Ганна Новосад: про проєкт Держбюджету 2021 року

Буде цікаво почитати аналітику щодо сумісності видатків споживання з майбутніми доходами і дефіцитом

Ганна Новосад: про проєкт Держбюджету 2021 року

Автор: Ганна Новосад, екс-міністр освіти і науки України.

Подивилась проєкт Державного бюджету 2021 року.

Освіта.

Кошти для освіти на боротьбу з COVID будуть. Але вже у 2021 році. Окрема субвенція + дозвіл використовувати залишки освітньої субвенції з попередніх років на заходи безпеки. Це добре. Але ці кошти, реалістично, потраплять на місця ближче до кінця 1 кварталу 2021 року. За що купувати маски до того? Поки не зрозуміло.

НУШ зберігається на рівні 2020 року.

Програма «Спроможна школа» для підтримки опорних шкіл зберігається, хоч і на 0,5 млрд менше - загалом 1 млрд.

Інші освітні програми, у т. ч. на інклюзивну освіту, залишаються на рівні 2020 року.

З новенького - збільшують до 1 млрд видатки на ремонти університетів і коледжів. Буде або велике будівництво, або великий дерибан. Багато роботи для Рахункової, одним словом. І надія на Мінфін у боротьбі за якісний порядок використання коштів.

Освітня субвенція, за рахунок підняття мінімалки, зросте на 30 млрд грн.
Буде цікаво почитати аналітику пізніше щодо сумісності видатків споживання з майбутніми доходами і дефіцитом.

У науці без змін.

Зберегли цьогорічні 500+ млн (583 у проєкті 2021року) на Нацфонд досліджень. Варто було збільшувати, хоча б до мільярду. Вважаю, наукові дослідження дещо важливішими, ніж ремонти приймалень. Але такі пріоритети.

У п’ятницю буде розгляд в Раді.

Ще б повернули середньострокове бюджетне планування ближчим часом... Було б трохи легше орієнтуватись у пріоритетах. Бо, до прикладу, Нова Українська Школа на 2022 рік точно має мати видатки НЕ на рівні 2020, а значно більші. Адже у реформу зайдуть 5-9 класи. Якщо зайдуть. Все в руках урядових.

Оригінал

Освіта.ua
15.09.2020

Популярні блоги
О. Калинич: відверті висновки про дистанційне навчання З поняття «дистанційне навчання» треба прибрати слово «навчання», замінивши на «імітація»
Ігор Лікарчук: освітній процес втрачає сенс Результати екзаменів не повинні бути підставою для оцінки роботи вчителя, це оцінка роботи учнів
Н. Глюз: ми продовжуємо старі схеми і подвійні стандарти На ЗНО живе страшний вірус, що через маску і антисептик не вб'ється, а випускний гулятимуть без масок
О. Мірошниченко: поради вчителям від кіноактора Навіть примітивна камера збільшує всі емоції і розкриває великі й маленькі секрети
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Для НУШ потрібний і новий український директор.
Поясніть
Пані Новосад,а чому не можна купляти маски зразу від виробника а не через десяті руки через аптеки?Скільки малих приватних швейних без роботи,чому з ними не можна домовитись місцевій владі?-всі будуть мати роботу!А взагалі з масками будьте обережні,вони не є панацея від коронавірусу,вже не один лікар на цьому наголошував!-весь бруд що осідає на масці потім на бронхи легені.І одні носять маски -це переважно люди які розуміють ситуацію а є наприклад алкаші-вони без маски,вони також можуть когось заразити,вони ж найбільше по всяких притонах в смітниках лазять а потім в парках на лавках відпочивають кашляють. Вже писали про ремонт Львівської Політехніки(якись підземний перехід)гроші розікрали,цікаво понесе хтось за це відповідальність?Важко за такі ситуації прийняти закон про конфіскацію майна?,а якщо є-хоч одна справа була до кінця бо закону доведена?
Віктор Логвін
рік тому Міністерство освіти, закрило "малоприбуткову" секцію спортивного плавання у своєму басейні, позбавивши дітей кількох районів Харкова можливості займатися цим видом спорту, і саме в ті дні пролунала новина що МОН купляє океанське судно за 252 мільйони гривень.
8Р
Пані Новосад забула, як будучи міністром сама немов німа проковтнула відмову КМ реалізовувати власне ж рішення щодо підвищення зп педпрацівникам. Піні Новосад, явно не бачить бревно у власному оці.
Голова ради
Дивують оцінки Новосад - кошти на капітальні видатки університетів вона називає великим дерибаном???! Аню, ви що сьогодні їли ? Не сиру рибу... База застаріла і не витримує критики. Крок міністра правильний.