Щодо одночасного зайняття або суміщення посад у вищому навчальному закладі

Лист МОН № 1/9-32 від 26.01.15 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-32 від 26 січня 2015 року

Вищі навчальні заклади

Щодо одночасного зайняття або суміщення
посад у вищому навчальному закладі

У зв'язку з численними зверненнями вищих навчальних закладів про надання роз'яснення норм Закону України "Про вищу освіту" стосовно правомірності одночасного зайняття або суміщення двох посад, а саме: посад ректора, проректора, директора інституту, декана факультету, директора навчально-наукового інституту та посади завідувача кафедри, Міністерство освіти і науки України, в межах компетенції, повідомляє.

Згідно з частиною тринадцятою статті 55 Закону України "Про вищу освіту" особа у вищому навчальному закладі не може одночасно займати дві та більше посад, що передбачають виконання адміністративно-управлінських функцій.

Крім того, частиною шостою статті 35 Закону України "Про вищу освіту" визначено, що керівництво кафедрою здійснює завідувач (начальник) кафедри, який не може перебувати на посаді більш як два строки. При цьому керівник кафедри повинен мати науковий ступінь та/або вчене (почесне) звання відповідно до профілю кафедри. Керівник кафедри обирається за конкурсом таємним голосуванням вченою радою вищого навчального закладу строком на п'ять років з урахуванням пропозицій трудового колективу факультету (навчально-наукового інституту) та кафедри. Керівник вищого навчального закладу укладає з керівником кафедри контракт.

Також відповідно до частини сьомої статті 35 Закону України «Про вищу освіту» керівник кафедри забезпечує організацію освітнього процесу, виконання навчальних планів і програм навчальних дисциплін, здійснює контроль за якістю викладання навчальних дисциплін, навчально-методичною та науковою діяльністю викладачів.

Таким чином, виконання повноважень на посаді керівника (завідувача, начальника) кафедри передбачає здійснення адміністративних, управлінських (забезпечення організації та виконання) та контрольних функцій, так само, як і виконання повноважень на посадах ректора, проректора, керівника факультету (декана, начальника), керівника навчально-наукового інституту (директора, начальника) тощо, отже, одна особа не може одночасно займати посади керівника (завідувача, начальника) кафедри та ректора, проректора, керівника факультету (декана, начальника), керівника навчально-наукового інституту (директора, начальника) тощо.

Міністр       С. М. Квіт

Освіта.ua
26.01.2015

Популярні новини
У вишах впровадять курс з інноваційного підприємництва Студенти вивчатимуть інноваційне підприємництво в 76 українських університетах
Слуга народу в КНУ ім. Шевченка: що відбулося Студентський парламент КНУ та Офіс партії «Слуга народу» розійшлись в оцінках проведення заходу
Парламент не дозволив навчання іноземців російською У Верховній Раді забракло голосів для ухвалення змін до Закону України «Про вищу освіту»
Виші не можуть просто видавати дипломи, - секретар РНБО Вища освіта перебуває у кризі, що формує загрози державній та національній безпеці
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!