Про деякі питання видачі документів про загальну середню освіту в умовах воєнного стану в Україні

Наказ МОН № 466 від 20.05.2022 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 466 від 20 травня 2022 року

Про деякі питання видачі документів
про загальну середню освіту в умовах
воєнного стану в Україні

Відповідно до частини третьої статті 571 Закону України «Про освіту», Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, Указу Президента України від 14 березня 2022 року № 1333/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-ІХ, Указу Президента України від 18 квітня 2022 року № 259/2022, затвердженого Законом України від 21 квітня 2022 року № 2212-ІХ, пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630 (із змінами), Порядку замовлення документів про базову середню освіту та повну загальну середню освіту, видачі та обліку їх карток, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 грудня 2003 року № 811 (із змінами), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16 лютого 2004 року за № 201/8800, з метою забезпечення видачі документів про загальну середню освіту випускникам шкіл в умовах воєнного стану в Україні НАКАЗУЮ:

1. Керівникам органів управління у сфері освіти обласних, Київської міської державних адміністрацій:

  • забезпечити видачу випускникам документів про загальну середню освіту та додатків до них з урахуванням особливостей, визначених цим наказом;
  • взяти під особистий контроль питання видачі документів про загальну середню освіту та додатків до них випускникам закладів загальної середньої освіти (далі - заклади освіти).

2. Органам управління у сфері освіти місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, керівникам закладів загальної середньої освіти до 30 травня 2022 року надати інформацію до органів управління у сфері освіти обласних, Київської міської державних адміністрацій про заклади освіти в яких неможливо організувати видачу документів про загальну середню освіту та додатків до них; визначити поточне місце проживання (перебування) випускників (в Україні або за кордоном).

3. Департаментам (управлінням) освіти і науки Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Харківської та Херсонської обласних державних адміністрацій:

1) визначити заклади освіти, уповноважені організовувати видачу документів про загальну середню освіту та заповнення додатків до них випускникам закладів освіти, в яких неможливо організувати їх видачу, та поінформувати про їх перелік органи управління у сфері освіти місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, заклади освіти та випускників;

2) при видачі документа про загальну середню освіту та додатку до нього іншим закладом освіти керуватися Методичними рекомендаціями щодо окремих питань завершення 2021/2022 навчального року, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 01.04.2022 № 290;

3) організувати видачу документів про загальну середню освіту та додатків до них випускників, які тимчасово проживають (перебувають) в інших регіонах України, одному з батьків, інших законних представників або іншим особам за довіреністю, посвідченою нотаріально або керівником установи, підприємства, організації, органу місцевого самоврядування.

4. Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти (Єресько О.) за сприянням відповідного структурного підрозділу Міністерства закордонних справ України до 15 червня 2022 року розробити Порядок міжвідомчої взаємодії з питань вручення здобувачам освіти, які перебувають за межами України, документів про базову та повну загальну середню освіту, виданих в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні, та подати його на затвердження в установленому порядку.

5. Органам управління у сфері освіти обласних, Київської міської державних адміністрацій сприяти органам управління у сфері освіти Донецької, Луганської та Херсонської обласних державних адміністрацій в організації видачі документів про освіту випускникам закладів освіти та їх зберіганні.

6. Встановити, що невидані документи про освіту випускникам закладів освіти зберігаються у відповідних закладах освіти упродовж дії воєнного стану та протягом року після його завершення, після чого повертаються до Державного підприємства «Інфоресурс».

7. Органам управління у сфері освіти обласних, Київської міської державних адміністрацій довести цей наказ до відома органів управління у сфері освіти місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, керівників закладів загальної середньої освіти.

8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Рогову В.

Міністр                                        Сергій Шкарлет

Освіта.ua
20.05.2022

Популярні новини
Тривалість відпусток освітян відновлено Парламент ухвалив законопроект, що врегульовує питання тривалості відпусток
Рада має ухвалити закон про відпустки вчителів, – Бабак Невирішеним питанням є законопроект, що дозволить вчителям скористатися звичайною відпусткою
Уряд встановив дату початку навчального року Новий навчальний рік у школах розпочнеться 1 вересня і завершиться 30 червня
Учителів і учнів зруйнованих шкіл переведуть до інших Усі вчителі та учні шкіл, які зазнали пошкоджень, будуть переведені до сусідніх шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Добрий день! Якщо батьки з дитиною (випускник 9 чи 11 класу) виїхали з окупованої території після 20 травня і школи вже не беруть випускників, бо не можуть замовити для них свідоцтво про здобуття освіти. Як отримати документ про освіту? В цьому наказі в п.3 сказано, що "визначити заклади освіти, уповноважені організовувати видачу документів про загальну середню освіту". Де знайти список цих закладів освіти?
Тетяна Кондрацька
Доброго дня, дитина закінчила базову середню школу з похвальним листом( похвальні листи отримував щороку з 2 по 9 клас), свідоцтво про закінчення базової середньої школи замовляли з відзнакою, а надійшло звичайне, лише в додатку вказано, що нагороджено похвальним листом і відповідно високі бали. Що робити в такому випадку? Писати заяву на передрук документів? Але ми втратимо час і не встигнемо зареєструватися в електронний кабінет до коледжу. Чия це помилка?
Тетяна Кондрацька
Дякуємо, питання оперативно і позитивно вирішено.
Коментувати
Уляна
Добрий день! Коли очікувати свідоцтва про закінчення 9 класу? Донька планує послуплення, реєстрація електронних кабінетів вступників відкрита з 23.06, але ми не можемо нічого зробити без наявності серії і номеру свідоцтва. Дякую.
Ольга
Доброго вечора! У січні місяці 2022 року я закінчила магістратуру в Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка в місті Старобільськ, зараз цей ВУЗ переїхав до Полтави. Але до цього часу жоден із моїх одногрупників нажаль не отримав диплом магістра та додаток до нього. ВУЗ мотивує це тим, що є указ під час воєнного стану не видавати дипломи. Напишіть будь ласка, що робити? Заздалегідь вдячна Вам за відповідь!
Ярослав
Доброго дня! Такє питання - після 11 класу атестат отримати має хтось с батьків або хтось за довіреністю? або дитина може сама його отримати, якщо вона може бути присутня в навчальному закладі на момент відачі атестатів? м. Дніпро. Дякую
Наталя
Добрий день. Син закінчив 11клас. Планує до закордонного ВУЗу. Якомога скоріше потрібно отримати атестат, щоб встигнути підготувати пакет документів. За попередньою інформацією атестат буде після 10 серпня. Не встигнем. Що робити? Дякую.
Галина
Добрий день,дочка закінчує 11 клас хоче поступати за кордон ,тест здавати не буде чи можна отримати атестат після кінця навчального року ,бо в школі сказали,що атестати будуть аж після тесту,а за кордоном вступ до 8 липня,що нам робити ,тому що потрібен ще апостиль,дякую.
Ирина
Здраствуйте,хочу обратиться за помощью,мой сын,ученик 9 класса Мариупольской школы 64,в связи с военными действиями,мы не смогли окончить обучение и получить атестат об окончании 9 класса.Где и как можно заказать и получить этот документ?
Іванка
Для Ирина: Дуже співчуваю вам. Але вам краще з цим питанням звернутися, мабуть в Міністерство освіти. Ост начебто діючі телефони: https://mon.gov.ua/ua/ministerstvo/pro-ministerstvo/najposhirenishi-zapitannya-vidpovidi-ta-aktualni-kontakti-mon-pid-chas-voyennogo-stanu/aktualni-elektronni-adresi-pid-chas-voyennogo-stanu Або до освітнього омбудсмена Сергія Горбачова (Телефон для зв’язку: (044) 406-72-34, (095) 143-87-26, не знаю, чи діючі телефони, ця людина повинна захищати правда учасників навчального процесу), його сторінка в фейсбуці: https://www.facebook.com/Education.Ombudsman.Sergii.Gorbachov
Іванка
Ось ще знайшла роз"яснення: https://info.eo.gov.ua/studentam/dokumenti-pro-osvtu/otrimannya-dokumentv-pro-osvtu-osobami-yak-znakhodyatsya-na-timchasovo-okupovanikh-teritoryakh/?fbclid=IwAR0tmSknmk-GwJHSmdv70PNAZYXb9XjPlc5SINz6sOEi6lU6GEvluek6ijQ Наскільки я зрозуміла, потрібно було звернутися із заявою до школи з неокупованої території, вони повинні були провести оцінювання знань та замовити документ. У разі відсутності результатів річного оцінювання після завершення навчання за освітньою програмою закладу освіти учень має право до початку нового навчального року пройти річне оцінювання та отримати документи про освіту.
Коментувати
Наталія
Добрий день. Ми наразі знаходимо за межами України. Син закінчує 11 клас, буде вступати в закордонний вуз. Чи може отримати наш атестат наш дядько або дідусь? Та хто має завіряти довіреність за кордоном?
Аналітика
Для ОЛЬГИ. Так, можете за довіреністю. Її має написати чоловік (можна від куки), а підпис може підтвердити командир.
Яна
Добрый день. Сын учится на 4 курсе мореходного колледжа. В марте 2022 года должен был вернуться для завершения учебы но в связи со сложившейся ситуацией смены на судне не дают и он вынужден находится на корабле. Руководство колледжа настоятельно рекомендует отчислиться по собственному желанию. Что делать в данной ситуации? Спасибо
Галина
Для Яна: Нехай візьме академічну відпустку.
Яна
Руководство колледжа не даёт Академ отпуск и не предлагает других вариантов кроме отчисления. Как я понимаю, отчислить сами они не имеют права ТК военное положение, поэтому прессингуют. Сказали, если отчислитесь сами, то проблем с восстановлением не будет, если мы отчислим, то восстановиться будет проблематично.
Коментувати
Ольга
Підкажіть будь ласка. Чи можна отримати диплом про вищу освіту за чоловіка,так як він виконує бойове завдання в зоні оос? Заклад повідомив, що лише особисто ...
Галина
Для Ольга: Можна за довіреністю, якщо він зможе її Вам передати. А якщо ні, то отримає коли повернеться. Диплом навряд чи йому потрібен саме зараз. Він буде зберігатись у виші
Коментувати
Світлана
Поясніть будь ласка процедуру отримання документів, тим, хто виїхав з окупованої території разом з батьками на підконтрольну територію та випускник планує вступати до ВНЗ. Якщо документ буде видаватися на окупованій території, то змоги переслати його чи передати немає ніякої, навіть якщо когось прохати його отримати. Знову ж таки тут питання, як оформити довіреність у нотаріуса, якщо ні батьків, ні дитини в місті нема
Галина
Для Світлана: коли Ви переїхали, то мали піти до місцевої школи. І вже вона б видалв Вам документ. Заклад на окупованій ткриторії не може його видати, бо не вони його друкують, навчальний заклад лише замовляє свідоцтво, а виготовляються вони централізовано. Школа лише заповнює додаток з оцінками. Навряд щоб окупована школа замовляла атестати українського зразка, тим більше ніхто туди документи з персональними данними не відправлятиме. Зверніться до органу освіти на місці, де Ви наразі проживаєте
Коментувати