Про модернізацію навчальних програм з української мови для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин та навчальних програм з мов і літератур національних меншин

Наказ МОН № 84 від 20.01.17 року

MIHICTEPCTBO ОСВІТИ I НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 84 від 20 січня 2017 року

Про модернізацію навчальних програм з
української мови для 5-9 класів загальноосвітніх
навчальних закладів з навчанням мовами
національних меншин та навчальних програм
з мов і літератур національних меншин

Відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988-p, та з метою модернізації навчальних програм з української мови для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин та навчальних програм з мов і літератур національних меншин на основі компетентнісного підходу НАКАЗУЮ:

1. Затвердити перелік місцевих органів управління освітою, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, наукових установ, відповідальних за здійснення організації роботи з модернізації навчальних програм з української мови для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин та навчальних програм з мов i літератyp національних меншин, що додається.

2. Місцевим органам управління освітою спільно з обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти, Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» в межах компетенції:

2.1. До 31.01.2017, згідно з додатком, утворити робочі групи з модернізації навчальних Програм, що розміщені на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки: http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/navchalni-programi-z-mov-ta-literatur-dlya-5-9-klasiv-znz-z-navchannyam-movami-naczionalnix-menshin.html, долучивши до складу робочих груп вчителів, методистів, викладачів, вчених, авторів навчальних програм.

2.2. Забезпечити роботу відповідних робочих груп.

2.3. До 01.03.2017 розробити проекти навчальних програм

2.4. У період з 02.03.2017 до 15.03.2017 організувати проведення презентацій проектів навчальних програм за участю педагогічної, батьківської громадськості та представників громадських організацій національних меншин.

2.5. До 20.03.2017 розмістити проекти навчальних програм на сайтах департаментів освіти і науки обласних державних адміністрацій, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти для громадського обговорення.

2.6. До 31.03.2017 надати доопрацьовані за результатами громадського обговорення проекти навчальних програм для розміщення на офіційному веб-сайті Міністерства (www.mon.gov.ua).

2.7. До 02.05.2017 р. доопрацювати проекти навчальних програм за наслідками громадського обговорення з урахуванням зауважень.

3. Місцевими органами управління освітою, Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» в межах компетенції визначаються дати та місце проведення засідань робочих груп.

4. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю. Г.) спільно з Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту. освіти» (Ткаченко В. В.) подати проекти навчальних програм на затвердження в установленому законодавством порядку.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника міністра Хобзея П. К.

Міністр        Л. М. Гриневич

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказ Міністерства освіти і науки
20.01.2017 № 84

Перелік
місцевих органів управління освітою, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, наукових установ, відповідальних за здійснення організації роботи з модернізації чинних навчальних програм з української мови для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин та навчальних програм з мов і літератур національних меншин для 5-9 класів

1. Департамент освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації, обласний інститут післядипломної педагогічної освіти навчальна програма з новогрецької мови для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою.

2. Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації, Закарпатська філія Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», обласний інститут післядипломної педагогічної освіти – навчальні програми з української, угорської мов та інтегрованого курсу «Література» (угорська та зарубіжна) для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням, угорського мовою; угорської, словацької мов для загальноосвітніх навчальних ,закладів з навчанням українською мовою, інтегрованого курсу «Література» (словацька та зарубіжна).

3. Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, Дрогобицька філія Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», обласний інститут післядипломної педагогічної освіти – навчальні програми з української, польської мов та інтегрованого курсу «Література» (польська та зарубіжна) для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою; польської мови для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою.

4. Департамент освіти i науки Одеської обласної державної адміністрації, Одеська філія Державної наукової установи , «Інститут модернізації змісту освіти», обласний інститут післядипломної педагогічної освіти - навчальні програми з української, молдовської мов та інтегрованого курсу «Література» (молдовська та зарубіжна) для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням молдовською мовою; молдовська, болгарська мови для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою.

5. Департамент освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, Одеська філія , Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», обласний інститут післядипломної педагогічної освіти - навчальні програми з гагаузької, ромської мов для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою.

6. Департамент освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації, Чернівецька філія Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», обласний інститут післядипломної педагогічної освіти - навчальні програми з української, румунської мов та інтегрованого курсу «Література» (румунська та зарубіжна) для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням румунською мовою; румунської мови для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою.

7. Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» навчальні програми з української, російської мов та інтегрованого курсу «Література» (російська та зарубіжна) для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою; івриту, російської мови для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою.

Директор департаменту загальної
середньої та дошкільної освіти        Ю. Г. Кононенко

Освіта.ua
20.01.2017

Популярні новини
Практичні завдання для 1–4 класів Нової української школи «Розвиток дитини» пропонує додаткові навчальні матеріали та завдання за програмою НУШ
В Україні розпочався новий спалах СOVID-19 Найбільш ускладнена епідситуація спостерігається в Івано-Франківській області
Україну охопила хвиля повідомлень про замінування шкіл Останніми днями Україну охопила хвиля повідомлень про замінування закладів освіти
Основний етап PISA-2022 відбудеться з 4 квітня до 20 травня Провідною галуззю цьогорічного дослідження PISA-2022 визначено математичну грамотність
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів