Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання міжнародних наукових та науково-технічних програм і проектів вищими навчальними закладами та науковими установами

Постанова КМУ №1197 від 23.11.11 року

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

№1197 від 23 листопада 2011 року

Про затвердження Порядку використання
коштів, передбачених у державному бюджеті
для виконання міжнародних наукових та
науково-технічних програм і проектів вищими
навчальними закладами та науковими установами

Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання міжнародних наукових та науково-технічних програм і проектів вищими навчальними закладами та науковими установами, що додається.

Прем’єр-міністр України       М. АЗАРОВ

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 листопада 2011 р. № 1197

ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання міжнародних наукових та науково-технічних програм і проектів вищими навчальними закладами та науковими установами

1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених МОНмолодьспорту у державному бюджеті за програмою “Виконання міжнародних наукових та науково-технічних програм та проектів вищими навчальними закладами та науковими установами” (далі - бюджетні кошти).

2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є МОНмолодьспорт.

Бюджетні кошти надаються їх розпорядникам нижчого рівня, що перебувають у сфері управління МОНмолодьспорту, і одержувачам бюджетних коштів - переможцям конкурсного відбору.

Виконавці робіт, зазначених у програмах науково-технічного співробітництва з міжнародними організаціями та фондами, двосторонніх міжнародних програмах, визначаються на підставі протоколів спільних комісій з питань науково-технічного співробітництва (далі - комісії) або інших документів, передбачених міжнародними договорами.

3. Бюджетні кошти спрямовуються на:

  • виконання міжнародних наукових та науково-технічних програм і проектів вищими навчальними закладами та науковими установами відповідно до міжнародних договорів, укладених в установленому законом порядку;
  • підготовку та проведення засідань комісій, діяльність яких пов’язана із забезпеченням виконання зазначених програм і проектів вищими навчальними закладами та науковими установами, зокрема забезпечення перебування членів комісій (оренда приміщень та обладнання, оплата проживання і придбання інформаційно-довідкових, канцелярських та інших витратних матеріалів; здійснення відряджень у межах України та за кордон членів офіційних делегацій, у тому числі придбання квитків, страхових полісів, оплата вартості проживання, сплата зборів та внесення плати за оформлення візових документів, відшкодування добових витрат; транспортне обслуговування та обслуговування в залах офіційних делегацій, аеропортах і залізничних вокзалах на території України членів офіційних українських та іноземних делегацій, буфетне обслуговування під час проведення заходів, проведення протокольних заходів від імені голови офіційної української делегації; оплата послуг із синхронного та послідовного перекладу, що здійснюється під час проведення заходів за участю членів офіційних іноземних делегацій; оренда обладнання, необхідного для надання таких послуг; придбання сувенірної та квіткової продукції, протокольної атрибутики (прапорів, настільних прапорців, бланків запрошень і конвертів, вітальних листівок), виготовлення візитних карток для членів офіційних українських делегацій; інші представницькі витрати).

Витрати, пов’язані з відрядженням осіб, які не включені до складу офіційних делегацій, та їх участю в роботі комісій, робочих груп, інших наукових та науково-практичних заходах, здійснюються за рахунок коштів закладів, установ та організацій, у яких вони працюють і які їх направили для участі в таких заходах.

4. Перелік міжнародних наукових та науково-технічних програм і проектів, необхідний обсяг їх фінансування, протоколи щодо умов і строків проведення конкурсів, пріоритети наукових досліджень затверджуються комісіями.

5. Не допускається спрямування бюджетних коштів на:

  • придбання товарів, робіт і послуг, які безпосередньо не пов’язані із здійсненням заходів з виконання міжнародних наукових та науково-технічних програм і проектів вищими навчальними закладами та науковими установами відповідно до міжнародних договорів, підготовкою та проведенням засідань комісій;
  • оплату посередницьких послуг;
  • проведення заходів, видатки за якими здійснюються за рахунок бюджетних коштів, передбачених для виконання інших бюджетних програм;
  • здійснення заходів з метою отримання прибутку.

6. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється головним розпорядником бюджетних коштів у встановленому законом порядку.

Головний розпорядник бюджетних коштів, розпорядники нижчого рівня та одержувачі бюджетних коштів дотримуються положень законодавства щодо попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти, встановлених Бюджетним кодексом України, постановою Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2006 р. № 1404 "Питання попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти" (Офіційний вісник України, 2006 р., № 41, ст. 2752) та іншими нормативно-правовими актами.

Вимоги щодо оплати товарів, робіт і послуг визначаються договором про виконання науково-технічних робіт між головним розпорядником, розпорядником нижчого рівня і одержувачем бюджетних коштів.

7. Для організації та проведення засідань спільних комісій, робочих груп та інших протокольних заходів на умовах конкурсного відбору наказом МОНмолодьспорту визначається виконавець, що належить до сфери управління МОНмолодьспорту, має належний досвід організації та проведення міжнародних заходів, відповідне організаційне, матеріальне та кадрове забезпечення.

8. Операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються відповідно до Порядку обслуговування державного бюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету, затвердженого в установленому порядку.

9. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності, звітів про виконання паспорту бюджетної програми, в тому числі за результативними показниками, а також контроль за цільовим та ефективним витрачанням бюджетних коштів здійснюються в установленому законодавством порядку.

У разі коли під час виконання бюджетної програми допущено порушення вимог бюджетного законодавства, до головного розпорядника та одержувачів бюджетних коштів застосовуються заходи впливу відповідно до законодавства.

Освіта.ua
23.11.2011

Популярні новини
В Україні змінено порядок присудження ступеня PhD Кабінет Міністрів затвердив новий порядок присудження ступеня доктора філософії
Уряд здійснив кілька призначень на освітні посади Кабінет Міністрів здійснив кілька призначень на посади у Міністерстві освіти, НАЗЯВО та ДСЯО
НАН долучиться до створення Президентського університету МОН та Національна академія наук домовилися об'єднати зусилля для розвитку проекту
Держава планує частково компенсувати здобуття ІТ-освіти В Україні планують запровадити програму співфінансування здобуття ІТ-освіти
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів