Про підготовку рукописів підручників на конкурс

Лист ІІТЗО №1.4/18-4779 від 08.12.10 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ІНСТИТУТ  ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗМІСТУ ОСВІТИ

№1.4/18-4779 від 08 грудня 2010 року

Учасникам Всеукраїнського конкурсу
рукописів підручників для учнів 11 класів
загальноосвітніх навчальних закладів

Про підготовку рукописів підручників на конкурс

Наказом Міністерства освіти і науки України від 17.11.2010 № 1097 "Про проведення Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 11 класу загальноосвітніх навчальних закладів" визначено перелік підручників, з яких оголошено конкурс.

На запити учасників Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів щодо додаткової інформації про узгодженість змісту рукописів підручників зі змістом навчальних програм Міністерство інформує.

З англійської мови (10 рік навчання), з хімії оголошено конкурс на три рівні підручників, що відповідають змісту трьох рівнів навчальних програм: окремо рівня стандарту, академічного та профільного.

На два рівні підручників: стандарту спільно з академічним та профільний - оголошено конкурс з української літератури, другої іноземної мови (німецька, французька, іспанська – 10 рік навчання,  іспанська – 2-й рік навчання), історії України, всесвітньої історії, економіки, біології, екології.

Для розроблення підручника з біології рівня стандарту спільно з академічним за основу береться навчальна програма рівня стандарту. Разом з тим, у зміст рукопису підручника необхідно включити додатковий текст, або окремі змістові модулі для реалізації змістового наповнення навчальної програми академічного рівня.

Для розроблення підручників з історії України рівня стандарту спільно з академічним за основу береться навчальна програма рівня стандарту.

За програмою профільного рівня створюються підручники з другої іноземної мови (англійська, німецька, французька - 7-й рік навчання), правознавства, філософії, географії, креслення; за єдиною програмою (рівень стандарту, академічний) створюються підручники з астрономії, технологій.

З української мови, світової літератури, художньої культури, фізики, інформатики оголошено конкурс на два рівні: рівень стандарту та рівень академічний спільно з профільним.

Підручники рівня стандарту мають чітко відповідати змісту програми рівня стандарту.

Для створення підручника з української мови для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання (академічний рівень спільно з профільним) за основу має братися програма академічного рівня. Змістове наповнення програми профільного рівня має бути відображено у вигляді додаткових модулів або додаткової розширеної інформації, що позначається у рукописі підручника.

Змістове наповнення підручника зі світової літератури (академічний рівень спільно з  профільним)  має відповідати двом чинним програмам.

Змістове наповнення програм з художньої культури та "Людина і світ" обох зазначених рівнів – академічного та профільного - є ідентичними, тому при створенні підручника для 11 класу (академічного та профільного рівнів) за основу має бути взята програма для академічного рівня з доповненням питань профільного рівня.

За основу підручника з фізики (рівень академічний спільно з профільним) береться програма академічного рівня. Зміст навчального матеріалу підручника доповнюється питаннями програми профільного рівня.

З інформатики готується два підручники: за програмою рівня стандарту та  програмою академічного рівня.

З математики (інтегрований курс) готуватиметься один підручник для рівня стандарту; з алгебри і геометрії – відповідно по одному підручнику для академічного рівня спільно з профільним рівнем. Змістове наповнення  кожного із зазначених підручників має відповідати чинним програмам  з кожного рівня.

Із захисту Вітчизни підручник розробляється відповідно вимогам навчальної програми.

Створення рукописів підручників з рідних мов і літератур для 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин має базуватися на навчальних програмах рівня  стандарту з відповідних мов і літератур.

У змісті рукописів підручників може бути вміщено блоки з теоретичними відомостями, додатковою інформацією, ускладненими завданнями, що зорієнтовані на навчальні програми академічного та профільного рівнів.

Створення рукописів підручників з української мови для 11 класу загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською та іншими мовами національних меншин має базуватися на навчальній програмі академічного рівня.

Щодо рукописів підручників з рідних мов та інтегрованого курсу "Література" для ЗНЗ з навчанням мовами національних меншин за основу береться програма рівня стандарту. У змісті рукописів підручників може бути вміщено блоки з теоретичними відомостями, додатковою інформацією, ускладненими завданнями, що зорієнтовані на навчальні програми академічного та профільного рівнів.

Директор       О.А. Удод


08.12.2010

Популярні новини
Нова українська школа нормальна, - в.о. міністра освіти За словами в.о. міністра освіти Сергія Шкарлета, реформа Нової української школи буде тривати
Ми шукали потужного міністра освіти, - Бабак Голова профільного комітету ВР зазначає, що міністром освіти має стати фахівець з середньої освіти
У ВР допустили дистанційний початок навчального року Рішення про початок нового навчального року буде ухвалюватись Комісією з ТЕБ та НС
В Україні посилять увагу до вивчення математики Випускники складатимуть обов’язкову державну підсумкову атестацію у формі ЗНО
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!