Британців знову змусять вчити іноземні мови

Останні сім років переважна більшість британських підлітків випускалися зі школи без вивчення жодної іноземної мови

Британців знову змусять вчити іноземні мови

Міністерство освіти Великобританії заговорило про можливість відновлення примусового вивчення іноземної мови для молоді. Це рішення скасував 7 років тому попередній уряд.

Зайдіть до Ґете-Інституту в Лондоні, і у вас навряд чи складеться враження, що у нього щось не гаразд. Дві тисячі дорослих записані наразі на вивчення німецької мови, в першу чергу через економічну кризу та необхідність знайти роботу.

Проте ситуація була кардинально іншою ще п’ять років тому, стверджує робітник Ґете-інституту Карл Пфайфер. "У школах ми спостерігаємо зараз зменшення рівня вивчення мов в цілому, зокрема німецької. В той же час кількість дорослих, в першу чергу людей віком 18-24 років, які записуються до нас на навчання, зросла".

Інтерес до іноземних мов викликаний безробіттям

Причина приходу людей до Ґете-інституту, яку найчастіше називають – "трошки вчили німецьку в школі, проте недостатньо". Рівень мови, необхідний для отримання роботи, є набагато вищим за те, що вони встигли вивчити в школі.

     

Втім, студенти Ґете-інституту не мають часу втішатися зі своїх знань: "Я думаю, - каже один з учнів, - що багато талановитих людей у Європі зараз знають дві, три або навіть чотири мови. Отож, наші англійські ледарі також мають упрягтися в роботу, вивчити принаймні одну іноземну мову".

Протягом останніх семи років переважна більшість британських підлітків випускалися зі школи без вивчення жодної іноземної мови. Заявки британських держслужбовців на посади в європейських інституціях відхилялися через відсутність у них мовних навичок.

Навчання мові "не для галочки"

Тим часом, принаймні одна група батьків з Південного Лондону намагається змінити цей сумний тренд. У початковій школі "Вікс" дітей вчать вільному володінню французькою та англійською, що є частиною двомовної програми, яку започаткував директор школи Марк Уолстенкрафт.

"У нас зібралася ціла група людей, які дуже прагнуть, щоб їхні діти отримали двомовну освіту, а не просто декілька уроків "заради галочки", - твердить Уолстенкрафт.

Марк Уолстенкрафт запевняє, що стимул бути щонайменше двомовною людиною є значно більшим, ніж просто вивчення додаткової мови: "Це відкриває їхній розум для іншого погляду на світ, інших мов. Це також є способом стати громадянином світу".

Ґете-інститут та початкова школа "Вікс" є прикладами зацікавленості британців у мовах, але це радше винятки з правила. Уряд висловлює занепокоєння тим, що недостатньо британців розмовляють іноземними мовами. Проте сподівається, що змінити ситуацію може зацікавленість у цьому батьків. Питання в тому, чи можуть батьки зробити це самостійно?

Освіта.ua
06.02.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Міха
Хай як і ми вчать англійську :-) Ну, а якщо чесно, то, на мою думку, людина повина бути всебічно розвиненою і ще одна якась мова не була б зайвою... Цікаво було б подивитись фінал цієї історії...