Про застосування деяких норм Типового положення про атестацію педагогічних працівників

Лист МОН №1/9-44 від 26.01.11 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№1/9-44 від 26 січня 2011 року

Міністерство освіти і науки
Автономної Республіки Крим,
управління освіти і науки обласних,
Київської та Севастопольської
міських державних адміністрацій,
інститути післядипломної педагогічної освіти

Про застосування деяких норм
Типового положення про атестацію
педагогічних працівників

На численні звернення щодо застосування пункту 3.20. Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 06 жовтня 2010 року №930, зареєстрованого у Міністерстві юстиції 14 грудня 2010 року за №1255/18550 (далі – Типове положення) роз’яснюємо.

З метою захисту трудових прав вчителів та викладачів, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, передбачено, що вони атестуються лише з того предмета, який викладають за спеціальністю. Необхідною умовою при цьому є обов’язкове підвищення кваліфікації з тих навчальних дисциплін, які вчитель викладає.

Враховуючи, що Типове положення набрало чинності 30 грудня 2010 року, тобто вже після розподілу педагогічного навантаження вчителів у загальноосвітніх навчальних закладах, а також керуючись принципом неприпустимості зворотної дії в часі законів та інших нормативно-правових актів, при оплаті праці вчителів, які викладають два і більше предметів, до кінця поточного навчального року слід застосовувати правила, встановлені пунктом 2.6. Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом Міністерства освіти від 20.08.93 №310 (із змінами, внесеними згідно з наказом Міносвіти № 419 від 01.12.98). Тобто у таких випадках необхідно керуватися нормативним документом, який діяв на початку навчального року.

У подальшому органам управління освітою спільно з інститутами післядипломної педагогічної освіти необхідно планувати курси підвищення кваліфікації вчителів, які викладають два і більше навчальних предметів, застосовуючи очно-дистанційні, дистанційні, варіативні та інші форми навчання, які б органічно взаємоузгоджувалися з процедурою атестації педагогічних працівників.

Щодо запитань про порядок атестації педагогічних працівників, які на початку навчального року подали заяви про відмову від чергової атестації, роз’яснюємо, що відповідно до частини 1 статті 27 Закону України "Про загальну середню освіту", (далі – Закон) атестація педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів є обов’язковою і здійснюється, як правило, один раз на п’ять років. З дня набрання чинності Законом, інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону (ст. 48).

З огляду на викладене, відмова від атестації не допускається з дня набрання чинності Законом України "Про загальну середню освіту" (23 червня 1999 року). Працівники, які подали заяви про відмову від атестації, у поточному навчальному році мають атестуватися на загальних підставах.

Перший заступник Міністра,
Голова комісії з реорганізації       Б.М. Жебровський

Додатково див.: Типове положення про атестацію педагогічних працівників, (затверджене наказом МОН №930 від 06.10.2010)


26.01.2011

Популярні новини
Більшість українців повідомили про зниження якості освіти Українці наголошують на зниженні якості освіти або неможливості отримати освітні послуги
Маємо створити умови для вільної роботи вчителів, – міністр МОН за міністра Оксена Лісового акцентуватиме свою увагу на зміні культури у школі
Уряд розпочне тотальну боротьбу з освітньою бюрократією Новий підхід до управління системою освіти стане ключовим вектором роботи уряду
Учителі не підтримують ідею додаткового навчального року Більшість освітян і батьків не схвалюють проведення додаткового навчального року
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Педстаж 35 років, маю повну вищу освіту як вчитель біології (1980 р.),вища категорія, вчитель-методист; базову вищу-як психолог(2004 р.).На посаду психолога переведена у 2001 р. Який порядок моєї атестації як психолога, чи маю право на присвоєння ІІ, І кваліфікаційної категорії?
Алла
Я викладач хімії за сумісництвом, основна робота науковий працівник. Чи повинна я проходити атестацію на викладача вищої категорії в учбовому закладі де викладаю, якщо 2 роки назад я проходила атестацію і була атестована на викладача 1 категорії не дивлячись на те, що захистила кандидатську дисертацію. Які документи я повинна представити для атестації в данному випадку?
Оксана
я преподаю биологию и коррекцию развития. Аттестовалась как биолог на высшую категорию (2010). Имею второе высшее образование - дефектолог (2011). Как дальше проходить курсы? Как биолог и как дефектолог? работаю во вспомогательной школе.
Ніна
Чи має право вчитель зі стажом роботи в школі 3,5 роки та підготувавши двох призерів та одного переможця обласних предметних олімпід атестуватись на присвоєння першої категорії?
Елена
Як атестуватимуться вчителі, що мають стаж 10 років, але пропустили атестацію через декретну відпустку? Чи потрібно підтверджувати "спеціаліста"?