Альона Парфьонова: освітні втрати школярів неймовірні

Після Перемоги нас чекає переосмислення того, що 30 років мало загальну назву «українська школа»

Альона Парфьонова: освітні втрати школярів неймовірні

Автор: Альона Парфьонова, співзасновниця ГО «Батьки SOS».

Ми завершили перший семестр 2022/23 навчального року – чесно кажучи, іноді мені не вірилось, що ми його розпочали.

Випробування для освіти неймовірні – освітні втрати, на жаль, настільки ж неймовірні. Що нас очікує у 2023 році? Звісно, Перемога і переосмислення всього того, що 30 років мало загальну назву «українська школа».

Як би не хотілось зберегти уламки радянської педагогіки у вигляді покарання, напихування «невпихуємого», знання для оцінки, оцінки для середнього балу свідоцтва, щоденник для реалізації владних повноважень і т. ін. – війна жорстко нас усіх вчить емпатії, підтримки, допомоги, взаємодії.

І вчителька біля «Новуса» з ноутбуком, і викладач на фронті , який лекції проводить, і директор школи, який на фронті дає настанови колективу по скайпу, і педради по зуму, і батьки-волонтери, і діти, які збирають допомогу військовим – всі ми задля нашого майбутнього виживаємо і допомагаємо, і ми точно всі знаємо, що зміни невідворотні – іншого шляху немає.

Я знаю, що проблем у нас багато. Ми 8 років з вами шукаємо шляхи їх вирішення, і нам вдається, не все, але багато чого ми з вами змінили – змогли донести свою позицію, і нас почули.

Але зараз, напередодні нового року, 27 грудня 2022 року, скажу відверто, для мене питання ЗНО / НМТ – це критичне питання. Наголошую, 27 грудня 2022 року, і нічого не відомо про вступну кампанію 2023 року. Проєкти постанов, проєкти законів – різне усвідомлення, що таке освітній процес у підвалах та при свічках, і все – «глибоке занепокоєння ситуацією» – і все.

Категорично не сприймаю останні спроби МОН щодо проєктів про обов’язковий блок з 4-х предметів, про додатковий блок, про кілька днів, про зарахування оцінки з одного предмета за інший.

Адже через значне ускладнення навчального процесу у 2022 саме тестування вирішили зробити у спрощеній формі з трьох предметів, але через 10 місяців широкомасштабної війни, через незрозумілі для суспільства причини, чомусь у МОН вийшли з проєктом ускладнити НМТ, абсолютно не зважаючи на те, що ситуація не покращилась, і освітні втрати лише зростають.

Коротше, хотіла привітати зі святами, надихнути, але поки писала, зрозуміла, що невизначеність та політичні ігрища зі вступною кампанією 2023 року не надихають на святковий настрій…

Оригінал

Освіта.ua
27.12.2022

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Дуже хочеться цю ідіотку разом з її дружками ,послати просто на три букви!!!Своїх дітей повідправляли по Польщах і тут розкидається перлами, дура. Тільки й знає,як лайном школу поливати,а сама ні фіга не робить для освіти, тупорила яжемамаша.Дури шматок.
Valerii
Шановна співзасновниця ГО..., а де Ваші конкретні дії: звернення до Міністерства освіти і науки, міністра, петиція до президента, або звернення до суду чи прокуратури щодо шкідливих дій міністерства та міністра щодо невизначеності ЗНО.
Andrew Brown
Провести НМТ в умовах відключень електроенергії практично неможливо. Все йде до того, що буде проведене стандартне ЗНО за звичною схемою, адже воно відбувається на паперових носіях і не залежить від наявності електроенергії (крім аудіювання з іноземних мов).
399
Для Альони Парфьонової: освітні втрати школярів неймовірні. Знаю, що проблем у нас багато. Проблем дуже багато через те, що яжемами давно ЗАБИЛИ на своїх любих діток, а всякі Г....О проблеми батьків перекладають на вчителів, які у всьому винні.