Про затвердження Положення про золоту медаль "За високі досягнення у навчанні" та срібну медаль "За досягнення у навчанні"

Наказ МОН № 306 від 17.03.15 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 306 від 17 березня 2015 року

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
31 березня 2015 р. за № 354/26799

Про затвердження Положення про золоту медаль
"За високі досягнення у навчанні" та
срібну медаль "За досягнення у навчанні"

Відповідно до статті 23 Закону України "Про загальну середню освіту", з метою приведення нормативно-правових актів у відповідність до законодавства України НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про золоту медаль "За високі досягнення у навчанні" та срібну медаль "За досягнення у навчанні", що додається.

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти і науки України від 13 грудня 2000 року № 584 "Про затвердження Положення про золоту медаль "За високі досягнення у навчанні" та срібну медаль "За досягнення у навчанні", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 19 грудня 2000 року за № 924/5145.

3. Управлінню зв’язків з громадськістю та забезпечення діяльності Міністра (патронатна служба) (Загоруйко Ю.А.) в установленому порядку зробити відмітку у справах архіву.

4. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю.Г.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України у встановленому законодавством порядку.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Полянського П.Б.

Міністр       С.М. Квіт

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
17.03.2015  № 306

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
31 березня 2015 р. за № 354/26799

ПОЛОЖЕННЯ
про золоту медаль "За високі досягнення у навчанні" та срібну медаль "За досягнення у навчанні"

I. Загальні положення

1.1. Це Положення визначає механізм нагородження учнів за досягнення у навчанні.

1.2. Нагородження золотою медаллю "За високі досягнення у навчанні" (далі - Золота медаль) встановленого зразка (додаток 1) та срібною медаллю "За досягнення у навчанні" (далі - Срібна медаль) встановленого зразка (додаток 2) є видом морального стимулювання випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти (далі - навчальні заклади) усіх типів і форм власності.

1.3. Список претендентів на нагородження Золотою або Срібною медалями визначається керівником навчального закладу за результатами річного оцінювання в 10 класі та І семестрі 11 класу і затверджується на засіданні педагогічної ради шляхом прийняття відповідного рішення.

Учні, які не можуть підтвердити результати навчальних досягнень у 10 класі з незалежних від них обставин (навчання у навчальних закладах на тимчасово окупованій території України, в окремих населених пунктах Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, тощо), нагороджуються Золотою та Срібною медалями за результатами навчальних досягнень в 11 класі.

ІІ. Вимоги до претендентів на нагородження Золотою або Срібною медалями

2.1. Золотою медаллю нагороджуються випускники навчальних закладів, які за період навчання у старшій школі досягли високих успіхів у навчанні та за результатами семестрового, річного оцінювання і державної підсумкової атестації мають досягнення у навчанні 10-12 балів з предметів навчального плану (крім осіб, які навчаються за екстернатною формою навчання).

2.2. Срібною медаллю нагороджуються випускники навчальних закладів, які за період навчання у старшій школі досягли високих успіхів у навчанні та за результатами семестрового, річного оцінювання та державної підсумкової атестації мають досягнення у навчанні 10-12 балів та достатній рівень (не нижче 9 балів) не більше ніж з двох предметів навчального плану.

2.3. Рішення про нагородження претендентів Золотою або Срібною медалями приймається на спільному засіданні педагогічної ради та ради навчального закладу і оформлюється наказом керівника навчального закладу.

Спільне засідання педагогічної ради та ради навчального закладу вважається правомочним, якщо на ньому присутні не менше половини від кількісного складу педагогічної ради і ради навчального закладу.

2.4. Учні, які продовжують здобувати повну загальну середню освіту в професійно-технічних та вищих навчальних закладах I-II рівнів акредитації за умови дотримання пунктів 2.1, 2.2 цього розділу, нагороджуються Золотою та Срібною медалями.

Рішення про нагородження Золотою або Срібною медалями випускників професійно-технічних та вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації, що надають повну загальну середню освіту, приймається педагогічною радою і оформлюється наказом керівника навчального закладу.

2.5. Підвищення результатів семестрового оцінювання шляхом коригування не дає підстав для нагородження випускників Золотою або Срібною медаллю.

2.6. Претенденти на нагородження Золотою або Срібною медаллю не можуть бути звільнені від державної підсумкової атестації, за винятком випадків, зазначених у розділі ІІІ цього Положення.

2.7. Учням (вихованцям) навчальних закладів системи загальної середньої освіти, які нагороджені Золотою або Срібною медаллю, видається атестат про повну загальну середню освіту з відзнакою, зразок якого затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12 листопада 1997 року № 1260 "Про документи про освіту та вчені звання" (із змінами).

III. Особливі умови нагородження

За рішенням органів управління освітою, у сфері управління яких перебувають навчальні заклади, за умов дотримання вимог пунктів 2.1, 2.2 розділу ІІ цього Положення нагороджуються Золотою або Срібною медаллю випускники, які:

  • зараховані за станом здоров'я до спеціальної медичної групи відповідно до Інструкції про розподіл учнів на групи для занять на уроках фізичної культури, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 20 липня 2009 року № 518/674, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17 серпня 2009 року за № 773/16789;
  • перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до статей 17, 18-1 Закону України "Про відпустки";
  • звільнені від державної підсумкової атестації у порядку, визначеному Положенням про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 30 грудня 2014 року № 1547, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2015 року за № 157/26602;
  • перебували на навчанні за індивідуальною формою, у тому числі ті, які за погодженим з місцевим органом управління освітою індивідуальним навчальним планом прискорено опанували програмовий матеріал за курс повної загальної середньої освіти;
  • навчаються за екстернатною формою навчання;
  • тимчасово навчалися за кордоном і повернулися в Україну в старшу школу та опанували програмовий матеріал на високому рівні.

IV. Контроль за дотриманням вимог щодо нагородження

Контроль за правильністю нагородження Золотою та Срібною медалями покладається на керівника навчального закладу. Контроль за дотриманням особливих умов нагородження, визначених розділом ІІІ цього Положення, покладається на відповідні органи управління освітою.

V. Нагородження випускників навчальних закладів

Випускникам навчальних закладів, нагородженим Золотою або Срібною медаллю, на урочистих зборах із залученням представників громадськості вручаються атестат з відзнакою про повну загальну середню освіту та відповідна медаль.

Директор департаменту       Ю.Г. Кононенко

Освіта.ua
17.03.2015

Популярні новини
У МОН розробили механізм апробації шкільних підручників Процес апробації передбачає дослідження якості підручників та відповідності стандартам
Більшість українців повідомили про зниження якості освіти Українці наголошують на зниженні якості освіти або неможливості отримати освітні послуги
Маємо створити умови для вільної роботи вчителів, – міністр МОН за міністра Оксена Лісового акцентуватиме свою увагу на зміні культури у школі
Уряд розпочне тотальну боротьбу з освітньою бюрократією Новий підхід до управління системою освіти стане ключовим вектором роботи уряду
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марія
Якщо отримав одну 9 з англійської мови в першому семестрі 10 класу, все решта 11, 10 і річні всі також 11, 10 то буде золота медаль?
Іван
Якщо в 9 класі з фізики за 1, 2 семестр та річну стоїть 9, а в 11 класі, оцінка 9 з хімії, то можлива срібна медаль?
Влад
НАВІЩО ВАМ ВСІМ МЕДАЛІ??? ЩО ВИ З НИМИ БУДЕТЕ РОБИТИ? НАВІЩО ВАМ ВСІМ МЕДАЛІ??? ЩО ВИ З НИМИ БУДЕТЕ РОБИТИ?
Глеб
Для Влад: Тоже не понимаю, зачем их получать, если не дают никакого преимущества при поступлении в ВУЗ, кроме того, что родители могут показать эту медаль родственникам)
Коментувати
Богдан
Випуск 21 рік дитина отримала спібну медаль але протягом всього ї ї навчання нижче 10 балів небуло . На питання чому спібна відповіли що нездавала ДПА з математики , але воно було необов‘язковим .Чи впливає ДПА (яка була необов‘язковим іспитом ) на медаль
Влад
Для Богдан: так, медаль обов"язково підтверджується ДПА і по всім предметам
Якось так
Для Влад: Для Богдан: Вже два роки МОН надає роз’яснення відповідно до якого "Здобувачі освіти, які претендують на нагородження Золотою або Срібною медалями та звільнені від проходження ДПА законом, мають право на отримання таких медалей без проходження ДПА." (Другий абзац знизу на 5 сторінці) https://mon.gov.ua/storage/app/uploads/public/608/942/ab7/608942ab75250245681829.pdf
Коментувати
Аліса
Якщо за перший семестр є дві 8. А за другий немає. І річні 10-12. Чи можлива срібна медель? Чи що?
Вікторія
Для Аліса: В мене така ж сама ситуація
Коментувати
Божена
Чи можна отримати золоту медаль, якщо вчитися відмінно 10 та 11 клас(6-9 не відмінно)?
Оксана
Для Божена: так, оскільки золотою медаллю нагороджують за досягнення в старшій школі
Коментувати
Тетяна
Чи можуть видати медаль у коледжі , якщо на 1 курсі проходять програму 10 та 11 класу. А тоді ще й ЗНО здавати.
Іван
Чи впливає оцінка з алгебри на золоту медаль якщо з математики 10 балів. Математика рівень стандарту
Софія
Для Іван: впливає кожен предмет
Коментувати
Катерина
Чи можна отримати золоту медаль якщо в 10 класі маєш дві дев’ятки а в 11 класі виправляєш їх на 10-ки.І дпа здав на 11-ки й 12?
Софія
Для Катерина: тільки якщо в кінці року при комісії виправляються оцінки, і потім якщо усі керівники закладу погодяться - то так
Коментувати
Тетяна
Доброго дня. Підкажіть , будь ласка, якщо в 1семестрі 10 класу з алгебри та геометрії були 9, а річні вийшли 10 і 10. 11клас все відмінно. ДПА з математики та англ мови 9 і 9. Як рахується кількісь дев’яток в підсумку? Чи виходить срібна медаль?
Ольга
Добрий день.Хочу запитати вашої поради .Якщо у мого сина у 10 класі за перший семестр є 9 з географії,але усі річні 10,а у 11 класі все відмінно,а ДПА здає з двох предметів на 9 балів.Чи може він мати срібну медаль?Дякую.
Оля
Всі роки мала 10,11,12. А за одне ЗНО виходить 9,буде срібна медаль?І якщо за 2 ЗНО 9 то буде срібна?Дякую за відповідь
Виктория
До конца не могу понять сдачу ЗНО .дочь отличница и претендент на золотую медаль ,имя уезжаем учиться в Европу и по сути нам ЗНО вообще не нужно ,может ли она писать полное ЗНО по укр мове и английскому ,а историю лишь ДПА?то есть программа Истрия 10 и 11 класс?ведь школа получает лишь ДПА оценки ?и по ним выдаёт аттестат и вкладку ?и выдадут ей медаль ,если историю она напишет лишь ДПА?спасибр жду
Олександр
Учень ПТНЗ здавав ДПА не у формі ЗНО. Усі оцінки 10. Чи можливо отримати золоту медаль?
Наталья
Здравствуйте. Помогите разобраться. Для определения медалистов оценки за 10 класс берутся за год или и за 1 семестр и годовые? Очень важно. Спасибо.
Катерина
Добрий день. Напишіть будь-ласка, в положені написано, що за десятий клас береться річна оцінка а за 11 семестрові, чи може одна дев`ятка за перший семестр в 10 класі, а все інше все відмінно і результати ЗНО також відмінно, повпливати на отримання золотої медалі?
Наталія
Добрий день. Скажіть, будь ласка, якщо в 10 класі в першому семестрі три 9. А річні 10-11. ДПА також 11. В 11 класі і семестрові і річні 10-11 чи повинна бути срібна медаль? Дякую.
Дмитро
Скажіть, будь ласка, якщо в 10 класі в 1 семестрі з математики 9 і за дпа з англійської та математики тоже дві 9. Чи буде срібна медаль?
Наталя
Для Дмитро: Так, буде. Треба щоб було за 10 і 11 клас не більше двох дев’яток за рік.
Олегівна
Для Наталя: Порахуйте 1+2=3. Ні, не буде! Уважно прочитайте п. 2.2. Там говориться за період навчання у старшій школі, а не окремо у 10 і 11 класі!
Коментувати
Оксана
Чи можна нагородити срібною медаллю, якщо є одна 9 і одна 8 балів?
Люся
Для Оксана: Ні, не можна.
Коментувати
Евгенія
Підкажіть, будь-ласка, якщо дитина закінчує 11 клас на відмінно, отримує по ДПА 12 та 11 балів, але виявила подати заяву на апеляцію по ЗНО. Чи отримає вона на випускному золоту медаль, атестат, чи це все уже буде після апеляції?
євгенія
Для Евгенія:
євгенія
Для євгенія:
vb[aqkj
Для євгенія:
Коментувати