Про забезпечення виконання наказу МОН від 30 вересня 2022 року № 870 (зі змінами)

Лист МОН № 1/3407-23 від 09.03.23 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/3407-23 від 29 березня 2023 року

Керівникам департаментів
(управлінь) освіти і науки
обласних, Київської міської
державних адміністрацій

Про забезпечення виконання наказу МОН
від 30 вересня 2022 року № 870 (зі змінами)

Шановні колеги!

Відповідно до Порядку проведення конкурсного відбору підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21 вересня 2021 року № 1001 (зі змінами), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11 листопада 2021 року за № 1483/37105 (далі – Порядок), на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 30 вересня 2022 року № 870 «Про проведення конкурсного відбору підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2022-2023 роках (5 та 6 класи)» (зі змінами, внесеними наказом Міністерства освіти і науки України від 23 грудня 2022 року № 1167) та з метою організації прозорого вибору закладами загальної середньої освіти підручників для 5 та 6 класів Нової української школи, що можуть видаватися за кошти державного бюджету:

  • заклади загальної середньої освіти здійснюють вибір підручників і передають результати вибору в електронній формі до органів управління у сфері освіти територіальних громад, яким вони підпорядковані, з 27 березня до 03 квітня 2023 року;
  • органи у сфері освіти територіальних громад узагальнюють результати вибору, здійснені підпорядкованими їм закладами освіти, та надсилають узагальнені результати вибору до відповідного департаменту (управління) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій у порядку, встановленому законодавством, 04 квітня 2023 року;
  • департаменти (управління) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій узагальнюють результати вибору органів управління у сфері освіти територіальних громад та надсилають узагальнені результати вибору до ІМЗО в порядку, встановленому законодавством, з 05 до 06 квітня.

Надсилаємо інструктивно-методичні матеріали для здійснення вибору закладами освіти підручників з кожної назви підручника у комплекті з проєктом обкладинки для 5 та 6 класів закладів загальної середньої освіти (додаток 1).

Привертаємо увагу керівників органів управління освітою та закладів освіти, що кількість підручників для здобувачів освіти має співпадати з кількістю учнів у відповідних класах.

Окрім цього, наголошуємо, що забезпечення підручниками, виданими за кошти державного бюджету, викладання курсів за вибором, факультативів не здійснюється.

Просимо посилити контроль за визначенням потреби у підручниках, а також призначити відповідальну особу за забезпеченням виконання вищезазначеного наказу у департаменті (управлінні) освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій. Інформацію про відповідальну особу за формою, що наведено у додатку 4, необхідно надіслати до 15 березня 2023 року до ІМЗО на електронну адресу: 2018.imzo@gmail.com.

Додатки:

1. Інструктивно-методичні матеріали для здійснення вибору закладами освіти підручників з кожної назви підручника у комплекті з проєктом обкладинки для 5 та 6 класів закладів загальної середньої освіти на 7 арк.

2. Графік онлайн-презентацій авторських концепцій підручників, поданих на конкурсний відбір підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2022-2023 роках (5 та 6 класи) на 4 арк.

3. Зразок оформлення результатів вибору підручників для 5 та 6 класів закладів загальної середньої освіти у комплекті з проєктом обкладинки на 1 арк.

4. Зразок надання інформації про відповідальну особу в департаменті (управлінні) освіти і науки обласної, Київської міської державних адміністрацій за забезпечення виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 30 вересня 2022 року № 870 (зі змінами) на 1 арк.

З повагою
Т. в. о. Міністра                                          Віра Рогова

Освіта.ua
09.03.2023

Популярні новини
Більшість українців повідомили про зниження якості освіти Українці наголошують на зниженні якості освіти або неможливості отримати освітні послуги
Маємо створити умови для вільної роботи вчителів, – міністр МОН за міністра Оксена Лісового акцентуватиме свою увагу на зміні культури у школі
Уряд розпочне тотальну боротьбу з освітньою бюрократією Новий підхід до управління системою освіти стане ключовим вектором роботи уряду
Учителі не підтримують ідею додаткового навчального року Більшість освітян і батьків не схвалюють проведення додаткового навчального року
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів