Щодо окремих питань здійснення освітньої діяльності

Лист МОН № 1/9-268 від 22.05.20 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-268 від 22 травня 2020 року

Керівникам закладів вищої,
фахової передвищої освіти

Щодо окремих питань
здійснення освітньої діяльності

До Міністерства освіти і науки України продовжують надходити запитання від закладів освіти щодо окремих аспектів діяльності під час карантину. Надаємо рекомендації щодо деяких з них.

Щодо випускників програм ОКР молодшого спеціаліста, які не склали своєчасно державну підсумкову атестацію у формі ЗНО за курс середньої школи

Допуск до атестації здобувачів освіти можливий після виконання навчального плану підготовки в повному обсязі. Для здобувачів ОКР молодшого спеціаліста на основі базової загальної середньої освіти з терміном навчання три роки складання державної підсумкової атестації у формі ЗНО (з двох предметів відповідно до правил 2019 року) є невід'ємною складовою навчального плану.

Враховуючи, що ці здобувачі не склали державної підсумкової атестації у формі ЗНО своєчасно в 2019 році, їм надано можливість зробити це в 2020 році. Якщо плановий строк проведення атестації здобувачів передбачений раніше оголошення результатів ЗНО, то таким здобувачам після завершення курсу теоретичного навчання та практичної підготовки може бути надана за їх заявою короткострокова академічна відпустка до оголошення результатів державної підсумкової атестації у формі ЗНО, по завершенні якої вони допускаються до атестації здобувачів. Керівники закладів освіти при плануванні графіку роботи в літній період 2020 року повинні передбачити можливість проведення атестації здобувачів та замовлення їм документів про освіту.

Звертаємо Вашу увагу, що строки проведення вступної кампанії для здобуття вищої освіти змінено (наказ МОН від 04.05.2020 № 591, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07 травня 2020 року за № 415/34698).

Щодо оформлення  довідки-виклику за формою № Н-5.01, затвердженої наказом МОН від 13 лютого 2019 року № 179, студентам, які здобувають освіту заочно.

В умовах запроваджених на період карантину обмежень щодо відвідування закладів освіти керівники закладів освіти забезпечують виконання освітніх програм, зокрема шляхом організації освітнього процесу із використанням технологій дистанційного навчання згідно з графіком.

Зазначимо, що студентам заочної форми здобуття освіти, які успішно навчаються і працюють, необхідно оформляти виклик для надання додаткової оплачуваної відпустки на період настановних занять (виконання лабораторних робіт, складання сесії, складання державних іспитів (атестації), підготовки та захисту дипломного проекту (роботи)) на виконання статті 216 Кодексу законів про працю України та статті 15 Закону України «Про відпустки».

Відмітки про прибуття (вибуття) до закладу вищої освіти у довідці про участь у сесії (підтвердження про складання державних іспитів (атестації), захист дипломного проекту (роботи)) потрібно здійснювати згідно з графіком реалізації освітніх компонентів та підтвердженням дистанційної участі студента в них. Довідка про участь у сесії може бути надіслана здобувачу освіти поштою.

З повагою
Заступник Міністра                        Єгор Стадний

Освіта.ua
22.05.2020

Популярні новини
МОН рекомендує вишам перейти на дистанційне навчання Наразі у відомстві рекомендують встановити режим дистанційного навчання до 15 листопада
Уряд затвердив новий Держстандарт профосвіти Створення освітніх стандартів професійної освіти базуватиметься на компетентнісному підході
Агентство, що акредитовувало програми вишів, втратило повноваження Нацагентство із забезпечення якості вищої освіти втратило можливість здійснювати повноваження
Затверджені умови прийому до вишів в 2022 році Умови прийому є обов'язковими для вишів незалежно від форми власності та сфери управління
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів