Л. Гриневич: діти за кордоном мають подвійне навантаження

Щоб уникнути подвійного навантаження, необхідно напрацювати механізм перезарахування результатів

Л. Гриневич: діти за кордоном мають подвійне навантаження

Автор: Лілія Гриневич, ексміністр освіти і науки.

Українські мами, діти яких зараз навчаються в місцевих школах за кордоном і водночас – дистанційно в українських школах для забезпечення інтеграції в українську систему освіти після повернення, дуже стурбовані перевантаженням дітей.

Яким чином держава може тут допомогти?

Поки що такі діти можуть навчатися в наших школах або дистанційно чи шляхом екстернату (сімейного навчання), що передбачає вивчення і складання усіх предметів.

Ми маємо запропонувати для них нову модель навчання, яка зекономить їх життєвий час і водночас збереже контакт з українською системою освіти.

Вона полягає у дистанційному вивченні саме українознавчих предметів у другій половині дня – коли дитина не зайнята очним навчанням у закордонній школі.

Для того щоб уникнути подвійного навантаження, для решти предметів, які вивчаються в школах, необхідно напрацювати механізм перезарахування результатів навчання для української системи освіти.

Сьогодні ми маємо нову реальність, і потрібно оперативно на неї відповісти.

Аби не втратити без повернення в Україну найцінніше – наших дітей.

Оригінал

Освіта.ua
21.09.2022

Популярні блоги
Л. Гриневич: діти за кордоном мають подвійне навантаження Щоб уникнути подвійного навантаження, необхідно напрацювати механізм перезарахування результатів
О. Северенчук: для дітей важлива якість розкладу Не так важливе навантаження, як грамотний підхід до формування розкладу і робочого дня дитини
В. Співаковський: у батьків дуже змінилися пріоритети На перше місце вийшла безпека дитини, на друге – соціалізація, і лише на третє – знання
І. Лікарчук: де справжня дерусифікація освіти? Справжня дерусифікація української освіти не відбудеться від змін у програмі з літератури
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Корсак
Гриневич підняла існуючу проблему . Але хіба це рівень міністра ? Дуже дрібно. Могла б і по- серйозніше: ну наприклад, про проблему підготовки вчителів. Де фізики, хіміки і математики ? Нуш є , а вчителя немає?!?!
Леонід
Welkome to Ukraine !!! А до Гриневич питання:яке навантаження несуть діти ,які навчаються під постійними обстрілами ?Чим Ви плануєте їм допомогти ???
Патріот
Болить душа , а серце плаче. Крім того, що наші діти навчаються дистанційно у двох країнах, їм ще потрібно встигнути на дистанційні уроки у Мистецькій школі. Як та дитина навчиться змішувати фарби??? Навчити малювати дистанційно вихованця - неможливо. Від вчителя вимагають відеo, фотозвіт проведення уроків. Такі школи під час війни повинні взяти перерерву . Діти перебувають в різних часових поясах.Вчитель теж не має сучасного оснащення , щоб проводити уроки. Бо він не звик «халтурити». А це хтось взяв до уваги???? Ніякіх санітарних норм не дотримуються обидва учасники освітнього процесу . Більшість дітей навчаються з телефонів.Вони не мають теж планшетів . Ганьба, хто використовує учителя, як мішень. Сьогодні вчитель, теж захисник України в освіті. Слава Україні. ????????????????
Учитель
Повернення в Україну будуть вирішувати батьки, а не діти. Тому , роз’яснення треба проводити серед мам. Половина з них розлучені. І не мають особливого бажання повертатися в Україну .
88742
Носяться з тією школою, як з писаною торбою. В житті головне не школа, а здобути професію до душі
tghy
а жить учителю не нужно? только мамок ублажать?v
Л-Г
А так добре було біля "корита"... .
Якось так
Тут важливо не забути і про вчителів, які мають окремо викладати у другій половині дня. І річ тут не в "ненажерливості" вчителів чи в тому, що вчителі не хочуть допомогти учням, які виїхали, а в тому, що для вчителя, який працює в небезпечному місці (бо якби було безпечно, то інші мами з дітьми не виїздили б в безпечні місця) це все ж ПОСТІЙНІ додаткові уроки, які мають входити в навантаження та оплачуватися.
Юлія
Дуже прикро,що в нашій школі в Харкові нам не хочуть допомагати і займатися з різницею в 8 часів. Дитина зараз в Америці по обміну залишилась там із за війни, хоче закінчити 11 клас та повернутися вступати в Україну, хоча там вона стала кращою ученицею року в школі і їй пропонують вступати там за рекомендацією директора та педагогів.В школі в Америці вони організували благодійний концерт и збирали кошти для ЗСУ, є новини про неї на телебаченні і в ютубі, вона там проводить дуже активну роботу для допомоги Україні. Але нашій країні талановиті діти не потрібні і отримати наш атестат складніше, ніж американський.
Катерина Михайлівна
Для Юлія: Харкову зараз нелегко. Дуже співчуваю жителям регіонів, де щодня бахкає. Вчителі там справжні герої. Вам з Америки важко зрозуміти, як живуть ці люди, там у Харкові. Ви можете оформити свою дитину на екстернат і у іншій школі України, спробуйте.
ujht
вчителю іноді потрібно спати, уявляєте? роботи перевіряти, своїми дітьми займатися. Їхали в тепле місце - думали про наслідки? чому вчитель, під бомбами сидячи, повинен вам робите приємне? йому за це не платять. І не потрібно казати, що він повинен) Ідіть до магазину і безкоштовно беріть їжу. Вам дадуть? А ви самі багато безкоштовно працюєте? Так, щоб з дня в день, з тижня в тиждень? Вам ніхто нічого не винен.
Lina
Ви відповіли на своє питання самі. Можливо, коли послухаєте про 2 зміну зрозумієте краще, що ЛЮДИ УКРАЇНІ НЕ ПОТРІБНІ. Ні вчителі ні діти. Нам потрібна Україна, а ми їй, на жаль, ні. Тому вирішуйте так, щоб дитина не втратила шанс на нормальну освіту. Нехай зростає патріот за кордоном і любить цю країну, бо любити її вдома дуже нелегко((
Коментувати
Оксана
Свята правда. Сама з цим зіштовхнулася. За кордоном можуть бути збірні класи. Або на клас менше. А не хочеться втрачати рік. Бо інакше: або не повертатися, або повертатися у той самий клас.
Олена Сугоняк
Для Оксана: Але ж все одно крім українознавчих предметів потрібно вчити всі інші. За якими програма теж не співпадає
ГАЛИНА Кубальська
Ситуація складна, дитина перевтомлюється,шалене навантаження,навчаємось у 2 школах. Не знаємо на скільки нас вистачить .Це неможливо! В чеській щоб не порушувати закон країни в якій перебуваємо,і в українській адже плануємо після завершення ,стабілізації стану в Україні повернутися. Вчителі в Україні не завжди розуміють таку позицію батьків,ставлять перед фактом ,не подобається, не можете навчатися систематично онлайн вчіться за сімейною формою . Допомоги ніякої,і навіть бажання допомогти немає. Чому не можна дозволити дітям виходити в онлайн по можливості на основні уроки...Мабуть в першу чергу має бути чітке розяснення вчителям як оранізувати і максимально допомогти.
Якось так
Перефразовуючи старий анекдот: "чітке роз’яснення вчителям" від МОН це забагато, достатньо буде просто оплачувати проведення додаткових уроків.
Коментувати