Рейтинг десяти найбільш затребуваних мов у британському бізнесі

Співвідношення затребуваності знання тієї чи іншої мови останніми роками значно змінилося

Рейтинг десяти найбільш затребуваних мов у британському бізнесі

Експерти The Daily Telegraph провели дослідження сучасного ринку праці Туманного Альбіону і дійшли висновків, що одним з найгостріших питань у нинішніх умовах стало відношення до іноземних мов. За їх словами, співвідношення затребуваності знання тієї чи іншої мови останніми роками значно змінилося. За результатами дослідження, був складений рейтинг десяти найбільш затребуваних мов у британському бізнесі.

В умовах глобалізації та економічної кризи йде швидка зміна акцентів – країни, які ще 10 років тому були безперечними світовими лідерами, сьогодні пішли в тінь, а їхнє місце зайняли нові гравці. Такі тенденції спричиняють необхідність налагодження нових контактів, а отже, і нових знань.

Нещодавно обраний президент Фінляндії прийняв рішення брати уроки російської мови, обґрунтувавши своє рішення тим, що рівень взаємин з Росією вимагає від фінських політиків налагодження «прямих» контактів, що виключають мову третіх країн.

Його прикладу послідував і президент Ірландії Майкл Хіггінс. 71-річний політик і його дружина, колишня актриса Сабіна Койне, закінчили курси базової іспанської у себе на батьківщині, після чого Хіггінс вирішив покращити свої знання та присвятив 3 тижні відпустки заняттям у Міжнародному університеті Менендеса Пелайо (UIMP), що розташований у іспанському Сантандері. Президент розповів, що згодом він має намір відвідати Чилі, Аргентину та Бразилію і сподівається, що набуті знання допоможуть йому під час переговорів.

У той час як політики тільки починають усвідомлювати необхідність «прямих» контактів з новими лідерами світової економіки, то в бізнесі дана тенденція вже спостерігається впродовж кількох останніх років.

На думку фахівців з The Daily Telegraph, реальний стан на ринку праці відрізняється від того, що викладають у школах та університетах більшості країн. Вони склали список найбільш затребуваних мов роботодавцями Великої Британії.

На десятому місці, в першу чергу завдяки Бразилії, опинилася португальська мова. Бразилія нещодавно обігнала Велику Британію і стала шостою економікою світу. А враховуючи проведення Чемпіонату світу з футболу та літніх Олімпійських ігор-2016, португальській мові забезпечено ще й солідну рекламу.

Секретар по культурі Джеремі Хант провів два роки, викладаючи англійську в Японії, а знання японською стало в нагоді в нещодавній поїздці торговельної делегації до цієї країни. Російська мова отримала в рейтингу восьме місце. Відносини з росіянами не були особливо теплими з кінця Холодної війни. Однак, відповідно веб-сайту британського уряду, Росія - це самий швидко зростаючий ринок експорту Великої Британії.

Сьоме місце посіла кантонська мова, що розповсюджена на півдні Китаю та якою спілкується більшість британців, які пов'язані з Гонконгом. Це рідна мова приблизно для 70 млн людей.

Всі, хто сумнівається у важливості арабського бізнесу у Великій Британії, мають подивитися на Шард - найвищу будівлю Західної Європи, яку було побудовано завдяки катарським інвестиціям, або просто запитати у фан-клубі футбольного клубу "Манчестер Сіті". Арабська мова стала активно поширюватися в Британії разом з величезними грошима шейхів.

Польська увійшла до топ-5, набравши 19% у рейтингу менеджерів Великої Британії. Імміграція поляків до Великої Британії часто ставала темою для заголовків газет, але Польща також і найбільший ринок споживачів в ЄС, а також є єдиною країною Євросоюзу, яка досі уникає економічної кризи.

Офіційна мова Китаю (північно-китайська) є однією з пріоритетних іноземних мов для британських менеджерів. У 2006 році коледж Брайтона став першою школою у Великій Британії, яка ввела китайську, як обов'язкову мову для всіх 13-річних учнів.

Іспанська мова вважається однією з головних європейських мов, але також і мовою швидко зростаючих економік країн Латинської Америки. Також вона стає більш поширеною і в США. Іспанська була оцінена, як корисна мова 37% роботодавців.

Можливо, французька мова відчуває незначний спад з боку освітньої системи Великої Британії, але знання французької залишається важливим для половини роботодавців країни.

Німеччина - найбільший ринок експорту британських товарів, окрім США. Це найбільша економіка Європи, яка поки що справляється з кризою єврозони. Тому не дивно, що британські компанії наймають працівників, які вміють спілкуватися німецькою.

Еuromag
19.11.2012

Дистанційний курс англійської для вищого рівня Курс англійської для вищого рівня – це максимально ефективна система вивчення англійської
Дистанційний курс англійської для середнього рівня Якщо ви бажаєте вийти на хороший середній рівень знання англійської мови, то цей курс для вас
Дистанційний курс англійської для початківців Курс англійської для новачків включає 32 уроки, збірники вправ і 20 дисків з аудіоуроками
Дистанційний курс "Ділова англійська мова" Після проходження цього курсу ви будете почувати себе впевнено під час ділових переговорів
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів