Про розподіл освітньої субвенції на 2022 рік

Лист МОН № 1/21035-21 від 02.12.21 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/21035-21 від 02 грудня 2021 року

Обласні, Київська міська державні
адміністрації

Про розподіл освітньої
субвенції на 2022 рік

Міністерство освіти і науки України як головний розпорядник освітньої субвенції надає розрахунки обсягів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам згідно з Додатком 5 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», прийнятого Верховною Радою України 02.12.2021.

Відповідно до частини третьої статті 1032 Бюджетного кодексу України освітня субвенція розподіляється між відповідними бюджетами на основі формули, яка розробляється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти, та затверджується Кабінетом Міністрів України.

Формування обсягу освітньої субвенції для місцевих бюджетів на 2022 рік здійснено відповідно до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1088 «Про затвердження формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами» (із змінами), з урахуванням здійсненого перегляду значень коефіцієнтів приведення, включаючи коефіцієнти приведення розрахункової наповнюваності класів.

Оновлені коефіцієнти приведення, параметри визначення розрахункової наповнюваності класів для різних груп учнів та студентів, норматив бюджетної забезпеченості та розрахункова заробітна плата педагогічних працівників на 2022 рік наведені у додатку на аркуші «Параметри».

Зауважимо, що при здійсненні розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами застосовано оновлений механізм коригування розрахункової наповнюваності класів: для бюджетів територіальних громад, для яких різниця між розрахунковою наповнюваністю класів 2022 року та розрахунковою наповнюваністю класів 2021 року становить більше одиниці, розрахункова наповнюваність класів на 2022 рік коригується шляхом зменшення такої різниці до одиниці.

Нова редакція формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами з урахуванням прийнятого Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» буде найближчим часом затверджена постановою Кабінету Міністрів України в установленому порядку.

Наразі Міністерством освіти і науки здійснюється підготовка інформаційних довідок щодо розрахунку обсягів освітньої субвенції на 2022 рік, які разом із детальним роз’ясненням щодо особливостей розподілу та використання освітньої субвенції між місцевими бюджетами будуть доведені до відома засновників.

Слід зазначити, що відповідно до пункту 8 Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 № 6 (із змінами), засновники самостійно здійснюють розподіл освітньої субвенції (включаючи залишки субвенції минулих років) між відповідними закладами та установами освіти для забезпечення в повному обсязі обов’язкових виплат на оплату праці з нарахуваннями педагогічним працівникам.

Нагадуємо, що відповідно до частини першої статті 51 Бюджетного кодексу України керівники бюджетних установ утримують чисельність працівників та здійснюють фактичні видатки на заробітну плату, включаючи видатки на премії та інші види заохочень чи винагород, матеріальну допомогу, лише в межах бюджетних асигнувань на заробітну плату, затверджених для бюджетних установ у кошторисах.

Відповідно до частини четвертої статті 77 Бюджетного кодексу України місцеві ради під час затвердження бюджетів мають враховувати у першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством умов праці та розміру мінімальної заробітної плати.

При цьому діючий формульний підхід до розподілу освітньої субвенції спрямований на підвищення якості освітніх послуг через стимулювання органів місцевого самоврядування до оптимізації неефективної мережі закладів загальної середньої освіти. Якщо фактична (середня) наповнюваність класів є меншою за розрахункову (нормативну) наповнюваність класів чи в разі утримання понаднормової кількості ставок педагогічних працівників, дефіцит коштів освітньої субвенції має покриватися за рахунок власних доходів місцевого бюджету.

Зважаючи на вищенаведене, просимо місцеві ради при затвердженні бюджетів у повному обсязі забезпечити видатки на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників відповідно до чинного законодавства, у тому числі, в разі необхідності, за рахунок власних доходів місцевого бюджету.

Просимо обласні державні адміністрації довести цей лист із додатком до нього до відома територіальних громад області.

Додаток: розрахунки обсягів освітньої субвенції на 2022 рік (1 файл Excel).

Заступник Міністра                            Світлана Даниленко

Освіта.ua
02.12.2021

Популярні новини
Україну охопила хвиля повідомлень про замінування шкіл Останніми днями Україну охопила хвиля повідомлень про замінування закладів освіти
Основний етап PISA-2022 відбудеться з 4 квітня до 20 травня Провідною галуззю цьогорічного дослідження PISA-2022 визначено математичну грамотність
Молодим вчителям призначатимуть педагога-наставника Спеціалісту, якого вперше буде призначено на посаду, призначатимуть досвідченого вчителя
В Україні розвиватимуть щоденний спорт у школах В Україні набула чинності Концепція розвитку щоденного спорту в закладах освіти
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів