спільні публікації з індустрією». Інтерактивна карта, що відображає лідерів проекту U-Multirank за окремими категоріями, знаходиться за посиланням: https://bit.ly/2XKlCWj.

Завдяки високій якості даних, наданих закладами вищої освіти України, сформовано 4 нові та оновлено 6 існуючих галузевих рейтингів на національному рівні. Найбільш потужними аспектами діяльності української системи вищої освіти у 2020 році за версією U-Multirank продовжують залишатися навчання і викладання та регіональна співпраця.

Детальна інформація щодо діяльності українських закладів вищої освіти доступна на персоналізованій сторінці «Навчання в Україні» офіційного вебсайту проекту U-Multirank: https://bit.ly/37hokpy.

Новинкою цьогорічного видання стала інформація про організацію закладами вищої освіти дистанційного освітнього процесу, яка збирається проектом U-Multirank з 2018 року. Зокрема, індикатори включають інституційні дані щодо наявності освітніх програм, які повністю викладаються онлайн, частки цифрових методів викладання, зворотнього зв’язку студентів щодо різних аспектів цифрового навчання.

Повна інформація щодо 7-го видання U-Multirank доступна за посиланням: https://bit.ly/3hcWGQH.

Відповідальним за реалізацію проекту U-Multirank є консорціум європейських дослідницьких центрів - Центр політичних досліджень вищої освіти (Centre for Higher Education Policy Studies (CHEPS), м. Енсхеде, Нідерланди), Центр розвитку вищої освіти (Centre for Higher Education (СНЕ), м. Гютерслох, Німеччина), Центр досліджень науки і технологій (Centre for Science and Technology Studies (CWTS), м. Лейден, Нідерланди), Фонд знань і розвитку (Fundacion CYD), м. Барселона, Іспанія). Проект фінансується Європейською Комісією, Фондом Бертельсмана (Німеччина) та комерційним банком Сантандер (Іспанія).

Детальна інформація про проект, методологічний підхід до збору та аналізу інституційних даних розміщена на вебсайті U-Multirank: www.umultirank.org. Звертаємо Вашу увагу, що участь у проекті є повністю безкоштовною. Заявки на участь у 8-му виданні проекту, публікація якого запланована на червень 2021 року, приймаються за посиланням: https://bit.ly/2AQaaQp.

З повагою
Заступник Міністра                                    Єгор Стадний

Освіта.ua
10.06.2020

Популярні новини
МОН рекомендує вишам перейти на дистанційне навчання Наразі у відомстві рекомендують встановити режим дистанційного навчання до 15 листопада
Уряд затвердив новий Держстандарт профосвіти Створення освітніх стандартів професійної освіти базуватиметься на компетентнісному підході
Агентство, що акредитовувало програми вишів, втратило повноваження Нацагентство із забезпечення якості вищої освіти втратило можливість здійснювати повноваження
Затверджені умови прийому до вишів в 2022 році Умови прийому є обов'язковими для вишів незалежно від форми власності та сфери управління
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів