Щодо скороченої тривалості уроку для учнів початкової школи

Лист МОН № 1/9-190 від 02.04.18 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-190 від 02 квітня 2018 року

Департаменти (управління) освіти і
науки обласних, Київської міської
державних адміністрацій

Щодо скороченої тривалості уроку
для учнів початкової школи

Шановні колеги!

Відповідно до частини першої статті 60 Закону України «Про освіту» робочий час педагогічного працівника включає час виконання ним навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи та іншої педагогічної діяльності, передбаченої трудовим договором.

Згідно із частиною 5 статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту» тривалість уроків у закладах освіти становить: у перших класах 35 хвилин, у других - четвертих класах - 40 хвилин. Заклад освіти може обрати інші, крім уроку, форми організації освітнього процесу. Різниця в часі навчальних годин перших - четвертих класів обов'язково обліковується і компенсується проведенням додаткових, індивідуальних занять та консультацій з учнями.

Пунктом 64 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 27.05.1993 за № 56 (зі змінами), визначено, що ставки заробітної плати педагогічних працівників встановлюються виходячи із затрат робочого часу в астрономічних годинах (60 хвилин). Короткі перерви, передбачені між уроками, є робочим часом педагогічного працівника. Тривалість уроків і перерв встановлюється відповідно до положення про навчальний заклад. Скорочення тривалості уроку не є підставою для зменшення норми часу, що передбачається на вивчення предмета, і не є підставою для зменшення норми часу для оплати в розрізі чверті, півріччя, року. Збільшення кількості уроків у зв'язку із зменшенням їх тривалості не означає збільшення навчального навантаження, встановленого під час тарифікації.

Для збереження сумарного навантаження в астрономічних годинах учнів (навчального) та вчителів (педагогічного) при зменшенні тривалості уроків допускається збільшення кількості занять або навчальних днів. Збільшення кількості уроків у зв’язку із скороченням їх тривалості не має призводити до зміни педагогічного навантаження вчителів, установленого під час тарифікації.

Зменшення тривалості уроків без збереження сумарного навчального навантаження учнів обов’язково обліковується і компенсується проведенням додаткових, індивідуальних занять і консультацій. Облік таких занять ведеться у класному журналі на спеціальній сторінці, де фіксується дата, тривалість, тема додаткового заняття або консультації, ставиться підпис учителя.

З метою створення сприятливих умов для організації відпочинку молодших школярів та збереження чинної норми педагогічного навантаження вчителів початкових класів рекомендуємо, відповідно, збільшувати тривалість перерв між уроками. У цьому випадку додатковий облік і компенсація навчального часу не проводиться.

З повагою міністр                     Лілія Гриневич

Освіта.ua
02.04.2018

Популярні новини
США допоможуть виплатити зарплати українським освітянам До держбюджету України надійшли грантові кошти від США в розмірі 1,25 млрд доларів
Школи можуть заявити про свою суб’єктність, – голова ДСЯО Школи отримали більше можливостей, щоб у межах автономії заявити про свою суб’єктність
МОН оприлюднило перелік підручників, в яких є потреба До переліку включено понад 100 назв підручників та посібників для учнів різних класів
Школи включать до системи охорони поліції Кабінет Міністрів планує включити школи всіх форм власності до системи охорони поліції
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчителька англійської
Особисто я проводжу урок у 1 класі від дзвінка до дзвінка. Зміна видів діяльності - це ази. Я знаю, що діти вчаться, а вони думають, що навчаються і граються. Як МОН з очільницею на практиці уявляє збільшення перерв для учнів 1 класу, коли поруч навчається 4 клас? І замість того, щоб підготуватися до наступного уроку, щось пояснити, відповісти на запитання дитини, ... вчитель змушений виконувати все, що описано в передостанньому абзаці. Все це заради дітей? І що ж тоді бюрократія?
Світлана
Хто несе відповідальність за життя дітей 1 класу на перерві? вчитель 1 класу(класовод) чи вчитель який закінчив урок 35 хв (наприклад, англійської мови чи мистецтва). Чи потрібно видавати наказ?
ірина
Дітям важко висидіти 45 хвилин уроку, тому й потрібна більша перерва. Частіше всього діти спілкуються, готуються до слідуючого уроку. А вчитель теж людина, якій потрібно відпочити і на десятки запитань дати відповідь.
Оксана
да тут ще й коментарі видаляють! ось тобі й свобода слова! прикро бачити, як відкрито принижують і поступово знищують український народ((
Вадим
перепрошую, а ці (у 1-му класі) 10 хв - (2-4 класах) 5 хв до перерви вчитель не працює, тупо покидае дітей самих і іде відпочивати?
Надія
А чому не проводити уроки у початкових класах по 45хв. Це було би краще. ніж ці дописи, які назбируються по 5хв з кожного уроку.
Ірина
Для Надія: У Вас є клепка в голові ? Діткам по 6 років, які 45 хв уроку??? Ви при своєму розумі ?? Для них це не є навантаження ??? Ви хвора людина.
Коментувати