Олег Охредько: мовчання по-міністерськи

Вступна кампанія для дітей з окупованих територій триває, але відсутність підсумків викликає питання

Олег Охредько: мовчання по-міністерськи

Автор: Олег Охредько, експерт, аналітик Центру громадянської освіти «Альменда».

Замовчування – у програмуванні – угода про характеристику мовного об'єкта або виконувану дію за відсутності їх явного опису.

Український тлумачний словник

Ну дуже полюбляють українські чиновники щось недоговорювати. І ніби говорять по темі, але все ж таки не все. Ось і цього разу відбувається схожа ситуація.

17 серпня 2021 року пройшов онлайн-брифінг міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета на тему «Попередні підсумки вступної кампанії 2021». 

Під час виступу освітянський очільник розповідав про основні результати вступної кампанії 2021 року, наводив безліч цифр, підбивав певні підсумки, наводив рейтинги та інше. Звичайна стандартна процедура підсумку. Але один момент привернув увагу: це цифри вступу до закладів вищої освіти за квотами. 

Міністр заявив: «…рекомендації до зарахування на навчання за кошти державного та місцевих бюджетів отримало 64 тис. 976 осіб, у тому числі за квотою-1 – 2 тис. 426 осіб, за квотою-3 – 305 осіб, за квотою-4 – 5 осіб, за співбесідою – 86 осіб».  Отже, квота-1 є, квота-3 та 4 теж є, навіть співбесіди є, а де ж квота-2?

Для розуміння ситуації пояснюю: квота-2 – це місця державного замовлення, які виділяються для дітей з тимчасово окупованих територій. І щороку сотні юнаків і дівчат з окупованого Криму й частини Донецької та Луганської областей вступають за спрощеною системою, склавши три вступні випробування. І от саме цієї цифри не наведено. Чи складно було її отримати? Звичайно, ні: в наш час комп’ютерів та інтернету обробити інформацію з 200 освітніх центрів не є проблемою. 

А чи важлива ця цифра? Так, адже це вказує на загальну ситуацію в цілому, і зараз, коли війна ведеться не тільки в окопах, коли кожна дитина з окупованої території – це крок до майбутнього, необхідно швидке реагування на проблеми. Проте ці проблеми потрібно бачити і цифри часто вказують реальний стан справ.

У доповіді міністра згадується, що вступна кампанія для дітей з тимчасово окупованих територій продовжується, але відсутність перших підсумків викликає більше питань, аніж відповідей.

Освіта.ua
20.08.2021

Популярні блоги
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
КриклійП.
Охередько- грантоід заказний, критикує зачужі бабки, не щиро , не професійно. А систему вступу, збудовану´ соросятами треба змінювати, залишити 2-3 заяви, зберегти Зно, встановити точне держзамовлення,передбачити мезанізм заповнення місць , щоб викладачі не сиділи два місяці над пустими заявами…
Володимир
Як можна всерйоз сприймати міністра? Він не харизматичний.