Іноземна мова з доставкою додому. Як не впасти на старті?

У чому проблема людей, які посилено вивчають іноземні мови? Які справжні причини стоять за відкладанням на потім і закинутими самовчителями?

Іноземна мова з доставкою додому. Як не впасти на старті?

Штурмували англійську, іспанську, німецьку, але безрезультатно? Поділюся парочкою психологічних фішок, які допомогли мені засвоїти чотири іноземні мови.

Головний висновок: уся проблема криється в психології, а не в області мовної компетенції (ефемерні мовні здібності, методики, підручники, мовне середовище тощо).

Психологія вивчення іноземних мов - штука примхлива, але дуже цікава. Пропоную кілька особистих спостережень, які можуть послужити вашим роздумам. Отже, ви вирішили засвоїти, скажімо, англійську. Перше і найважливіше - задайтеся питанням: "А для чого я це роблю?".

Наприклад, ви починаєте вчити англійську, щоб вийти заміж за американця. У такому випадку у вас є мета. Ви йдете на курси, займаєтеся самостійно, і ймовірність того, що ви продовжите навчатися коливається на рівні 95-100%. Адже для спілкування, отримання дозволу на виїзд і, найголовніше - для комфортної повсякденного життя в іншій країні, мову буде потрібна як повітря!

А тепер уявіть, що ви йдете на курси для того, щоб познайомитися з симпатичною людиною протилежної статі. Найімовірніше, як тільки ви досягнете основної мети та встановите необхідні контакти, на цьому ваш інтерес до мови закінчиться.

Перш за все розставте пріоритети для себе! Мова - це мета, чи мова - це засіб?

Друге - розлучиться з рекламними стереотипами! Викиньте з голови всі заклики на кшталт «Італійський за ...45 годин». Це - просто рекламний хід, і з цим нічого не поробиш! Чи легко ви ловитесь на такі гачки - тут вже дайте відповідь собі самі.

Увага - ось те, що потрібно приділяти кожній мові, а особливо іноземній. Мова - це не товар, який можна купити разом з самовчителем в магазині. Адже навіть рідну мову ми засвоюємо протягом всього життя. І якщо ви скажете, що з рідною точно не відчуваєте труднощів, то злукавите. Згадайте хоча б свій останній публічний виступ або спробу написати статтю. Ну як? Ось і я про те ж!

Третє - цінності. На одну шальку терезів кладемо читання літератури в оригіналі, спілкування з усім світом, навчання або кар'єру за кордоном, багатий внутрішній світ. На іншу покладемо витрати часу, необхідність підтримувати набуті навички протягом усього життя, фінансове питання. Що переважує? Будьте чесними з собою! Якщо ж ви вже зрозуміли, що не готові до інвестицій часу і сил, або боїтеся собі в цьому зізнатися - вітаю, ви на правильному шляху, щоб в черговий раз блискуче не вивчити мову.

Це правда, і я сама через це пройшла. Наївно вважаючи, що мова "побутового рівня" - це кілька сотень ходових фраз. Ви, висловлюючись метафорично, псуєте собі лінгвістичну карму. Вдумайтеся - ми з вами не роботи. Послухайте будь-який живий діалог - там і про книги, і про кіно, і про вчорашній похід до басейну, згадайте себе - про що ми тільки не розмовляємо! І моя вам порада - зробіть свою пасивну базу максимально широкою. Нехай в активі у вас буде кілька сотень слів, але при правильно "укомплектованому" пасиві ви зрозумієте все, що вам скажуть, чи хоча б більшу частину. Останнє залежить виключно від того, на якому рівні ви перебуваєте.

Знання слів Hi або Goodbye вас не врятує в пучині мовного моря. Ставте досяжні цілі, і успіх прийде до вас навіть раніше, ніж ви його чекаєте!

Автор: Наталія Хижняк

Освіта.ua
20.09.2012

Дистанційний курс англійської для вищого рівня Курс англійської для вищого рівня – це максимально ефективна система вивчення англійської
Дистанційний курс англійської для середнього рівня Якщо ви бажаєте вийти на хороший середній рівень знання англійської мови, то цей курс для вас
Дистанційний курс англійської для початківців Курс англійської для новачків включає 32 уроки, збірники вправ і 20 дисків з аудіоуроками
Дистанційний курс "Ділова англійська мова" Після проходження цього курсу ви будете почувати себе впевнено під час ділових переговорів
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів