В. Онацький: про грошову компенсацію за дистанційку

При дистанційному навчанні батькам доводиться більше уваги приділяти своїм дітям

В. Онацький: про грошову компенсацію за дистанційку

Автор: Володимир Онацький, заступник директора школи з навчально-виховної роботи.

Звернутися до арифметики змушує мене петиція пана Удота, який вимагає від Президента встановити батькам компенсацію у розмірі не менше, ніж 35 відсотків від ставки вчителя за те, що діти навчаються дистанційно.

Питання учительських зарплат завжди залишається в полі зору суспільства. Уряд так часто розказує про грошове забезпечення педагогів, що аж перестав озвучувати реальні освітянські ставки. Я розумію заздрість автора петиції, жертви урядової пропаганди, адже він точно думає, що з приходом нової влади мінімальна ставка учителя стала 4000 у. о. І лише в цьому році вона вже зросла на 20 відсотків, а до кінця року зросте ще на 9 відсотків. При цьому, пан Удот точно знає, що молоді педагоги додатково до 4000 у.о. отримали від уряду по 21000 гривень і в 2019, і в 2020 роках.

Автор петиції, безумовно, має рацію. При дистанційному навчанні батькам доводиться більше уваги приділяти своїм дітям. І батьки заслуговують на компенсацію з боку держави. І хоча зараз учні просто на канікулах, пан Удот вже подумки рахує, скільки ж отримає, якщо від вчителів відняти, а батькам додати.

Тож перейдемо до реальної арифметики, покопирсаємось в учительському гаманці. Учителю-початківцю нараховують зарплатню 6000 гривень на місяць, після сплати податків він отримає за проведених 72 уроки з 30 учнями 5000 гривень. Отже, виходить, що за навчання одного учня на одному уроці педагог отримує 2 гривні 31 копійку.

Автор петиції, треба віддати йому належне, погоджується з тим, що вчителю потрібно все-таки щось заплатити за роботу, і претендує лише на 35 відсотків. Отже, за час роботи батька з дитиною держава має компенсувати йому майже 81 копійку за кожну годину. Подальші розрахунки, мабуть, не потрібні.

Я за те, щоб сім'ї з дітьми отримували від держави допомогу, і не лише в період локдауну. Однак я категорично проти подібних нападів на педагогів. Учителі знаходяться в зоні ризику постійно: у кабінетах немає відстані 1.5 метри між присутніми, діти перебувають без масок, провітрювання здійснюється через кожні 45 хвилин, а щоб захворіти, достатньо 15 хвилин спілкування у замкнутому просторі.

І навіть у червоній зоні вихователі та вчителі початкових класів продовжують приймати діток у навчальних закладах. На жаль, деякі батьки починають усвідомлювати реальність загрози лише тоді, коли діти приносять хворобу додому, і починає хворіти вся родина. Тож будьмо здорові, толерантні. Бережімо себе!

Оригінал

Освіта.ua
23.03.2021

Популярні блоги
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана
Прочитала коментарі. Місцями "цікаво". Заклик бути здоровими й толерантними почули не всі. Повірте, дистанційка для вчителя - це справжнє лихо. Звичайно, якщо це вчитель (і навіть не з великої букви, а просто відповідальна особа). Дуже шкода тих, кому в житті не поталанило з учителями. З жодним із 10 - 15(адже така кількість учителів різних спеціальностей у школі). Саме для таких нагадування: усі не можуть іти не в ногу, злість породжує злість, лайка лайку. Прочитайте краще "Чуму" Камю, і зрозумійте, що у кожного є вибір. І він за кожним із нас.
гість
Пропоную батькам під час дистанційки, для експерименту, місячну зарплату вчителя із розрахунку проведених годин. Умова - виконання державної програми, відповідна звітність, контрольні роботи. Що можете? Так, знімаю капелюха, шукаю іншу роботу. Не можете? Тоді залишаємо попередню функцію- сторож дітей, з додатковою функцією навчити і виховати. Чому сторож? Бо така зарплата. Чому навчально- виховна опція додаткова? Бо потрібна невеликій кількості дітей та їх батьків. Східна мудрість:собака гавкає- караван іде, але це скавуління і виття точно не на користь школі.
Володимир
Для гість: Важко підібрати мені, як вчителю, хороші епітети до виразу "дистанційна освіта". Нагадує Цербера: «чудище обло, озорно, огромно, стозевно и лаяй».
Коментувати
карантин
то є положення, щоб зняти на період карантину доплату за класне керівництво і перевірку зошитів?
Володимир
Для карантин: немає
карантин
Для Володимир: дякую. звідки знаєте?
Володимир
Для карантин: Я постійно звіряюсь з освітнім законодавством. Давно вже перестав вірити жадібним бабам. Брешуть нахабно! Ви спитайте, де це зазначено? І вони почнуть проти Вас булінг, а то й мобінг...
Коментувати
Куб
Які ж тут зібралися "сміливі" люди всіх учителів брудом обливати! А конкретно написати школу, прізвище вчителя, який не проводить онлайн заняття, а тільки скидає у вайбер завдання, слабо?
Батько
Для Куб: не вистачить місця для прізвищ вчителів і назв шкіл.
Куб
Для Батько: Тобто всіх вчителів оббріхувати вистачає місця, а конкретно написати не вистачає? У вашому дописі 52 символи із пробілами. Щоб написати прізвище вчителя, школу і місто, вистачить максимум 50 символів. Тільки у вас кишка тонка.
Квадрат
Для Куб: Нихера авторитет появился тут! Тебя кто из улицы в школу пустил, плебей? Что, давно на коленях перед директором не сидел, разошелся тут, челядин. Кому вы нужны вообще, обоссыши? Скажите спасибо родителям, что они вам детей вообще отдают, а то на улице копейки бы просили, как цыгане.
Коментувати
!!!
Для ???: То ви так гарно володієте усім матеріалом з усіх предметів повної середньої школи і свій талант закопали в землю?! Вам пряма дорога в учительський колектив. Скуштуйте цієї насолоди з 30-35 учнями у класі та їх батьками, дідусями і бабусями, адміністрацією, міністерством, і це все аж за 6-8 тисяч!!! "Ось де рай на землі!"
???
Для !!!: Звісно ж ні, але намагаюся оволодіти, бо вчитель зараз кидає тільки завдання на дистанційці, а дитині ж потрібно пояснити. В мене інший шлях. А зп 6-8 тисяч занадто багато для тих хто не виконує своїх посадових обов’язків. До відома, держслужбовці з ненормованим робочим днем навіть стільки не отримують). А вони дистанційцно но можуть працювати. Раджу скуштувати роботу в МНС, на шахті,там, де позмінно і де використовується фізична праця. Може тоді врешті заспокоєтеся.
Володимир
Як працюють держслужбовці, в т. ч. і міносвітські, видно і по освіті, і по економіці, і по скочуванню України до фашизму.
Куб
Чому ж ви, шановна, не напишете прізвище того вчителя, який "кидає тільки завдання на дистанційці", а гидите всіх вчителів без розбору? Я, наприклад, відпрацьовую свою зарплату сповна, організовуючи онлайн заняття і витрачаючи більше часу до їх підготовки, ніж до очних занять. Чому я маю терпіти від вас образу і на свою адресу? Якщо ви така "смілива", то сміливо пишіть назву школи, безвідповідальних учителів, а не займайтеся наклепами на ВСІХ вчителів.
Коментувати
карантин
Є навчальні заклади в Чернівецькій області де зняли вчителям доплату за класне керівництво і перевірку зошитів. Це законно, чи правильно?
Володимир
Для карантин: це патологічна жадібність освітнього менеджменту
Бачила таке
А перевірка зошитів - це те, коли на перерві вчитель перевіряє, а діти в цей час лоба б’ють?
прохор
Бачити таке могло тільки й=бнуте!
Коментувати
Oltrcf
Заробітна плата членів тарифної комісії НКРЕКП за 2020 рік зросла вдвічі, до 200 тисяч гривень на місяць.Про це свідчать декларації 3-х із 6-ти членів комісії, оприлюднені на сайті Нацагентства з протидії корупції (НАЗК). Нацради, Наглядові ради, Тарифні комісії ....корупційні кормушки для дармоїдів від влади. Влада в Україні наскрізь корумпована, знахабніла, жирує на тлі тотального зубожіння українських громадян.
Англичанка
А с какого это перепугу? Они что, платят за обучение своих детей, что им нужно компенсировать? Это обидки на учителей бывших двоечников! Ни один отличник или хорошист не позволит себе не только так сказать на учителя, но и подумать!
???
Для Англичанка: вы проснулись? С такого перепугу, что все дистанционное обучение сейчас на родителях. Да, они обязаны создать условия и помочь в учебе, но не выполнять полностью работу учителя. Такое ещё где-то есть?
Володимир
Сколько волка ни корми, а яблочко от яблони недалеко падает.
Контроль
Откуда такая уверенность, что родители - двоечники?))). Только вы учились? Чего-то когда приходишь в школу с проверкой, как контролирующий орган, языки сразу в одно место засовываете)).
Коментувати
Сандомир
Зараз зле усім,і батькам,і вчителям,і старим, і малим. Більшість батьків звикли перекладати на вчителів усю відповідальність за успішне навчання дитини, а вчителі вибиті зі звичної колії викладання,а вони ж також батьки, і мають сім’ї, дітей,старих батьків.Усі хочуть допомоги від держави, але забули,що взяти можна там, де щось наскладали. Як наш бізнес дружно сплачує податки говорити вже не треба, одна митниця скільки присвоює суспільних грошей.А скільки у нас Коломойських?То ж замість звинувачувати один одного краще, у ці часи випробовувань, перегляньмо своє ставлення до держави,яка виявляється нам потрібна,тільки ми про це згадуємо коли нам погано. Скільки не кажи "халва"-в роті солодше не буде. Ми ще матимемо не один катаклізм,тому краще робити так як Ізраїль:дружно шепитися від коронавірусу, перестати красти, бити по руках корупціонерів і ставитися один до другого з любов’ю та співчуттям,тобто жити по- християнськи, а не годуватися закликами.
???
Для Сандомир: а разве учить детей наукам не в школе должны?
Квадрат
Для Сандомир: поехавший, таблетки выпей, хорошо? Не нравится работа учителя? Гуляйте. У военных тоже дети есть, они тоже родители, но свой рабочий долг исполняют, не ноя.
Коментувати
Мільярдерка
Боженько! Як же ненавидять батьки вчителів!!!! Розпинають-таки!!! А чому??? Бо завидки беруть, що кожен учитель -мільйонер! А от я мільярдерка! Заздріть! І не забудьте своїх дітей віддати в пед вузи! Ощасливте їх і себе!
Родитель
Для Мільярдерка: какие завидки? Где, кто сказал? Что за бред?
Санитар
Для Мільярдерка: ооо, ну тут только галоперидол поможет.
Коментувати
399
При дистанційному навчанні батькам доводиться більше уваги приділяти своїм дітям. І батьки заслуговують на компенсацію з боку держави. Ні нащо вони не заслуговують. Порядні батьки завжди допомагали дітям у навчанні. Без батьківського контролю дитина, особливо початкової ланки, яка б вона розумна і старанна не була, потребує допомоги. Просто більшість батьків ЗАБИЛИ на ДІТЕЙ і починають займатися .ю.
Бабуся
Для 399: та заспокойтеся вже! Батьки можуть допомогти, але не навчати предметам! Вчителька кинула завдання вивчити приклади на модулі. Кинула! Тобто батьки приходять з роботи, пораються по хаті, господарству в кого є, потім сідають і перевіряють, що ж там дитина вивчила сама. А якщо неясно? Звісно ж неясно, серйозний предмет. Це так потрібно? Це обов’язок вчителя вийти онлайн або хоча б бути на зв’язку, можуть бути питання або батьків? Крутять одну й ту ж платівку: "батьки зобов’язані навчати, виховувати"...А що шановні педагогічні добродії повинні? Відсиджуватися по хатках? Чи може ви взагалі вже не потрібні?
Ганна
Для Бабуся: Шановна Бабуся! Зараз є гарна можливість перевести своє чадо на сімейне навчання і буде Вам щастя! За Ваше онуча вчителі зарплату не будуть отримувати, все покладається на батьків. І класи розвантажите для тих, кому вчитель потрібен. А то сидить по 35 учнів. дві третини зі смартфонів не можливо витягнути, заважають іншим. А так буде 34, зарплата від цього не зміниться
Наталія
Для Бабуся: Навчання дистанційне зобов’язує вчителя спілкуватися з учнем, або через відеозв’язок, або аудіозв’язок. Якщо цього немає, повідомляйте адміністрації закладу.
Коментувати
Бабенко Анна
В період епідемії форма навчання не залежить від вчителя!!!! Не ми обираємо в даному випадку форму навчання! Так складається ситуація і не тільки в Україні!!! Щоб ви розуміли, то дистанційне навчання складніше і для вчителя (підготовка до уроку), і для більшості учнів. Поважайте всі професії! І нас - вчителів в тому числі!!!! Бо зараз кожен може скаржитись, підвищувати голос, повчати вчителів і всі від них чекають безприкословного повиновения. У нас є не тільки обов’язки перед усіма, а щей права!
Батьки
Для Бабенко Анна: це нас не повинно турбувати. Ми при локдауні працюємо і вас не хвилює як. Чому ми повинні ще й за вас думати?
Коментувати
Ольга
Підтримую батьків.Нехай забирають собі не 35, а 65% від заробітної плати і дітей переводять на сімейну форму навчання. Адже це їх діти, то хай і самі навчають , а потім приводять двічі на рік для написання контрольних робіт і зрізів. ТА
Кловиус Брей
>При цьому, пан Удот точно знає, що молоді педагоги додатково до 4000 у.о. отримали від уряду по 21000 гривень і в 2019, і в 2020 роках. Не знаю жодного молодого педагога що отримав цю казкову 21 тисячу. А залишити 35% - ну, на 35% від зарплати особливо не поживеш. Зате для батьків ті 200 гривень в тиждень(в кращому випадку 200) врятують ситуацію, ага звичайно.
Іра
Для Кловиус Брей: Доплату молодим педагогам скасували.
Коментувати
Родитель
Практически это невозможно, но задумка хорошая. Учитывая то, что учителя сейчас не в полном объеме выполняют свою работу (по зависящим и не зависящим причинам). Основной процесс обучения сейчас проходит дома, с помощью родителей. Что не так? К чему обиды и возмущения? За вас делают вашу работу, а вы ещё пенитесь...
Вишневський
Для Родитель: Внимательно прочитал все. Не увидел никаких обид и возмущений. АБСОДЮТНО, Где вы их выискиваете? И кто пенится? как раз не учителя)
Вишневський
АБСОЛЮТНО
Родитель
Для Вишневский: соцсети в помощь. Там с пеной у рта)
Коментувати
...
Может хватит раздувать сопли, все вам мало платят.... Только и слышу как учителям добавляют зарплаты, а о медиках вы не хотите подумать? Люди работают за копейки днём и ночью, а вы сидя дома ровно на жопе требуете больших зарплат.
Володимир
Для ...: Когда народу на уши лапшу вешают по поводу повышения зарплат учителям, нужно ещё и думать. Точно так же повышают пенсии. На несколько гривен. Но зато сколько шуму! Увеличилась инфляция - увеличилась минималка. В связи с этим и зарплата учителям индексируется. Не более того. ВОР НИКОГДА НЕ БУДЕТ ПЕРЕЖИВАТЬ ЗА ОБВОРОВАННОГО!
......
Владимир, ты внимательно читал что я написал? На кой ляд ты мне опять печатаеш болячки учителей
Вишневський
Для ...: Правильно вы написали, что только и слышите про повышение зарплат. Учителя тоже только и слышат.
Коментувати
ОЛ
Ну не дарма ж його рід носить горде прізвище удодів.
Мозг ушедший от яжмамок
Про 21к взоржал) 21 шишЬ получили, а не деньги. Никто никому не заплатил. Ну все как всегда. Но общество считает,что педагоги жируют. Правда, никто не идет работать учителем, а зря. Уже бы бедность в стране побороли)
Володимир
А якщо це батько вищої категорії? Має право на доплату.
Казіміренко Надія Володимирівна
Для Володимир: Ви пройшли атестацію? Курси підвищення кваліфікації? Брали участь у вебінарах, провели відкрите заняття, провели майстер- клас, написали методрозробку? Підтвердять сертифікатами , посвідченнями? ????????
Вишневський
Для Володимир: Ну добре,переконали : не 81 к./год, а 85 к./год. І буде йому радість!
Тарас
Для Казіміренко Надія Володимирівна: і що гарантують курси і вебінари?
Коментувати