Щодо процедури проходження акредитації освітніх програм в 2019-2020 н.р.

Лист НАЗЯВО № 219 від 02.09.2019 року

НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ

№ 219 від 02 вересня 2019 року

Керівникам закладів вищої освіти

Щодо процедури проходження акредитації
освітніх програм в 2019-2020 н.р.

Повідомляємо, що Положення про акредитацію освітніх програм (далі Положення) затверджене Наказом МОН № 977 від 11.07.2019, набрало чинності з 28.08.2019 року.

Відповідно до Положення Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти проводить акредитацію освітніх програм за якими здійснюється підготовка здобувачів першого, другого і третього рівня вищої освіти.

Звертаємо Вашу увагу, що акредитація є добровільною і проводиться з ініціативи закладу вищої освіти. Для проходження акредитації заклади вищої освіти в період з 1 червня до 1 серпня (у 2019 році до 27 вересня) повідомляють Національне агентство про намір акредитуватись виключно в електронній формі, яка розміщена на сайті http://naqa.gov.ua/form.

До електронної форми додається лист-повідомлення на бланку ЗВО, завірений підписом керівника, у якому вказано всі освітні програми, які заклад планує акредитувати у поточному навчальному році (сканований лист, у форматі PDF, додається до електронної форми з наступним пересиланням оригіналу поштою на адресу Національного агентства - м. Київ. вул. Грінченка 1).

На основі надісланих повідомлень, з 1 жовтня 2019 року, на корпоративну електронну пошту керівникам закладів вищої освіти та гарантам освітніх програм буде надіслано графік акредитації із зазначенням дня подачі заяви про акредитацію кожної освітньої програми. Графік проведення акредитації та всі методичні матеріали також будуть розміщені на сайті Національного агентства.

Національне агентство прагне допомогти закладам вищої освіти (науковим установам) покращити якість своїх освітніх програм. Для цього у розділі "Акредитація" на сайті Національного агентства розміщено:

  • "Форму відомостей про самооцінювання освітньої програми",
  • "Порадник щодо заповнення відомостей самооцінювання освітньої програми (для закладів вищої освіти)",
  • "Методичні рекомендації для експертів Національного агентства щодо застосування Критеріїв оцінювання якості освітньої програми",
  • "Глосарій" (ми готові його розширювати згідно з Вашими запитами)
  • "Рекомендації Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти стосовно запровадження внутрішньої системи забезпечення якості".

Після оприлюднення Національним агентством графіку акредитацій керівники ЗВО, які планують акредитувати освітні програми в поточному навчальному році отримають документи юридичного та фінансового характеру для акредитації кожної освітньої програми у паперовому варіанті.

Завірений закладом вищої освіти примірник договору має надійти до Національного агентства не пізніше дня подачі заяви про акредитацію освітньої програми визначеного графіком акредитації. Наявність укладеного договору буде передумовою для початку процедури акредитації.

Також у визначений графіком акредитацій день, визначений ЗВО гарант освітньої програми отримає доступ (за паролем) до електронного кабінету, в якому заповнюється форма відомостей про самооцінювання освітньої програми. До цієї форми додається освітня програма, затверджена в установленому порядку та навчальний план за цією програмою; рецензії та відгуки роботодавців (за наявності).

У визначений графіком акредитації день прийняття від ЗВО заяви про акредитацію освітньої програми в формі відомостей про самооцінювання активізуватиметься поле з можливістю надіслати форму в електронному вигляді. Заява вважається зареєстрованою з моменту її надходження через електронну систему: їй присвоюється унікальний номер та формується акредитаційна справа.

Упродовж п'яти робочих днів із дня реєстрації заяви про проведення акредитації призначається з склад експертної групи, яка проводить акредитаційну експертизу, визначається строк її роботи, у тому числі дати виїзду експертної групи до відповідного закладу вищої освіти та кінцевий термін подання звіту експертної групи. Одночасно визначається працівник секретаріату Національного агентства, відповідальний за супроводження акредитаційної експертизи і підготовку методичних рекомендацій для експертів перед їхнім виїздом до закладу вищої освіти.

Копія наказу та інші документи передбачені процедурою проходження акредитації будуть з'являтися в електронних кабінетах керівника ЗВО та гаранта освітньої програми.

Наголошуємо, що секретаріат Національного агентства надає консультації закладам вищої освіти виключно в електронній формі за адресою: accreditation@naqa.gov.ua

т.в.о. Голови Національного агентства
із забезпечення якості вищої освіти                Натялія Стукало

Освіта.ua
02.09.2019

Популярні новини
Університетам рекомендовано розпочати навчання 15 серпня Уряд рекомендує розпочати навчальний рік 15 серпня, за винятком перших курсів
Університети можуть розпочати навчальний рік у серпні Заклади вищої освіти через економію коштів можуть розпочати навчальний рік у серпні
11 українських вишів включено до QS World University Rankings 11 українських університетів уввійшли до числа найкращих університетів світу QS World University Rankings 2022 року
Рейтинг університетів за показниками Scopus 2022 року Освіта.ua презентує рейтинг українських вишів за показниками бази даних SciVerse Scopus
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів