Популярні новини
Зарплати вчителів у 2022 році зростуть на 8% Україна приділятиме увагу витратам на охорону здоров'я, освіту, оборону та безпеку
У ВООЗ радять школам дотримувати дистанцію між учнями У Всесвітній організації охорони здоров'я радять українським школам обмежувати передачу вірусу
До звичайного формату навчання повернулось 84% шкіл Станом на 22 листопада очне навчання здійснюють понад 11 тисяч шкіл, що складає 84% закладів
МОН анонсує повернення 11 тисяч шкіл до очного навчання 22 листопада учні 11 тисяч українських шкіл мають повернутися за парти
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірма
Доброго дня. В цьому році мала аттестоваться на підтвердження вищої категорії, але відклала атестацію у зв’язку з навчанням у магістратурі.Закінчу навчання у 2019р.Чи маю я проходити атестацію тоді? Чи моя Магістратуру може бути мені зарахована як чергова атестація?
Лара
Для Ірма: так, маєте (п.3.21). Закінчення магістратури не може бути зараховано як чергова атестація.
Тетяна
Відстрочена до закінчення навчання, а не зарахована.
Коментувати
оксана
закінчила універ в 2012 році. Працювала в одній школі з 01.02.2016 по 04.09. 2017р., перейшла в іншу школу з 05.09.2017 (посада не змінилась). В якому році можу атестуватись
Лара
Для оксана: 01.02.2018 року Ваш стаж складатиме 2 роки. Тож, згідно з п..3.18, у жовтні 2018 р. маєте право подати заяву до атестаційної комісії, якщо вважаєте, що відповідаєте вимогам щодо кваліфікаційної категорії "спеціаліст другої категорії". Атестуватися зможете весною 2019 року.
Володимир Мініч
Заява до атестаційної комісії пишеться лише на позачергову атестацію. Тут заклад освіти має просто внести в списки на атестацію.
Коментувати
Неля
Чи можуть встановити 11 розряд в ДНЗ, якщо освіта середня спеціальна( початкова освіта) ?
Наталія
Дякую за віповідь.І ще одне запитання, чи зможу я атестуватися в 2020р.,якщо на курсах підвищення кваліфікації була в 2016р.
Лара
Для Наталія: так, зможете. (п.1.8)
Коментувати
Наталія
Працюю з 2015р цього року не подала заяву щодо пазачергової атестації Чи можна подати зараз,адже в положенні вказано ,що тільки до 10 жовтня.
Лариса
Для Наталія: ну якщо в положенні сказано до 10.10, а атестація проходить згідно положення, то можна чи ні? Звичайно, що НІ!!
Коментувати
Світлана
Маю диплом вчителя історії і прцювала 28 років вчителем історії і маю диплом вчителя поч. клласів(с.о.,педучилище). Як вчитель історії я маю вищу категорію і звання вчитель-методист. В минулому році, в звязку з переїздом я перейшла на викладання в поч. класи,а в цьому році знову перейшла до іншої школи. В 2016 році я повинна була атестуватися. коли тепер я повинна атестуватися і чи єбережеться моє звання. Працюю вчителем поч. класів.Вчителем поч.класів працювала 15 років з1975 по 1987р.
Олександр
Доброго дня!!! Підкажіть що робити якщо вчитель з хімії проводить уроки російською мовою (діти 7-х класів- російську чули по ТВ). згідно якого документа можна її заставити вивчити та викладати державною мовою.
Павлович
Для Олександр: Закон "Про освіту" говорить: мовою викладання в школі є українська. "Стаття 7. Мова освіти 1. Мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова."
Коментувати
Ірина
Скажіть будь ласка маючи вищу освіту і 8 років стажу на яку категорію маю право атистуватися? Чи можна зразу на першу?? Дякую!!
serj
Для Ірина: на ІІ
ліна
На відповідність займаній посаді!!! Навчіться грамоти "атистуватись"? !
Коментувати
Людмила
Перша освіта-учитель початкових класів (педучилище), друга освіта -педініверситет (зарубіжна література). Знову повертаюся в початкову школу.Яка буде оплата праці?
1
Для Людмила: згідно встановленої категорії? Якщо не атестувалась - спеціаліст. Згідно Типового положення ви можете мати • вчителі початкових класів – повну вищу педагогічну освіту за спеціальністю початкова освіта, початкове навчання або які мають дві освіти, одна з яких – вища педагогічна за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста (до введення в дію Закону України “Про освіту” (у редакції Закону України від 23.03.96 № 100/96-ВР) – середня спеціальна освіта) (далі – неповна вища освіта) або вищу педагогічну з цієї самої спеціальності за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра (далі – базова вища освіта) та повну вищу педагогічну освіту за іншим фахом;
Коментувати
Наталія
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, де можна знайти інформацію про порядок атестації практичних психологів загальноосвітніх закладів?
Валя
Добрий день. При переході в інший навчальний заклад зберігається кваліфікація і порядок її проведення?
Лара
Для Валя: згідно з п.3.27 Ваша кваліфікаційна категорія зберігається до наступної атестації.
Коментувати
Оксана
Доброго дня! Якщо в 2016-17 н.р. мені встановлено кваліфікаційну категорію "Спеціаліст вищої категорії". Чи можу я в цьому році позачергово атестуватись на звання "Старший вчитель"?
Сергій
Для Оксана: у Типовому положенні нічого не говориться про терміни щодо присвоєння звань, тому, звичайно, можна...ОДНАК, педагоги можуть писати заяву ЛИШЕ на підвищення кваліфікаційної категорії. Присвоєння звань цілком у компетенції атестаційної комісії ІІ рівня
Сергій
Для Оксана: У Типовому положенні чітко говориться про позачергову атестацію і передбачається, що не раніше як через 2 роки після чергової атестації (1.9. Позачергова атестація проводиться за заявою працівника з метою підвищення кваліфікаційної категорії (тарифного розряду) або за поданням керівника, педагогічної ради навчального закладу чи відповідного органу управління освітою з метою присвоєння працівнику кваліфікаційної категорії, педагогічного звання та у разі зниження ним рівня професійної діяльності. Позачергова атестація з метою підвищення кваліфікаційної категорії може проводитися не раніш як через два роки після присвоєння попередньої.) Так що чекайте два роки.
Лариса
Позачергова атестація через 2 роки з метою підвищення категорії, а до встановлення звання ніякого відношення цей пункт не має. Маєте право на атестацію на присвоєння звання в цьому році.
Коментувати
Яна
ПОясніть будь ласка про атестацію як все проходить...і чого чекати..А то я дуже боюся...
Сергій
Для Яна про все Вас повинна поінформувати адміністрація, а боятися нема чого...в атестаційній комісії ж не вовки)
Коментувати
Анатолій
З директором школи та двома членами атестаційної комісії,конфліктна ситуація,чи можливо перенести атестацію на слідуючий рік в тому що я не довіряю даній комісії.Можливо маються інші пропозиції,шляхи подолання даного питання.Дякую !
Геннадий
Для Анатолій: а в следующем году будет новый директор? Да и члены комиссии не меняются. Проще поменять место работы.
Заступник
Не треба міняти місце роботи, треба атестуватися! Якщо Ви не погоджуєтесь з рішенням атест.комісії І рівня(тобто, шкільної) Ви можете подати апеляцію до атест.комісії ІІ рівня до управління освіти.
Заступник
6.4. Педагогічні працівники у десятиденний строк з дня вручення атестаційного листа мають право подати апеляцію на рішення атестаційної комісії до атестаційної комісії вищого рівня. 6.5. Апеляція на рішення атестаційної комісії І рівня подається до атестаційної комісії ІІ рівня. Апеляція на рішення атестаційних комісій І та ІІ рівнів може бути подана до атестаційної комісії ІІІ рівня.
Коментувати
Любов
доброго дня! Я працюю вчителем початкових класів, у березні 2017 р. пройшла курсову перепідготовку "вчитель початкових класів та вихователів груп подовженого дня". У новому навчальному році 2017/2018 за основним навантаженням - вчитель початкових класів отримую заробітну плату за кваліфікаційною категорією "спеціаліст вищої категорї" (атестація 11.12.2013), а як вихователь ГПД за кваліфікаційною категорією "сеціаліст". Чи є це правомірним?
Заступник
Для Любов: 3.25. Вчителі та викладачі, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на ВСЕ педагогічне навантаження. Необхідною умовою при цьому є підвищення кваліфікації з предметів інваріантної складової змісту загальної середньої освіти.
Лара
Для Любов та Заступника: учитель початкових класів і вихователь ГПД - це різні посади, а не різні предмети, що викладає один вчитель. Тож згідно з п.3.23 "При суміщенні працівниками педагогічних посад в одному навчальному закладі їх атестація здійснюється з кожної із займаних посад".
Олена
Доброго дня,пояснюють,будь ласка,чи можуть зняти категорію,з 1 на спеціаліст,коли вчасно не пройшов курси,не по своїй вині,не було місць,але в цьому році не атестуєшся
Коментувати
Анна
Доброго дня! Працюю з 2012 року, атест.в2015 році, 2 категорія(позачергово) чи можу астестуватись в цьому році на першу категорію знову позачергово(стаж 5років)?
Світлана
Я працюю вчителем початкових класів, в 2015 році я закінчила Педагогічний Університет та отримала диплом магістра за спеціальністю викладач методики та педагогіки початкового навчання. Скажіть будь ласка чи можу я отримати другу категорію згідно отриманого диплому автоматично. Чи існує такий закон і де його знайти.
Сергій
Для Світлана: за диплом магістра не присвоюють другу категорію...для цього потрібно пройти атестацію
Коментувати
Ira Kleynota
Добрий день. Працюю у школі вчителем спеціалістом з 01.09.2015р. Коли я можу подавати заяву на атестацію.Дякую.
Заступник
Для Ira Kleynota: Для атестації Вам необхідно мати педстаж не менше 3 років на момент написання заяви про позачергову атестацію. Ви можете атестуватися через рік.
Лара
Шановний Заступнику! Перш ніж давати консультації колегам, уважно перечитайте Типове положення. Адже у п.3.18 ясно сказано:"Особи, прийняті на посади педагогічних працівників після закінчення вищих навчальних закладів, атестуються не раніш як після ДВОХ років роботи на займаній посаді". Ви невірно відповіли на запитання Любові від 03.10.17, тепер дезінформуєте іншу колегу...
Коментувати
Іра
Чи можна атестуватись на другу категоряю з спеціаліста із стажем 9 років перескокнувши першу категорвю
Сергій
Для Іра: атестуватися на другу категорію, "перескокнувши першу" неможливо, тому що перша кваліфікаційна категорія присвоюється після другої)) читайте Типове положення...
Коментувати
Валентина
Чи правомірним є рішення атестаційної комісії І рівня клопотати про присвоєння одночасно кваліфікаційної категорії "спеціаліст вищої категорії" і звання "викладач- методист". Результати попередньої атестації - присвоєно категорію "спеціаліст першої категорії"