Роз'яснення щодо освітніх програм, що не є типовими

Лист МОН № 1/9-181 від 27.03.18 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-181 від 27 березня 2018 року

Департаменти (управління)
освіти i науки обласних,
Київської міської державних адміністрацій

Заклади загальної середньої освіти

Розробники освітніх програм

Роз'яснення щодо освітніх
програм, що не є типовими

Шановні колеги!

Зважаючи на звернення педагогічної та батьківської громадськості щодо освітніх програм, що не є типовими, для використання, починаючи з 1 вересня 2018 року в перших класах початкової школи, роз’яснюємо таке.

Відповідно до статті 33 Закону України «Про освіту» заклади освіти можуть використовувати типові або інші освітні Програми, розроблені ними, науковими установами чи іншими суб'єктами освітньої діяльності.

Згідно з частиною другою статті 67 Закону України «Про освіту» та з Положенням про Державну службу якості освіти України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 р. № 168, затвердження освітніх програм загальної середньої освіти (крім типових і тих, що розроблені на основі типових) належить за результатами проведення відповідних експертиз до повноважень Державної служби якості освіти (далі Служба).

З метою проведення експертиз освітніх програм, розроблених не на основі типових, на відповідність їх вимогам Державного стандарту початкової освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 87 (далі - Держстандарт), для використання у перших класах їх розробники повинні подати, бажано до 2 квітня 2018 року, до Служби (поштова адреса: 01135, м. Київ, вул. Ісаакяна, 18) такі документи:

1. Лист-клопотання щодо проведення експертизи програми.

2. Освітню програму (текст) за підписом розробників або її завірену копію.

3. Електронну копію програми у форматі PDF (на електронні адреси: sqeu@ukr.net чи insmonit@ukr.net).

4. Експертні висновки та матеріали впровадження (у разі наявності).

Планується, що висновки щодо відповідності програм вимогам Держстандарту будуть надані Службою до 1 травня 2018 року, і відтак, заклади освіти, які планують впроваджувати нетипові освітні програми, матимуть можливість належно підготуватися до роботи у новому навчальному році.

У разі затвердження освітньої програми колективи розробників спільно з департаментами (управліннями) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій подають до Служби перелік закладів загальної середньої освіти, в яких буде реалізуватися освітня програма, розроблена не на основі типової. Зазначений перелік закладів освіти складається відповідно до схвалення педагогічної ради закладу загальної середньої освіти та затвердження освітньої програми його керівником (частина третя статті 15 Закону України «Про загальну середню освіту»).

У зв'язку з тим, що деякі з освітніх програм потребують додаткових видатків на придбання навчальних матеріалів за батьківські кошти, батьки мають бути залучені до вибору таких освітніх програм.

При прийнятті остаточного рішення рекомендуємо широко інформувати батьків та учнів про вибір освітніх програм на веб-сайтах закладу освіти, батьківських зборах, а також за допомогою інших способів інформування.

Звертаємо також увагу, що відповідальність за реалізацію державної політики у сфері освіти та забезпечення якості освіти на відповідній території покладена на органи місцевого самоврядування (стаття 66 Закону України «Про освіту»).

Додаткову інформацію про процедуру затвердження нетипових освітніх програм можна отримати за телефоном (044) 236-50-96.

З повагою
Т. в. о міністра                   В. В. Ковтунець

Освіта.ua
27.03.2018

Популярні новини
У МОН розповіли, як у новому році виховувати школярів Відомством розроблені рекомендації для вчителів про деякі питання організації виховання
У разі карантину школи відкриють лише за умови вакцинації вчителів При посиленні карантину школи працюватимуть лише за умови вакцинованого персоналу
Дітей у початковій школі оцінюватимуть вербально МОН пропонує оцінювати результати надбань учнів у 1-4 класах вербальною оцінкою
ДПА-2022: визначено перелік шкільних іспитів для учнів Міносвіти визначений перелік предметів, з яких буде проведена державна підсумкова атестація
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів