В. Онацький: зайвих педагогів вже, мабуть, менше, ніж 36000

Педагоги давно наголошували, що мають бути протоколи, які захищали б учасників освітнього процесу, однак їх немає

В. Онацький: зайвих педагогів вже, мабуть, менше, ніж 36000

Автор: Володимир Онацький, заступник директора школи з навчально-виховної роботи.

А шоу триває…

Ось і добіг до завершення перший навчальний місяць, а таке враження, що минуло значно більше часу. Навчання розпочато: діти по кабінетах, вчителі гасають по школі дивними маршрутами, бо класи максимально відокремлені один від одного, і щоб потрапити, наприклад, з 5 класу до 11, потрібно пробігти по другому поверху одного корпусу, потім піднятися на третій поверх, перебігти в другий корпус і спуститися на перший поверх, або просто спуститися вниз на перший поверх, і пройтись вулицею у другий корпус. Усе заради безпеки.

Та, на жаль, безпечно себе не почуваєш. Щодня відсутня певна частина учнів у класах: хтось ще досі відпочиває з батьками (ну що тут скажеш: дешеві тури до моря дуже привабливі), у когось кашель, у когось нежить, хтось йде до лікаря. П'ятеро-семеро учнів, як правило, відсутні у кожному класі щодня. Потім діти повертаються без довідок, без висновків лікарів про те, що здорові, і все починається знову: інші діти їдуть на відпочинок, потім повертаються - і одразу в школу, інші з ознаками респіраторних захворювань залишаються вдома. А школа працює.

Ось повернулись з моря дітки. Одна дитина пішла в один клас, інша в інший. Класний керівник каже: «Ви повернулись з-за кордону, побудьте вдома на самоізоляції». «Ні, - кажуть батьки, - Єгипет не належить до червоної зони. Хай діти йдуть до школи». І діти ходять кілька днів до школи, потім з ознаками респіраторних захворювань залишаються вдома, а ще через десять днів батьки повідомляють, що вся родина хвора на Ковід. Однак школа офіційних повідомлень так і не отримала.

У цей же час з'ясовується, що захворіла на Ковід працівник їдальні. Зрозуміло, що в контакті з нею перебували майже всі. Закривається лише на два тижні їдальня, а навчальний процес продовжується.

Вчителька з ознаками ГРЗ звертається до сімейного лікаря, та призначає їй звичайне лікування. На тести вчителя ніхто не посилає, нікого не цікавить, що вчитель упродовж тривалого часу щодня перебуває в контакті з іншими дітьми. Відчуваючи свою відповідальність, вчителька робить тест за власні кошти, результат позитивний. Школа дізнається від вчительки про хворобу і відправляє клас на самоізоляцію. А якби вчителька не зробила тест, то клас би так і продовжував ходити: хтось би хворів, хтось ні.

Чи можна почуватися в таких умовах безпечно? Звісно, що ні. Чинні приписи не зобов'язують при відсутності дитини в школі приносити довідку від лікаря, що дитина здорова і може відвідувати шкільні заняття. Звісно, лікарі уникають відповідальності, перекладаючи її на батьків. А яка у цьому випадку відповідальність батьків? Ніякої. Ну так сталося.

Педагоги вже давно наголошували на тому, що мають бути протоколи, які захищали б учасників освітнього процесу, однак у реальності їх немає. Педагоги залишаються незахищеними. Ось вже і Верховна Рада пішла на самоізоляцію на три тижні, а школи будуть працювати за будь-яких умов, бо головне завдання шкіл – це догляд за дітьми, поки батьки заробляють гроші.

З такими, не дуже веселими, думками, сидів увечері у своєму дворі, біля районного центру дитячої творчості. Музика лунала з усіх вікон, дітлахи займались улюбленою справою. Щось змусило мене зайти на сайт РУО. І зразу побачив портрет красивої жінки з чорною стрічкою. РУО повідомляло, що від Ковіду померла директорка центру дитячої творчості. І ще раз прочитав повідомлення, потім подивився на вікна центру творчості і зрозумів: шоу триває. Вже, мабуть, менше зайвих педагогів, ніж 36 000...

Оригінал

Освіта.ua
02.10.2020

Популярні блоги
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
М. Гриньова: виховуємо ще одне покоління, яке не читає Нашим учням треба давати медаль за відвагу, бо толерантно терплять усі хвороби нашої освітньої системи
І. Лікарчук: чиновники не уявляють життя без олімпіад Життя змінюється, формується абсолютно нова суспільна ментальність, а в батьків отих олімпіад – «скрєпи»
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Біологічна зброя діє. Вибірково, як і було задумано.
Оксана
Як Ви, педагог (якщо педагог, а не бот), можете таке писати? А що, скоріше не шмаркали діти? Педагоги не хворіли на ГРЗ? Ніхто не мав запалення легень? Майже всі - і батьки, і діти, і ті ж вчителі категорично проти дистанційного навчання. В школі, де я працюю і в садочку, де працює моя мама (пенсіонер, з цукровим діабетом і гіпертонією), ніхто з вчителів не звільнився зі страху перед коронавірусом. Чи дотримуються цих правил носіння намордника тощо - та так, як і всі хочуть дотримуватися. І нічого, штабелів трупів немає. Школа - це не тільки навчання, це і спілкування, вчителі завжди були інтелектуальною елітою (якої хочуть тепер позбутися під приводом коронавірусу). Якби всі так повинні були брати довідку кожного разу, коли раз шмаркнув, то знаєте, які черги були б в лікарнях? І корупція також збільшилася б в рази. І лікарі, замість того, щоб лікувати справжніх хворих, тільки папірці б і писали.
Правда
Для Оксана: ти дура?!
Serhii Fesenko
Вона таки дура.
Володимир
Для Оксана: Підтримую, Амазонко!
Коментувати
Володимир
Смішно, коли закривають кордони. Який сенс якщо і в Україні, і в Єгипті, і в Польщі ковід є приблизно в однакових кількостях. Нічого людям робити, крім псування економіки. Як- не- як раніше в Україні хоч якийсь туризм був
Прокіп Свиридович Сєрков
Для Володимир: Головне серед пандемії поїхати бовдурам "шо-нибудь пасматреть"
Коментувати