Щодо проведення атестації педагогічних працівників у 2020 році в умовах карантину

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№1/9-179 від 27 березня 2020 року

Місцевим органам виконавчої влади та
органам місцевого самоврядування, їх
органам управління у сфері освіти,


директорам закладів загальної середньої освіти,

головам атестаційних комісій,

педагогічним працівникам

Щодо проведення атестації педагогічних
працівників у 2020 році в умовах карантину

Шановні колеги!

У зв’язку з продовженням Урядом карантину до 24 квітня 2020 року та надходженням до Міністерства звернень і запитів щодо проведення атестації педагогічних працівників у 2020 році в умовах карантину повідомляємо.

Керуючись постановою Кабінету Міністрв України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронаврусом SARS-CoV-2 (зі змінами, внесеними 16 та 25 березня 2020 року), абзацом другим пункту 3.2 розділу ІІІ Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06 жовтня 2010 р. № 930, наказом Міністерства освіти і науки України вад 16 березня 2020 р. № 406 (зі змінами, внесеними наказом Міністерства освіти і науки України від 26 березня 2020 р. № 458), рекомендуємо атестаційним комісіям усіх рівнів в установленому порядку прийняти рішення про перенесення своїх засідань на період карантину.

Водночас у випадку нагальної потреби у завершенні атестаційних процедур, що мають на меті підвищення кваліфікаційних категорій, присвоєння педагогічних звань, та прийняття рішення атестаційною комісією щодо проведення власних засідань у період карантину необхідно забезпечити:

  • проведення засідань атестаційних комісій в режимі онлайн, як за участі педагогічного працівника чи його представника, так і у випадку відсутності у нього можливості підключитися в режимі онлайн до відповідного засідання атестаційної комісії;
  • подання необхідних матеріалів до атестаційних комісій засобами електронного та/або поштового зв'язку.

У разі ж неможливості провести засідання атестаційних комісій в режимі онлайн та нагальної необхідності проведення їх у звичайному режимі, рекомендуємо вжити всіх можливих заходів для мінімізації ризику поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронаврусом SARS-CoV-2, серед учасників відповідних засідань, зокрема:

  • сформувати графік роботи атестаційної комісії, мінімізувавши можливість контактів учасників її засідань;
  • скоротити кількість членів атестаційної комісії до мінімальної;
  • проводити атестацію педагогічного працівника за його відсутності чи відсутності його представника, враховуючи наявні характеристики, атестаційні листи, документи про проходження підвищення кваліфікації тощо;
  • вважати неявку педагогічного працівника чи його представника на засідання атестаційної комісії як відсутність з об'єктивних причин.

Насамкінець варто зазначити, що в усіх випадках потрібно керуватися інтересами педагогічного працівника, який атестується. Зокрема, розгляд питань щодо відповідності (невідповідності) педагогічного працівника раніше присвоєній кваліфікаційній категорії рекомендуємо відтермінувати до завершення карантину. Крім цього, якщо атестаційна комісія не може прийняти рішення на користь педагогічного працівника через його відсутність чи відсутність його представника або через їх неможливість підключитися в режимі онлайн до відповідного засідання атестаційної комісії, рекомендуємо приймати рішення про перенесення атестації. За педагогічними працівниками у випадку перенесення їх атестації зберігається раніше присвоєна кваліфікаційна категорія до проведення атестації у встановленому законодавством порядку.

З повагою
Т. в. о. Міністра       Любомира МАНДЗІЙ

Освіта.ua
28.03.2020

Популярні новини
Майже половина школярів навчається дистанційно Навчання відбувається в 12 902 школах. 8 тисяч шкіл функціонують традиційно або змішано
Для вчителів передбачена скорочена тривалість робочого часу Збільшення тривалості робочого часу є правом, а не обов’язком роботодавця
Випускників шкіл звільнять від ДПА Випускників, які завершують здобуття повної середньої освіти, звільнять від ДПА
У Києві діти навчатимуться у світловий проміжок дня Такий режим навчання вводиться, щоб максимально зменшити залежність шкіл від відключень електроенергії
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Андріана
Якщо маю диплом бакалавра за спеціальністю"Вчитель англійської,німецької та світової літератури",магістра"вчитель укр.мови і літератури,англійської та світової"Чи можу пройти атестацію як вчитель німецької мови?
Катерина
Вже другий рік працюю на посаді заступника директора будинку дитячої творчості та маю гурток у школі. Перед тим працювала директором школи та читала години укр.мови. Атестувалася в 2018 році.Чи обов язково проходити мені атестацію в цьому навчальному році як заступника і як керівника гуртка.Дякую
Любов
Маю стаж вчителя та заступника з НВР 30 років. За період роботи підготувала багато переможців учнівських конкурсів ІІ та ІІІ рівнів. Маю вищу категорію. Проходила курси для заступників з НВР та з ВР у 2017-2018 р. Через скорочення ставок перейшла на посаду педагога-організатора. Але вияснилось, що одержую ставку спеціаліста і далі треба знову атестуватися по зростанню. Згодна у цьому навчальному році пройти курси та позачергову атестацію, якщо це допоможе.Що треба, щоб я на даний час одержувала ставку вищої категорії? Який документ потрібен бухгалтерії?
Галина
Для Любов: бухгалтерії потрібно виключно накази, тарифікацію та штатний розпис. Якщо там проти Вашого прізвища та посади вказано вищу категорію, то і платити будуть як за вищу.
Любов
Дякую за відповідь. Тут проблема в тому, що я перейшла на нову посаду і за неї мені платять як спеціалісту. За години платиться по вищій категорії.
Коментувати
Леонід
"Прийняти рішення про перенесення" - це додаткове засідання, чи не так? Та й дивує часта зміна прийнятих рішень.
Вікторія
Вчителі ,не будьте такими консервантами ! Живемо у 21 ст.,ситуація вимагає бути більше мобільними.Звикли всього боятися,"на бумажку має бути бумажка" !Противно читати такі дописи.Ми у своїй школі провели онлайн засідання АК - усе чудово!
Нона
Для Вікторія: Консервантами чи консервами? Ви зрозуміли, що сказали? Горе, коли вчитель не розуміє різниці між консервантами та консерваторами!
Коментувати
Галина
Дійсно, лист МОНУ носить лише рекомендаційний характер. У Типове положення зміни не внесено, а тому запропоновані варіанти проведення атестації незаконні. Відсутня і процедура проведення такої атестації. МАЄМО те , що маємо!!! А дію наказу МОНУ в частині відтермінування атестації припинено?
Олександр
Обережно! Лист МОН є *ЛИШЕ* рекомендацією. Він не встановлює норм та правил відповідно до Ч.2. Ст.2 Закону України про Освіту. Керівники закладів освіти повинні усвідомлювати персональну відповідальність за життя і здоров’я працівників, а також за ефективність атестації! Вибір форми атестації, вибір платформи атестації (у разі бажання проведення А. онлайн — є неурнормованими!) Примушування до їх використання є перевищенням повноважень! Пам’ятайте про це! Плідної співпраці та успішної Вам роботи!