Osvita.ua Іноземні мови Де і як вчити іноземну мову Навчання в літніх мовних таборах в Україні
Навчання в літніх мовних таборах в Україні

Цікавий і корисний для здоров'я відпочинок на канікулах з вивченням англійської мови

Навчання в літніх мовних таборах в Україні

Багато батьків сьогодні планують навчання дітей після закінчення школи в одному із іноземних, іноді дуже престижних університетів. Для того щоб ці плани здійснились, мало забезпечити повноцінне лінгвістичне навчання відповідної мови за шкільною програмою. Навіть найбільш розширена з них не дасть якісної підготовки.

Недорога й ефективна альтернатива закордонним поїздкам

Відмінним виходом з положення в останні роки стали літні мовні табори в Україні, де цікавий і дуже корисний для здоров'я відпочинок поєднується зі спеціально розробленими програмами вивчення іноземної мови. Саме в таких таборах дитина не тільки підвищить рівень своїх знань мови, а і проведе захоплюючий час у цікавих місцях, зустріне нових друзів.

Якщо для вас дорого для вивчення іноземної мови відправити дитину за кордон, то сьогодні ви можете: придбати доступну за ціною путівку у спеціалізований мовний український табір; не витрачати багато сил і часу на оформлення документів, візи; у будь-який момент відвідати дитину завдяки відносній близькості її перебування; отримати результат у вивченні англійської вашою дитиною.

     

Попит на такі табори досить високий, і більшість кращих путівок розкуповується ще на самому початку весни. Разом з тим є в них і недолік. Він полягає в тому, що до українських таборів приїжджають в основному діти, які розмовляють російською або українською мовами, на відміну від зарубіжних таборів, де присутні представники будь-яких національностей. Цей фактор не змушує дітей спілкуватись тільки мовою, що вивчається, і між собою, що не дає так званого «повного мовного занурення» і природного подолання мовного бар'єра.

Вибір мовного табору, безумовно, залишається за батьками. У кожному разі, він перш за все заснований на сумі, яку батьки можуть виділити на путівку, а також орієнтований на бажану швидкість прогресу у вивченні мови. Орієнтуватись також слід на рівень підготовки дитини.

Якщо дитина вже досить упевнено розмовляє англійською мовою, має сенс подумати про закордонний лінгвістичний табір. Це логічний і закономірний етап освоєння мови. При мінімальній підготовці або за її повної відсутності дитині комфортніше почати навчання в мовному таборі в Україні.

Де розташовані українські мовні табори

Мовні табори для дітей і підлітків з вивченням іноземних мов організовані вже в багатьох регіонах країни. Високий рівень конкуренції веде до постійного покращення обслуговування дітей і стримує зростання цін, незважаючи на попит. Вивчення мови в кожному з таборів організовується особливим чином.

Основним місцем організації мовних таборів в Україні є Крим. Тут лідирує всесвітньо відомий «Артек». Але в даний час у нього є гідні конкуренти – літні мовні табори на Тарханкуті, табори під Судаком, Алуштою, Євпаторією, у гірських районах Криму. Крім того, свої програми пропонують лінгвістичні дитячі табори в Карпатах, піді Львовом, в Одеській області, у кількох курортних регіонах на Азові, а також під Києвом, у Полтавській та інших областях України.

Особливості програм мовних таборів

Мовні програми, що пропонують дитячі табори у дні шкільних канікул, різняться. Багато таких курсів запрошують носіїв мови, які не тільки займаються з дітьми, а і спілкуються з ними на побутовому рівні. У мовному таборі під Євпаторією, наприклад, крім традиційних уроків передбачені майстер-класи із британськими викладачами.

Представлені також табори, куди на літо приїжджають закордонні волонтери. Вони постійно перебувають поруч з дітьми, допомагаючи їм в ігровій формі освоїти спілкування з носіями мови. Це частково знімає вищеописану проблему відсутності «повного мовного занурення» в українських мовних таборах.

Деякі програми також мають певну спрямованість, наприклад, поглиблене вивчення математики, інформатики, фізики англійською мовою. У деяких таборах практикуються так звані школи лідерства, гуртки журналістики, мандрівників, фотографів. Усі заняття проходять англійською, причому дітей ділять на групи за рівнем знань, а не тільки за віком.

Під час відпочинку додатково можуть організувати різноманітні розважальні або спортивні заходи мовою, що вивчається. Діти з різних загонів беруть участь у змаганнях, розучують пісні, зарубіжні поетичні твори. Таким чином, у літніх мовних таборах України дитина:

 • здобуває необхідні мовні навички;
 • непомітно долає мовний бар'єр;
 • удосконалює розмовну мову;
 • поєднує навчання із захоплюючим відпочинком.

Крім того, вона живе за розкладом, що сприяє формуванню дисциплінованості, правильно харчується, оздоровлюється, знаходиться під постійною пильною увагою досвідчених педагогів і служби безпеки.

На що треба звернути увагу при виборі мовного табору в Україні

Для того щоб усі плюси перебування дитини в лінгвістичному таборі спрацювали, необхідно зробити правильний вибір установи. Крім з'ясування особливостей регіону, де знаходиться табір, програми навчання, запропонованої в ньому, необхідно звернути увагу на кілька важливих моментів, таких як:

 • умови проживання (по 2–3 або більше дітей у кімнаті, санвузли, подача гарячої та холодної води, рівень проведеного ремонту тощо);
 • особливості інфраструктури табору (обладнаний власний пляж, навчальний корпус, майданчики для масових заходів, комп'ютери, доступ в Інтернет і так далі);
 • особливості харчування;
 • режим дня, передбачений у таборі (наявність вільного особистого часу);
 • кількість дітей у загоні й кількість вожатих (традиційно для лінгвістичних таборів 1–2 вожатих на 12–15 дітей);
 • особливості організації охорони території та забезпечення безпеки відпочинку, протипожежного забезпечення, наявність відеоконтролю тощо;
 • кількість занять на день, компетентність викладацького складу, наявність відповідних сертифікатів міжнародного зразка із правом викладання мови дітям, дипломів про педагогічну, психологічну, медичну освіту;
 • присутність у таборі перевірених і надійних носіїв мови, які мають допуск і дозвіл на спілкування та роботу з дітьми;
 • особливості медичного обслуговування, наявність медсестри, лікаря-педіатра, розташування поруч дитячої поліклініки та лікарні тощо;
 • укладений договір про страхування кожної дитини.

Слід пам'ятати, що багато лінгвістичних таборів працюють за принципом multi activity. Це означає, що вони більше орієнтовані на універсальність відпочинку й навчання, тобто пропонують не тільки мовні програми, а і всілякі заняття спортом, творчістю, безліч розваг і подорожей по навколишніх пам'ятках. Тут працює принцип «усього потроху». Він більш цікавий дитині, але не дасть очікуваного ефекту від вивчення мови.

Де отримати інформацію про мовний табір

Інформацію про табір варто одержувати напряму. Можна розпитати адміністрацію табору або менеджера фірми, в якій батьки купують путівку для своєї дитини. На жаль, у наші дні такої інформації не слід довіряти сліпо, оскільки її дають зацікавлені особи. Їх дані мають інколи яскраво виражений рекламний характер.

Для їх підтвердження варто почитати відгуки тих, хто вже скористався послугами вибраного мовного табору України, але і така інформація буває суперечливою. Справа навіть не в тому, що той чи інший табір краще або гірше, а в тому, що в кожного батька складається власна думка про виховання й навчання дитини. Якщо ця думка не збігається із програмою навчання, з’являється необ'єктивне незадоволення.

Де ж знайти крупиці істини? Найкраще – це рекомендації друзів і знайомих, які вже скористались послугами лінгвістичних таборів. Зручність українських таборів полягає ще й у тому, що батьки в будь-який час можуть відвідати табір і переконатись у його спроможностях. Так простіше й найвірніше підтверджується правильність власного вибору і не залишається сумнівів у тому, що дитина в лінгвістичному таборі відпочиватиме і вчитиметься в найкращих умовах.

Олена Котова, для Освіта.ua

Освіта.ua
10.01.2014

Дистанційний курс англійської для вищого рівня Курс англійської для вищого рівня – це максимально ефективна система вивчення англійської
Дистанційний курс англійської для середнього рівня Якщо ви бажаєте вийти на хороший середній рівень знання англійської мови, то цей курс для вас
Дистанційний курс англійської для початківців Курс англійської для новачків включає 32 уроки, збірники вправ і 20 дисків з аудіоуроками
Дистанційний курс "Ділова англійська мова" Після проходження цього курсу ви будете почувати себе впевнено під час ділових переговорів
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!