Про проведення ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Лист МОН № 1/13108-22 від 03.11.22 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/13108-22 від 03 листопада 2022 року

Керівникам департаментів (управлінь)
освіти і науки обласних, Київської міської
військових адміністрацій

Керівникам закладів післядипломної
педагогічної освіти

Заклади вищої освіти

Про проведення ХХІІІ Міжнародного
конкурсу з української мови
імені Петра Яцика

Шановні колеги!

На виконання Указу Президента України від 09 листопада 2007 року № 1078 «Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика», відповідно до Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13 березня 2008 року № 168, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2008 року за № 643/15334 (далі – Положення), з метою піднесення престижу української мови, популяризації її серед молоді у 2022/2023 навчальному році проводитиметься ХХІІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика (далі – Конкурс), що традиційно стартуватиме 9 листопада в День української писемності та мови.

Просимо при організації Конкурсу враховувати безпекову ситуацію в кожній окремій адміністративно-територіальній одиниці та проводити відповідні етапи Конкурсу з дотриманням законодавства України в частині забезпечення заходів безпеки, пов’язаних із запровадженням правового режиму воєнного стану в Україні, та запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

У разі ускладнення безпекової ситуації місцеві органи управління освітою можуть приймати рішення щодо скасування відповідного етапу Конкурсу або проведення його в дистанційній формі.

Наголошуємо, що участь учнівської та студентської молоді в Конкурсі є добровільною.

Цьогорічний Конкурс відбувається за такими категоріями: учні 3-11 класів закладів загальної середньої освіти, учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студенти закладів фахової передвищої освіти, студенти закладів вищої освіти.

Для учнів закладів загальної середньої та професійної (професійнотехнічної) освіти Конкурс проходить у чотири етапи: на рівні закладів освіти (листопад); на рівні територіальних громад, районів міст Києва та Севастополя, районів областей (листопад-грудень); на рівні Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя (грудень-лютий); на всеукраїнському рівні (березень). Студенти беруть участь у трьох етапах: у закладі вищої освіти, в обласному та всеукраїнському етапах.

Для курсантів закладів вищої військової освіти Збройних сил України і ліцеїстів військових ліцеїв Конкурс проводить Міністерство оборони України.

Учасниками четвертого етапу Конкурсу стають переможці попереднього етапу, які посіли 1-3 місця: учні 3-11 класів закладів загальної середньої освіти (27 учнів, по 3 особи в кожній паралелі); учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти (3 особи, незалежно від курсу); студенти закладів фахової передвищої освіти (3 особи, незалежно від курсу); студенти закладів вищої освіти (3 особи, незалежно від курсу).

Додаткову інформацію щодо проведення Конкурсу можна отримати у відділі організації масових заходів та інформаційно-аналітичної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» за телефонами: (044 ) 248 26 55, 066 410 90 15.

З повагою
заступник Міністра                               Віра Рогова

Освіта.ua
03.11.2022

Популярні новини
Для вчителів передбачена скорочена тривалість робочого часу Збільшення тривалості робочого часу є правом, а не обов’язком роботодавця
Випускників шкіл звільнять від ДПА Випускників, які завершують здобуття повної середньої освіти, звільнять від ДПА
У Києві діти навчатимуться у світловий проміжок дня Такий режим навчання вводиться, щоб максимально зменшити залежність шкіл від відключень електроенергії
У київських школах перенесено час початку уроків Навчальні заняття у столичних школах відтепер розпочинатимуться о 9.00
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів