Чому компаніям не треба платити за навчання співробітників англійській мові?

Іветта Делікатна, начальник служби управління талантами рекламного та медіа холдингу Atlantic Group, про необхідність і способи вивчення англійської мови

Чому компаніям не треба платити за навчання співробітників англійській мові?

Для початку хотілося б зазначити, що коли я зустрічаю випускника вищого навчального закладу або навіть школи, який, як мінімум, на тверду четвірку не знає англійської, я дуже дивуюсь.

Не розумію чому до цього часу для всіх не є очевидним, що знання англійської це двері до цивілізованої компанії, доступ до інформації, «вікно у світ». Враховуючи низьку якість і шкільної освіти, і освіти у вищих навчальних закладах України, я б порадила учням і студентам витратити ці роки на вивчення англійської мови.

Читати, писати і говорити англійською

На жаль, все ще величезна кількість наших молодих співвітчизників та їх батьків так і не усвідомили важливість цього предмета. Тому до компаній продовжують приходити новачки, які винуватим виглядом можуть вимовити лише «Дер Тейбл» і перекласти текст за допомогою Google перекладача.

Саме тому багато українських компаній беруть на себе функцію навчання співробітників англійській мові за свій - корпоративний - рахунок. Що я, наприклад, вважаю неправильним. Поясню чому. По-перше, з причин зазначених вище, вважаю, що володіння іноземною мовою - це знання, які зараз мають стояти на одному щаблі з умінням читати, писати і рахувати. І якщо людина не спромоглася вивчити мову до 20 років, то її прямий обов'язок - надолужити згаяне за свій власний рахунок найшвидшими темпами. Інакше можливості розвитку кар'єри будуть втрачені. Знання мови - це те, що залишається з тобою на все життя і оплачуватися це має з власної кишені. По-друге, досвід організації навчання в компанії говорить про те, що чим більше компанія бере на себе відповідальність за навчання, тим халатніше ставиться до цього працівник.

На своєму гіркому досвіді

Наша компанія спробувала різні форми навчання працівників і в підсумку зупинилася лише на наданні зручних можливостей без фінансової участі. Розповім, як ми до цього прийшли. Спочатку - років 8-10 тому - ми теж приєдналися до більшості корпорацій, що організовували уроки англійської з репетиторами за рахунок компанії. Підсумок - більша частина учасників відвідувала заняття нерегулярно, не давала можливості розвиватися іншим, домашні завдання не виконувала.

     

Ми намагалися розподіляти групи за рівнями, дисциплінами і т. ін. - але це не допомагало. Починають всі навчатися завзято і дружно, але після 5-6-х уроків "здуваються" і через півроку з групи в 15 осіб залишається 1-2 учня. Потім ми вирішили поставити учасників у залежність від успішності. Тобто ті, хто був дисциплінованим і мав хороші оцінки, субсидувалися. Ті, хто прогулював і не вчився, мали оплачувати курс зі своєї кишені. В цьому випадку система обліку досягла таких бюрократичних розмірів, що наші HR-и просто завили.

Не кажу вже про те, що управління процесом навчання у великій компанії пов'язане з купою дисциплінарних проблем: відмови викладача, перенесення дат, перенесення кімнати і т.ін. Іноді складалося враження, що ми не рекламне агентство, а компанія з організації навчальних курсів.

У результаті ми прийшли до висновку, що коли компанія бере на себе відповідальність і фінансову і організаційну, більшість співробітників сприймає це як належне, не цінує і в результаті практично перестає користуватися цим благом. Тому в один прекрасний момент ми прийняли рішення, що припиняємо цю благодійну діяльність. Зараз ми просто жорсткіше ставимося до підбору персоналу і навіть на позиції секретарів не розглядаємо кандидатів без знання англійської.

Якщо якийсь особливий фахівець без знання мови нам особливо цікавий, умовою прийому на роботу є його зобов'язання вивчити англійську за свій рахунок в максимально короткі терміни. У виключних випадках ми все ж надаємо «мовну» допомогу. Наприклад, для директора ми можемо оплатити лінгафонні курси, якщо у нього погана вимова, або оплатити його поїздку на прискорений курс до Англії. В інших випадках ми прийняли рішення підтримувати бажання співробітників вивчати англійську лише дозволом займатися уроками на території офісу у вільний від роботи час.

Як заговорити

Що стосується рекомендацій з методик навчання. Без всяких сумнівів, приватний репетитор - найкращий варіант. Питання тільки в якості викладача. Однак, мій досвід пошуку дійсно хорошого репетитора в Києві дуже невдалий. Але все ж можу порекомендувати два варіанти: педагог старої школи віком близько 60 років з Бонк або молодий ентузіаст-любитель мови з палаючими очима і зі знанням всіх можливих сучасних методик (включаючи ті, які не лежать тоннами на Петрівці).

Засвоївши основи граматики, можна найняти носія мови, який піднатаскає вже на розмовну мову. Мовні курси, що починають вчити мови через заучування діалогів, пісень і бесід в групі, вважаю невдалими (особистий досвід вивчення 4-х мов у сукупній кількості 12 спроб тому яскраве підтвердження). Безсумнівно, занурення в середовище - це найшвидший спосіб заговорити, але найчастіше більшість учнів позбавлені цієї можливості, і граматику все одно треба вчити.

Галицькі Контракти
15.11.2012

Дистанційний курс англійської для вищого рівня Курс англійської для вищого рівня – це максимально ефективна система вивчення англійської
Дистанційний курс англійської для середнього рівня Якщо ви бажаєте вийти на хороший середній рівень знання англійської мови, то цей курс для вас
Дистанційний курс англійської для початківців Курс англійської для новачків включає 32 уроки, збірники вправ і 20 дисків з аудіоуроками
Дистанційний курс "Ділова англійська мова" Після проходження цього курсу ви будете почувати себе впевнено під час ділових переговорів
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів