Про збір коштів з батьків для придбання підручників для учнів 4-х та 7-х класів

Лист МОН № 1/9-233 від 08.05.15 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-233 від 08 травня 2015 року

Управління (департаменти) освіти i науки
обласних та Київської міської державних
адміністрацій

Про збір коштів з батьків для придбання
підручників для учнів 4-х та 7-х класів

До Міністерства освіти і науки України надходять звернення від батьків учнів та педагогів щодо того, що окремі керівники навчальних закладів та працівники місцевих органів управління освітою спонукають до збору коштів з батьків на придбання підручників, зокрема для учнів 4-х та 7-х класів, на 2015-2016 навчальний рік.

У зв'язку із зазначеним вище, зобов'язуємо взяти до уваги та довести до відома працівників міських та районних відділів освіти, методичних кабінетів, керівників загальноосвітніх навчальних закладів, що Конкурс оригінал-макетів підручників для учнів 4-х та 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів наразі ще триває (наказ МОН від 30.04.2015 № 503 "Про продовження конкурсного відбору оригінал-макетів підручників для 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів").

Після завершення Конкурсу матеріали та результати конкурсного відбору будуть предметом розгляду на червневій колегії Міністерства освіти і науки України. На підставі рішення колегії будуть видані відповідні накази МОН України про надання підручникам грифа "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України" та про затвердження переліку підручників, що можуть друкуватися за кошти державного бюджету.

Вартість підручників залежатиме, першою чергою, від вартості паперу, поліграфічних послуг, а також їхніх накладів, які будуть уточнені після підведення результатів конкурсного відбору навчальними закладами оригінал-макетів підручників для учнів 4-х та 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Як відомо, у 2015 році забезпечення підручниками учнів 4-х та 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів здійснюватиметься згідно із Законом України від 28 грудня 2014 р. № 76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України". Ним встановлено, що «держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів із числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів/інвалідів HII групи, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям".

Придбання підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів за кошти державного бюджету здійснюватиметься шляхом проведення відповідних тендерних процедур. Механізм забезпечення підручниками згідно із зазначеним законом України натепер розробляється.

Також Міністерство освіти і науки України підготувало фінансові розрахунки щодо виділення з державного бюджету додаткових коштів для забезпечення учнів підручниками. Відтак, є неприпустимим та передчасним збір з батьків будь-яких коштів на придбання підручників.

Додаткова інформація щодо забезпечення підручниками буде надана.

Заступник Міністра в: Павло Полянський

Освіта.ua
08.05.2015

Популярні новини
МОН рекомендує школам розпочати канікули У відомстві просять педради шкіл відповідально поставитися до рекомендацій
МОЗ пропонує розпочати шкільні канікули на тиждень раніше За словами міністра охорони здоров'я, це дозволить стримати активний епідпроцес
МОН надало рекомендації з викладання шкільних предметів Відомством розроблені рекомендації з викладання предметів в 2021/22 році
Освітян, які не щепляться впродовж місяця, відсторонять від роботи Усі працівники закладів освіти найближчим часом мають здійснити щеплення проти COVID-19
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Станом на 24.10.2016 року учні 4 класу у ШДС "Перевесло" підрозділу освіти Дарницької РДА м. Києва не забезпечені підручниками, хоча кошти на їх придбання зібрали з батьків ще у кінці квітня 2016 року.
Вікторія
В закарпатській області,в м.Хуст, в школі №6, вимагають купити вже книги для першого класу, тому що на 67 дітей є тільки 29 буквариків, не кажучи вже про інші книги які потрібно купити для першачків. Дійшло до того, що примхою вчителів стало купівля плазми,для того щоб матеріал подавати на телевізорі. І це все за власний кошт батьків. В нашому місті, тільки в одній єдиній школі вимагать купити телевізор. Це просто абсурд.
aylav
Для Вікторія: А чому б і не придбати для своєї крихітки для класу телевізор чи плазму? Ви ж усі у Європу хочете, так і навчайте своїх дітей відповідно. Бо звикли у Радянському Союзі, що вам усі щось повинні. Платити треба за все по-європейському.
Коментувати
Лунтік
До керувалися, що грошей нема на підручники? Тексти підручників розмістіть в інтернеті. Батьки надрукують на принтері. Нічого у батьків гроші красти, сволочі бездарні.
мені стало цікаво
Вчитель, за законом, НЕ має права збирати кошти з дітей. В такому випадку (коли б то не було, сьогодні, чи у вересні) ХТО має збирати кошти на підручники? Чи вчитель, з власної необізнаності у наслідках, стане ПІДСТАВЛЯТИ СЕБЕ, і таки братиме до рук батьківські кошти?
вч.
Перший семестр цього навчального року учні 6 класу навчалися без жодного підручника. Рік закінчується, підручників з англійської мови, російської мови так і не отримали. В сільських школах вчителі деяким дітям зошити та ручки за свої кошти купляють. Так і будемо без підручників навчати.
Ego
Якщо в цьому навчальному році підручники для 6 класу почали надходити до бібліотек у жовтні, то з такою "прозорою" процедурою хоча б ми до грудня ціни на нові підручники дізналися